آیدانیتو > مشاوره سالمندان
سالمندان, منتخب خانواده

مشاوره سالمندان

 

 

 

 

 

مشاوره سالمندان

در بیشتر نقاط جهان، 65 سالگی سن ورود به دنیای سالمندی است. در کشور ما ایران هم طبق قانون تأمین اجتماعی، این سن برای مردان و زنان سن بازنشستگی است.
با افزایش سن شرایط زندگی انسان در ابعاد مختلفی تغییر می کند. پیری فرایندی است که موجب تغییرات زیادی در جسم و روان می شود. عملکرد مثبت اعضای مختلف بدن در این مرحله زندگی کاهش پیدا می کند و توانایی های ذهنی هم نسبت به گذشته کمتر می شود.
در دوران سالمندی ابتلا به انواع بیماری های جسمی مثل دیابت، بیماری های قلبی – عروقی، فشار خون، مشکلات گوارشی و تغییراتی در مغز که منجر به فراموشی یا زوال عقل می‌شوند، اتفاقی طبیعی است. اما این به آن معنا نیست که حتماً هر سالمندی با انواع مشکلات جسمی و روانی دست و پنجه نرم خواهد کرد.
  
سالمندان بسیاری به علت ورزش کردن منظم، رعایت یک رژیم غذایی مناسب و متعادل، امنیت اقتصادی، فعالیت های اجتماعی و تعامل و معاشرت با اعضای خانواده و دوستان، دوران سالمندی لذت بخشی را پشت سر می گذارند. شاید عبارت مشاوره سالمندان به گوش تان خورده باشد. اما ندانید که دقیقاً به چه معنا و شامل چه خدماتی است. در اینجا به اهمیت مشاوره سالمندان می پردازیم.

اهمیت مشاوره سالمندان

وقتی والدین پیر می شوند، علاوه بر زندگی خودشان، زندگی فرزندان و نزدیکانشان هم تحت تأثیر فرایند پیری قرار می گیرد. سالمندان دیگر سر کار نمی روند، دچار افت جسمی و ذهنی می شوند، همسر یا بعضی از افراد فامیل، آشنایان و دوستان هم سن و سالشان را از دست می دهند و تنها می شوند، از جامعه دور می مانند و …
 اگر فرد سالمند از تغییرات پیش رویش آگاه نباشد و فرزندان یا اطرافیان ندانند که با چه روش ها و راهکارهایی می توانند پدر یا مادر پیرشان را در این مرحله از زندگی همراهی کنند، دوران سالمندی سخت، تلخ و طاقت فرسا می شود.
مشاورانی که در زمینه مسائل و مشکلات سالمندان تخصص دارند، می توانند به افراد کمک کنند تا در مقام یک سالمند یا فرزندان یک پدر یا مادر سالمند بدانند که با چه مسائلی مواجه خواهند شد و چطور باید از پس آن ها بر بیایند.

خدمات مشاوره سالمندان در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. در این فضا شما می توانید با تماس با مشاورین متخصص و با تجربه ما در زمینه های مختلف اطلاعات کسب کنید. خدمات مشاوره سالمندان در آیدانیتو شامل موارد زیر است:

اختلالات روانی سالمندان

به علت تغییرات زیاد جسمی و ذهنی در سنین بالا، اختلالاتی مثل اختلالات خواب، اضطراب، افسردگی، روان پریشی، زوال عقل و فراموشی می توانند کیفیت زندگی یک سالمند را شدیداً کاهش دهند.

 

 

 

 

مشاوران این توانایی را دارند که راهکارهای مفیدی را درباره روش های درمان و تعدیل این اختلالات در اختیار مخاطبان قرار دهند.

مشکلات جسمی سالمندان

بدن انسان در سن بالا رو به افول می رود و توانایی هایش شدیداً کاهش پیدا می کنند. رعایت مواردی مثل انجام فعالیت های بدنی منظم و تغذیه مناسب می تواند از مشکلات جسمی جلوگیری یا آن ها را تعدیل کند.

مشکلات جنسی سالمندان

یک مرد یا زن سالمند ممکن است به علت از دست دادن همسرش یا تغییرات جسمی ای که تجربه می کند، نتواند مثل گذشته رابطه جنسی رضایت بخشی داشته و این موضوع آزارش بدهد. یک مشاور متخصص می تواند به سالمندان در جهت بهبود زندگی جنسی شان کمک کند.

مسائل سالمندان

بازنشستگی، تنهایی و اشتغال در دوران سالمندی تبعات مثبت و منفی ای دارند. هر فرد سالمندی سزاوار این است که در دوران بازنشستگی تنها نماند، دچار مشکلات مالی نشود و بتواند با شرکت در فعالیت های اجتماعی از افسردگی و اضطراب پیشگیری کند.
همچنین فرزندان یک سالمند باید به تغذیه، سلامتی و شادی او اهمیت بدهند و برای اوقات فراغتش برنامه ریزی کنند.

مشاوره تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره است. مشاوران متخصص و باتجربه آیدانیتو این توانایی را دارند که با توجه به رشته تحصیلی و تجربیات فردی شان در زمینه های مختلف خانواده، اختلالات روانی، ازدواج، طلاق، ترک اعتیاد، خیانت، فرزندآوری، فرزندپروری، کودکان و نوجوانان، رشد و توسعه فردی، مسائل جوانان، مشکلات سالمندان، موضوعات تحصیلی و شغلی، کسب و کار، مهاجرت، نظام وظیفه و…به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند.
مشاوره سالمندان در آیدانیتو، این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از راهکارهای یک مشاور متخصص و با تجربه، یاد بگیرید که چطور و با چه روش های علمی و روانشناختی ای با مسائل و مشکلات سالمندان برخورد کنید و به آن های کمک کنید که در آرامش و به سلامتی پشت سر بگذارند.

چرا مشاوره تلفنی؟

این روزها مشاوره تلفنی طرفداران زیادی دارد و استقبال از آن هر روز بیشتر از دیروز می شود. این استقبال دلایل متعددی دارد. دلایلی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی
  • صرف زمان کمتر
  • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفت و گوی رودررو ندارند

در این مقاله به موضوع مشاوره سالمندان پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مهم ترین مسائل سالمندان را به شما پیشنهاد می کنیم.

اگر با یک فرد سالمند زندگی می کنید یا مسئولیت مراقبت از او را به عهده دارید، برای اطلاع از روش های مناسب برای افزایش کیفیت زندگی سالمندان، می توانید با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *