مشاوره تلفنی

همه ما در هر موقعیتی که باشیم، با هر سن و سال و جنسیتی، از هر طبقه اجتماعی ای و با هر پیشینه ای، گاهی در زندگی با بحران مواجه می شویم، سوال های بی جوابی داریم و نیازمند کمک هستیم. شاید بخواهیم برای ورود به دانشگاه، یک رشته تحصیلی انتخاب کنیم. ممکن است قصد ازدواج یا طلاق داشته باشیم. شاید تصمیم گرفته باشیم که صاحب فرزند بشویم و به اطلاعاتی در مورد شیوه های فرزند پروری نیاز داشته باشیم و… برای همه این تصمیم های بزرگ نیازمند راهنمایی و مشورت هستیم و امروزه یکی از روش های برخورداری از خدمات مشاوره ای، استفاده از خدمات مشاوره تلفنی است. شاید با شنیدان کلمه مشاوره تلفنی اولین سوالی که برای بسیاری از ما پیش می آید این باشد که آیا مشاوره تلفنی نوع مناسب و مفیدی از مشاوره است؟ آیا با مشاوره تلفنی می توان به نتیجه رسید؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم و به ویژگی های مشاوره تلفنی و فواید آن اشاره می کنیم.
 

برای مشاوره در زمینه آموزش و تحصیلات، روانشناسی و مشکلات خانوادگی، راه اندازی کسب و کار، مهاجرت، قوانین نظام وظیفه ، مشکلات حقوقی و ... با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

  برای برقراری ارتباط با مشاوران می توانید مشاوره تلفنی را مطالعه بفرمایید.

مشاوره چیست؟

ابتدا به معنی لغوی آن می پردازیم. مشاوره واژه ای عربی و به معنای مشورت کردن و تشکیل شورا برای تصمیم گیری است. مشاور کسی است که در دانشگاه درس های تخصصی و عمومی رشته مشاوره را می خواند و با استفاده از مدرک تحصیلی و تجربیاتش در این حوزه به کسانی که نیازمند راهنمایی و مشاوره هستند، خدمات ارائه می دهند. خدمات مشاوره ای می توانند شامل مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره توان بخشی و…. باشند. امروزه افراد به روش های مختلف حضوری، تلفنی و آنلاین با مشاوران تماس برقرار می کنند.

 

چرا مشاوره تلفنی؟

ما انسان ها تا ابد نیازمند آموزش و راهنمایی هستیم. با توجه به مشغولیت ها و مسئولیت های بسیار زیاد زندگی های امروز، استقبال از مشاوره های غیر حضوری از همیشه بیشتر شده است. شاید بعضی از ما فکر کنیم که این نوع از مشاوره بی فایده است اما این ایده صحیح نیست و در بسیاری از مواقع مشاوره تلفنی می تواند حتی از مشاوره حضوری سودمندتر باشد. ممکن است در بعضی شرایط اضطراری نتوانیم از خدمات مشاوره حضوری استفاده کنیم و در لحظه به راهکار یک فرد متخصص و با تجربه نیاز داشته باشیم. به عنوان مثال فرض کنید که پدر یا مادری در کیف مدرسه فرزندشان سیگار پیدا کنند و به هیچ عنوان انتظار چنین چیزی را نداشته باشند. در این شرایط معمولاً والد شدیداً مضطرب می شود و شاید حس کند باید حتماً با کسی صحبت کند و از او مشورت بگیرد. در چنین شرایطی تماس با یک دوست مفیدتر است یا تماس با یک مشاور؟ چه کسی می تواند راهکارهای مناسبی به این پدر یا مادر ارائه بدهد و او را آرام کند؟ همچنین در شرایطی که افراد نیازمند مشاوره تحصیلی هستند، لازم نیست حتماً از مشاوره حضوری استفاده کنند. می توان به راحتی و از طریق مشاوره تلفنی در مورد رشته های تحصیلی گوناگون یا رتیه مورد نیاز برای تحصیل در یک رشته تحصیلی خاص اطلاعات به دست آورد.

مشاوره تلفنی مخصوص خانواده

یکی از مهم ترین انواع مشاوره، مشاوره خانواده است. همان طور که می دانیم خانواده مهم ترین نهاد یک جامعه است و سلامت آن تضمین کننده سلامت اعضای جامعه است. خانواده درمانی این روزها از همیشه بیشتر اهمیت پیدا کرده است. هر کدام از ما ممکن است در محیط خانواده با مشکلاتی مواجه شویم. معضلاتی مثل مشکلات جنسی و زناشویی ، طلاق، اعتیاد یکی از اعضای خانواده، اختلالات روانی اعضای خانواده، مشکلات کودکان و نوجوانان، بحران های افراد سالمند خانواده و….
مشاوره تلفنی خانواده کمک می کند تا مشکلات کوچک بزرگ نشوند و خانواده به علت عدم آگاهی از راهکارهای حل چالش ها از هم نپاشد.

آیا در زندگی با خانواده بامشکلی جدی رو به رو هستید و به دنبال حل آن هستید ؟ حتما با مشاوران خانواده آیدانیتو تماس بگیرد که در حل مشکلات کمکتان کنند.

