مشاوره خانواده در گیلان

اهمیت مشاوره خانواده و نقش مهمی که این مشاوره در سلامتی روانی اعضای خانواده ایفا می کند، روزبه روز بیشتر درک می شود. هیچ آدمی کامل نیست. همه ما در زندگی با بحران هایی مواجه می شویم و همه ما برای حل این بحران ها به کمک نیاز داریم. قوی ترین و باهوش ترین انسان ها هم گاهی درمانده می شوند.
خوشبختانه علم روانشناسی و مشاوره روزبه روز بیشتر پیشرفت می کند و متخصصان این علوم بهترین کسانی هستند که می توانند در زمان درماندگی های فردی و خانوادگی به کمکمان بیایند.
استقبال روز افزون از مشاوره خانواده در کشور ما ایران هم حاکی از جا افتادن فرهنگ مثبت و کارآمد استفاده از خدمات مشاوره ای و روانشناختی برای یک زندگی بهتر و سالم تر است. مشاوره خانواده در گیلان و سایر شهرهای ایران طرفداران زیادی دارد.

برای مشاوره در زمینه تعارضات خانوادگی ، ازدواج ، طلاق، خیانت، تعارضات زناشویی، مشکلات جنسی، فرزندآوری و فرزندپروری، مسائل کودکان و نوجوانان، مسائل سالمندان و...می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

استقبال بالا از خدمات مشاوره خانواده در گیلان و سایر شهرهای ایران نشان دهنده این است که ایرانیان به اهمیت استفاده از خدمات مشاوره خانواده برای افزایش کیفیت و سلامت روانی خانواده پی برده اند.

مشاوره خانواده تلفنی

مخاطبان مشاوره خانواده تلفنی هر روز بیشتر می شود. این روزها بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به جای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری، تلفن را بردارند و با یک مشاور متخصص و باتجربه تماس بگیرند. این ترجیح دلایل مختلفی دارد و دلیل اصلی آن مزایای فراوان مشاوره تلفنی است. مزایایی مثل:

  • صرف زمان کمتر ومناسب بودن برای افرادی که مشغله های زیادی در زندگی دارند
  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن
  • پاسخگوبودن در مواقع بحرانی
  • مناسب بودن برای کسانی که در شهرها و روستاهای دوردست و خالی از مراکز مشاوره زندگی می کنند
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی

مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند و آموزش و مشاوره است. مشاوران متخصص و با تجربه آیدانیتو این توانایی را دارند که با توجه به رشته تحصیلی و تجربیات کاری شان در زمینه های مختلف خانواده، تحصیلی، شغلی، نظام وظیفه، مهاجرت، حقوقی، کسب و کار و…. به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند.

خدمات مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو

خدمات مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو متعدد و متنوع اند اما چنانچه بخواهیم به مهم ترین موضوعات این مشاوره اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را بررسی کنیم:

ازدواج و زندگی مشترک

ازدواج و تشکیل خانواده یکی از مهم ترین تصمیم ها در زندگی هر شخصی است. وقتی تصمیم می گیریم ازدواج کنیم یعنی تصمیم گرفته ایم که سبک زندگی مان را به کل تغییر بدهیم و با دیگری همراه و همسفر شویم. پس طبیعی است که هر چقدر برای این اتفاق آماده تر باشیم، احتمال موفقیت مان در زندگی مشترک بالاتر می رود.
این آمادگی را می توان از طریق مشاوره قبل از ازدواج به دست آورد. مشاوران آیدانیتو به شما کمک می کند تا در مورد معیارهای انتخاب همسر، شرایط مورد نیاز برای ازدواج و شناخت بیشتر خودتان و طرف مقابل اطلاعات  کسب کنید.

اختلالات روانی

در گذشته انسان ها تصور می کردند که بیماری فقط به معنای بیماری جسمی است اما امروزه بیشتر از هر زمانی می دانیم که اختلالات روانی چقدر آسیب زا هستند.
اختلالاتی مثل افسردگی، اضطراب، دوقطبی، شیزوفرنی و…. این قابلیت را دارند که کاملاً بر زندگی فردی و اجتماعی ما تأثیر منفی بگذارند. مشاوره روانشناسی در آیدانیتو، راهی برای کسب آگاهی در زمینه انواع روش های درمان بیماری های روانشناختی است.

مسائل جنسی

صحبت کردن در مورد مسائل جنسی، در جامعه ما یک تابوی جدی است اما امروزه در حال پی بردن به این واقعیت هستیم که کیفیت رابطه جنسی چه نقش اثر گذاری در موفقیت یک ازدواج دارد.
برای مشاوره در زمینه اختلالاتی مثل دیرانزالی، زود انزالی، سرد مزاجی، اختلال نعوظ، ناتوانی جنسی و…. می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
مشاوره جنسی همچنین فرصت مناسبی برای کسب اطلاعات در مورد تربیت جنسی کودکان، انحرافات جنسی، درمان بیماری های مقاربتی، روش های جلوگیری از بارداری، بهداشت و سلامت جنسی و…. است.

