لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

کسب علم همیشه هم در دین و هم توسط بزرگان به همه پیشنهاد شده و کسب علم و دانش و بالا رفتن تحصیلات دانشگاهی همواره از نیازهای اساسی بشر بوده و هر فرد سالهای زیادی از زندگی خود را صرف یادگیری انواع علوم می کند. از طرف دیگر، نداشتن تحصیلات عالیه مانع از حضور فرد در پست های شغلی مناسب و پیشرفت فراوان وی است. ممکن است شما هم جزو افراد علاقه مند به تحصیل در دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد بدون کنکور و یا دکترا باشید.
اما دغدغه های زندگی روزمره شانس قبولی در دانشگاه را از شما گرفته است. بهترین راه در این اوقات شرکت در طرح بدون آزمون دانشگاه سراسری بوده که می تواند شما را بدون استرس ها و نگرانی های کنکور و صرف وقت زیاد برای مطالعه دروس آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به آرزوهایتان برساند. نکته قابل توجه این که آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور سراسری  در این زمان اهمیتی ویژه پیدامیکند. شما دوستان گرامی مسلماً با ارزیابی و تحلیل لیست رشته های بدون کنکور سراسری 99 دست به انتخاب های بهتر و عقلانی تری زده و با آگاهی جلو می روید. در این مطلب لیستی از این رشته های سراسری را به طور جامع برای شما دوستان گرامی بیان می داریم. باشد که مقاله پیش رو اطلاعات لازم را در رابطه با لیست رشته های بدون کنکور سراسری 99 در اختیار شما داوطلبان قرار دهد. لازم به ذکر است که لیست رشته های ذکر شده در این نوشته در کلیه مقاطع تحصیلی بوده و رشته های هر سه گروه اصلی تجربی، انسانی و ریاضی به طور کامل ذکر شده اند. اگر طالب علم هستید، به مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه نیاز خواهید داشت.

دفترچه مخصوص رشته های بدون کنکور

همان طور که در جریان هستید داوطلبان و متقاضیان رشته های با آزمون و همین طور جذب و پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی کنکور به صورت همزمان و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ثبت نام می کردند. اما از کنکور سراسری سال 98 به بعد ثبت نام بدون کنکور سراسری و ثبت نام دوره های با آزمون به شکل مجزا صورت می پذیرد. از این جهت لیست رشته های براساس سوابق تحصیلی در دفترچه ای انتشار یافت و در بهمن ماه 97 در سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار گرفت. از جمله مندرجات دفترچه بدون کنکور دانشگاه سراسری می توان به سهمیه ها، شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان، مدارک لازم جهت ثبت نام و مقررات وظیفه عمومی اشاره کرد. بسیار عالی می باشد تا در زمینه هایی مانند مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری هم اطلاعاتی داشته باشید.

لیست رشته های بدون کنکور 99

در این زمینه سازمان آموزش و پرورش کشور و وزارت علوم تعیین کننده شرایط هستند. بر طبق تصمیمات اخذ شده به وسیله سازمان آموزش و پرورش کشور و وزارت علوم دو دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون و با آزمون کنکور سراسری سال 98 به صورت مجزا از یکدیگر و در زمان های مختلفی انتشار یافتند و بالغ بر هشتاد و پنج درصد از رشته محل های دانشگاهی به شکل بدون آزمون و بر طبق سوابق تحصیلی پذیرای دانشجویان هستند. در صورتی که شما نیز همچون شمار زیادی از داوطلبان تمایل به انتخاب رشته های بدون آزمون در دوره های مختلفی از جمله شبانه و روزانه را دارید لزوماٌ باید از لیست کلیه رشته محل های بدون آزمون در گروه آزمایشی خود اطلاعات موثق و کاملی را در دست داشته باشید. برای شناخت لیست رشته های بدون آزمون در گروه آزمایشی خود شامل گروه تجربی، انسانی، ریاضی، زبان و هنر با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. همچنین برای اطلاع از پزشکی بدون کنکور میتوانید بر روی لینک آبی کلیک کنید.

رشته های تجربی بدون کنکور

از آن جایی که گروه علوم تجربی از جمله گروه های آزمایشی پرطرفدار در میان سایر گروه های آزمایشی از جمله ریاضی، زبان و هنر است و افراد علاقمند به رشته های گروه پیراپزشکی و پزشکی رقابت سنگینی برای قبولی در یکی از بهترین دانشگاه ها در کشور را دارند. رشته های این دو گروه هنوز هم به شکل با آزمون دست به جذب دانشجو بدون کنکور می زنند. اما بیشتر از 85 درصد از رشته های تجربی به شکل بدون آزمون برای داوطلبان ارائه شده اند. برای آشنایی با لیست کامل رشته های بدون آزمون در گروه تجربی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته های ریاضی بدون کنکور

کسانی که با علاقه به ریاضی و فیزیک تحصیل می کنند، اشخاصی هستند که به گروه ریاضی فیزیک وارد می گردند و به امید ادامه تحصیل در یکی از رشته های علوم پایه و فنی مهندسی به این رشته وارد می شوند و این امکان در اختیارشان گذاشته شده است که در بسیاری از رشته های محبوب و پرطرفدار همچون صنایع، برق و یا مهندسی عمران به صورت بدون آزمون به تحصیل بپردازند. اما باید در نظر داشته باشید که ورود به دانشگاه های پرطرفدار و مطرحی همچون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران شرکت در آزمون سراسری الزامی به نظر می رسد و افراد در صورت کسب رتبه و امتیاز مناسب امکان راهیابی به این دانشگاه های بزرگ را پیدا می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر درباره رشته های بدون آزمون گروه ریاضی فیزیک و پرستاری بدون کنکور و شناخت کامل این رشته ها با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