مشاوره تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره تلفنی است. مشاوران متخصص ما در این فضا در حوزه های مختلف به مخاطبان خدمات مشاوره ای ارائه می دهند. شما می توانید با تماس با مشاوران باتجربه ما در زمینه هایی مثل مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده تلفنی ، مشاوره ازدواج، مشاوره جنسی، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره اعتیاد، مشاوره طلاق، مشاوره خیانت، مشاوره افسردگی ، مشاوره مهاجرت و…. اطلاعات کسب کنید. مشاوران آیدانیتو متخصص هستند و در حوزه هایی که نام بردیم تجربه کافی دارند. مشاوره تلفنی در آیدانیتو به شکلی علمی اتفاق می افتد و مخاطبان وقتی به تماسشان پایان می دهند آگاه تر و راضی تر از گذشته اند.
آیا فکری ذهن شما را درگیر کرده؟ آیا سوال بی جوابی در ذهن دارید؟ به راهنمایی و راهکار احتیاج دارید؟ سر در گم شده اید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی تلفنی

این قسمت را با دقت بیشتری بخوانید. با پیشرفته شدن جوامع، به مرور، تمایل به ادامه تحصیل بیشتر شد و در نتیجه رقابت برای مالکیت یافتن صندلی های دانشگاه ها افزایش یافت. به همین دلیل به نظر می رسد که حضور یک مشاور تحصیلی دقیقا همان موقع که به آن نیاز دارید، از نان شب هم واجب تر باشد! مشاوران تحصیلی آیدانیتو می توانند جامع ترین اطلاعات را در زمینه های مختلف تحصیلی مانند برنامه ریزی درسی، معرفی بهترین منابع درسی، زمان و شرایط شرکت در آزمون های آزمایشی و کنکور، انتخاب رشته، تخمین رتبه، تحصیل بدون کنکور و … را در اختیار شما قرار دهند.
برای مشاوره تلفنی در زمینه تحصیلی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی

با گسترش جوامع و پیچیده شدن روابط اجتماعی، بازار مشکلات حقوقی بسیار داغ تر از گذشته شده است، به طوری که پیشنهاد می شود بدون همراه داشتن کتاب حقوق پایتان را از خانه بیرون نگذارید. از آنجایی که متاسفانه، کلاهبردان و شیادان هر روز صبح کار خود را از نو آغاز می کنند، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی حتما با یک مشاور حقوقی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو پاسخگو به تمامی مشکلات حقوقی شما خواهند بود.
برای مشاوره تلفنی در زمینه مسائل حقوقی، ثبت شرکت، خرید، فروش، مسائل حقوقی خانواده و … با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره برای خدمت سربازی

یکی از مهم ترین دغدغه های هر پسر جوان سربازی می باشد. اگر به سن هجده سال رسیده باشید و پشت لبانتان سبز شده باشد، باید کم کم به فکر معرفی خود به سازمان نظام وظیفه باشید. اما آیا از قوانین مرتبط با معافیت و کسری خدمت سربازی مطلع هستید؟ آیا می دانید که چه زمانی می توانید خدمت سربازی خود را بخرید؟ آیا می دانید تعداد بسیاری از افراد از قوانین معافیت اطلاعی ندارند؟ به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه قوانین مرتبط با نظام وظیفه و خدمت سربازی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید
برای آگاهی از قوانین نظام وظیفه، معافیت، کسری، خرید خدمت و … با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره مهاجرت

مهاجرت از مباحث داغ همیشگی است چرا که بیشتر افراد معتقدند برای رسیدن به آرمان هایشان لازم است که شرایط جدیدی را تجربه کنند و رویاهایشان را با دست خودشان بسازند. اما شاید آنچه تصور ما بر آن است، بهترین انتخاب نباشد چرا که دنیای واقعیات با دنیای تصورات بسیار متفاوت است و به نظر منطقی نیست که تصمیم های مهم را بر پایه ای غیر از واقعیت بنا کنیم. به همین منظور پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای مهاجرت، حتما اطلاعات لازم را در زمینه مباحث قانونی مهاجرت، شرایط زندگی، شرایط تحصیلی، اخذ بورسیه، هزینه های زندگی، شرایط شغلی، مکان زندگی، مالیات، بیمه و … کسب کنید. مشاوران آیدانیتو به شما در این امر کمک خواهند کرد.
برای آگاهی از بهترین کشور برای مهاجرت، شرایط و میزان هزینه های آن و هر آنچه باید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره شغلی برای راه اندازی کسب و کار

مشاوره شغلی می تواند کار شما را متحول کند. معمولاً فارغ التحصیلان دانشگاه ها، پس از مدتی که به این در و آن در می زنند و شغلی درخور خودشان نمی یابند، به سه گروه تقسیم می شوند. گروه اول تصمیم می گیرند که هیچ کاری انجام ندهند تا بلکه شغل مناسب خودش به سراغشان بیاید. گروه دوم به فکر مهاجرت می افتند و گروه سوم فکر می کنند که باید خودشان کار مناسب خود را خلق کنند. اگر شما هم جزو گروه سوم هستید، ضمن تبریک به شما برای اخذ چنین تصمیم جسورانه ای، بایستی بر این نکته تاکید کنیم که اگر قدمی را در راه کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار به اشتباه بردارید، شاید مدت ها طول بکشد تا بتوانید دوباره به موقعیت فعلی خود بازگردید. به همین منظور پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی حتما با یک مشاور حرفه ای کسب و کار مشورت کنید.
اگر به دنبال شغل می گردید یا می خواهید خودتان کسب و کار راه بیاندازید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در این مقاله به مزایای مشاوره تلفنی پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله «مشاوره خانواده» را به شما پیشنهاد می دهیم.