خیانت

خیانت یکی از آسیب های رابطه ای در عصر حاضر است و متأسفانه روز به روز شیوع آن بیشتر می شود. این کاملاً طبیعی است که وقتی کسی با رابطه فرازناشویی همسرش مواجه می شود آشفته شود و رابطه را تمام شده تلقی کند. اما نتایج پژوهش های روانشناختی مختلف نشان می دهند که خیانت الزاماً به معنای نابودی ازدواج نیست و در بعضی شرایط، با استفاده از راهکارهایی می توان یک زندگی مشترک را بعد از خیانت نجات داد.
چنانچه از خیانت همسرتان مطمئن هستید یا با نشانه های یک رابطه فرازناشویی در زندگی مشترکتان مواجه شده اید، بی گدار به آب نزنید و قبل از هر اقدامی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اعتیاد

هر کدام از ما بارها این جمله را شنیده ایم که اعتیاد یک بلای خانمان سوز است و ممکن است این ادعا به نظرمان کلیشه ای بیاید. اما این یک واقعیت غیرقابل انکار است که وقتی کسی معتاد می شود فقط به خودش آسیب نمی زند و اطرافیانش را هم تحت تأثیر قرار می دهد.
هر چقدر یک معتاد زودتر وارد فرایند ترک شود، آسیب ها کمتر خواهند بود. اگر از اعتیاد رنج می برید یا یکی از نزدیکانتان گرفتار بیماری اعتیاد است، می توانید برای آگاهی از بهترین روش های ترک اعتیاد و مراقبت های پس از ترک، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

طلاق

جدایی همسران اتفاق ناراحت کننده اما گاهی اوقات غیرقابل اجتنابی است. آگاهی کافی موقع ازدواج، می تواند به پیشگیری از طلاق کمک کند اما در هر صورت گاهی طلاق بهترین راه است. همان طور که تشکیل خانواده نیازمند آگاهی است، بهتر است که جدایی رسمی هم ناگهانی و بدون آمادگی نباشد.
مشاوره طلاق در آیدانیتو این فرصت را برای زنان و مردانی که قصد جدایی دارند فراهم می کند تا در مورد روندهای قانونی طلاق و مشکلات روانی بعد از طلاق آگاه شوند.

فرزند پروری

اگر چه اکثر زوج ها می توانند به راحتی صاحب فرزند شوند اما تربیت و پرورش فرزندان کار ساده ای است. بسیاری از والدین به علت ناآگاهی صدمات روانی ای در دوران کودکی به فرزندشان وارد می کنند که هرگز در دوران بزرگسالی جبران نمی شود یا به سختی جبران می شود.
مشاوره فرزند پروری در آیدانیتو به والدین کمک می کند تا بهترین روش های فرزندپروری را یاد بگیرند و در اولین سال های شکل گیری شخصیت کودک از آسیب های روانی پیشگیری کنند.

کودکان و نوجوانان

مشکلات و آسیب های روانی و رفتاری فقط در بزرگسالان مشاهده نمی شوند و ممکن است کودکان و نوجوانان هم از آسیب زا ترین اختلالات ذهنی و رفتاری رنج بکشند.
افسردگی، اضطراب، وسواس و… در کودکان نشان دهنده اهمیت توجه به سلامت روانی کودکان است. نوجوانان هم به واسطه بلوغ بحران زیادی را تجربه می کنند و حتی ممکن است دست به رفتارهای پرخطر بزنند.
مشاوره کودک و نوجوان در آیدانیتو فرصتی برای آشنایی با اختلالات کودکان و نوجوانان و روش های درمان آن ها است.

سالمندان

سالمندان قشر بسیار ارزشمندی در جامعه هستند اما متأسفانه آن طور که باید به آن ها توجه نمی شود. کسانی که در خانواده شان با یک فرد سالمند زندگی می کنند یا در تعامل با سالمندان هستند، می توانند برای آگاهی از روش های مواجهه با مشکلاتی مثل اختلالات روانی سالمندان، تنهایی آن ها، بیماری های جسمی شان و بهترین سبک های مراقبت از سالمندان با مشاوران خوب خانواده آیدانیتو تماس بگیرند.

در این مقاله به مشاوره خانواده در گیلان پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مشاوره سالمندان را به شما پیشنهاد می کنیم.

نگران خودتان یا سایر اعضای خانواده تان هستید؟ یک مشکل یا بحران خانوادگی آرامش را از شما گرفته؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.