رشته های انسانی بدون کنکور

در رابطه با رشته های مرتبط با گروه علوم انسانی همواره این واقعیت را می توان مشاهده کرد که تقریباٌ تمامی رشته ها بدون آزمون و بر طبق سوابق تحصیلی امکان جذب دانشجو را دارند. از میان این رشته ها می توان از مدیریت، حسابداری، روانشناسی و حقوق یاد کرد. در صورت نیاز به آشنایی با رشته های گروه علوم انسانی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته های هنر بدون کنکور

رشته های گنجانده شده در گروه هنر نیز از دیگر رشته هایی هستند که به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کنند. آیا شما به عنوان یک فرد داوطلب تحصیل در رشته های این گروه آزمایشی از اسامی رشته های بدون آزمون گروه هنر اطلاعی دارید؟ در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی در رابطه با لیست رشته های بدون آزمون گروه آزمایشی هنر با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

رشته های زبان بدون کنکور

رشته های گروه آزمایشی زبان نیز از دیگر رشته هایی است که به صورت بدون آزمون نیز می توان در آنها ادامه تحصیل داد. اگر شما نیز تمایل به تحصیل بدون کنکور در رشته های زبان را دارید برای آشنایی هر چه بیشتر با این قبیل از رشته ها با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

لیست رشته های بدون آزمون سراسری دوره کاردانی

رشته های پرتعدادی در مقطع کاردانی تعریف می شوند که بدون شرکت در کنکور، می توانید در آن ها ادامه تحصیل دهید و این دسته از رشته های به رشته های بدون کنکور معروف هستند . باید بدانید که از جمله مهم ترین این رشته ها عمران، معدن، برق و مکانیک است. با توجه شمار زیاد این رشته های بدون کنکور، در ادامه به ذکر برخی از آن ها بسنده می کنیم. بهتر است تا قبل از مطالعه جدول مطالب صفحه مشاوره تحصیلی تلفنی آزمون دکتری سراسری و آزاد را بخوانید.
* گروه علوم ریاضی و فنی (کاردانی)
1 کاردانی نقشه برداری
2 کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی
3 کاردانی معماری
4 کاردانی فنی مکانیک
5 کاردانی فنی معدن
6 کاردانی فنی عمران
7 کاردانی فنی صنایع
8 کاردانی فنی خط و ابنیه
9 کاردانی فنی جوشکاری
10 کاردانی فنی برق
11 کاردانی علوم ورزشی
12 کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی
13 کاردانی تکنولوژی آبیاری
* گروه علوم تجربی (کاردانی)
1 کاردانی علوم ورزشی
2 کاردانی شیمی آزمایشگاهی
3 کاردانی تولید و فرآوری خرما
4 کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
5 کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری
6 کاردانی تکنولوژی گیاهی
7 کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کاردانی می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون آزمون سراسری مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی نیز رشته های بدون کنکور بسیاری وجود دارند که امکان تحصیل در آن ها فراهم است. با توجه به تعدد این رشته ها، در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را ذکر کرده ایم. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه رشته های بدون کنکور سراسری در مقطع کارشناسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
* لیست رشته های بدون آزمون سراسری  (مقطع کارشناسی)
1 گروه علوم ریاضی و  فنی
2 ریاضیات و کاربردها
3 اقتصاد کشاورزی
4 فیزیک
5 علوم کامپیوتر
6 مهندسی معماری
7 مهندسی کامپیوتر
8 مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)
9 شیمی کاربردی
10 آمار
11 فیزیک مهندسی
12 مهندسی برق
13 مهندسی عمران (کشاورزی)
14 مهندسی پزشکی
15 مهندسی صنایع
16 علوم قرآن و حدیث
17 علوم ورزشی
18 علوم و مهندسی آب
19 مهندسی معدن
20 هتلداری
21 مهندسی ایمنی
22 مهندسی مواد و متالوژی
* گروه علوم انسانی
1 جغرافیا
2 زبان و ادبیات ترکی آذری
3 علوم ورزشی
4 حقوق
5 فقه و حقوق اسلامی
6 جهانگردی
7 علوم انتظامی
8 علوم قرآن و حدیث
9 زبان و ادبیات عربی
10 مدیریت صنعتی
11 فلسفه و کلام اسلامی
12 هتلداری
13 معارف اسلامی و تاریخ
14 معارف اسلامی و کلام
15 معارف اسلامی و علوم قرآنی
16 معارف اسلامی و اخلاق
17 معارف اسلامی و علوم تربیتی
18 معارف اسلامی و ادیان
 جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور سراسری

این موضوع با توجه به شرایط و قانون های هر دانشگاه متفاوت است. در صورت تمایل به ادامه تحصیل بدون کنکور در یکی از دانشگاه های کشور و در مقطع کارشناسی ارشد باید منتظر فراخوان اعلام شده از جانب هر دانشگاه باشید. چون در هر سال تعداد دانشگاه های پذیرنده دانشجویان استعداد درخشان در دوره ارشد متفاوت است.
مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر سوالی در زمینه لیست رشته های ارشد بدون کنکور دارید، با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های دکتری بدون کنکور سراسری

در مقطع دکتری نیز امکان تحصیل بدون کنکور از دو طریق تحصیل در پردیس های خودگردان و استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان وجود دارد. پردیس های خودگردان در رشته های متعددی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند و شروط مختلفی نیز برای پذیرش از طریق قانون استعدادهای درخشان وجود دارد. از جمله مهم ترین شروط پذیرش از طریق استعدادهای درخشان شرط معدل و سپری نشدن بیشتر از 2 سال از تاریخ فارغ التحصیلی است.
اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت بدون کنکور را دارید، برای آگاهی از شرایط و ضوابط پذیرش می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کدام رشته مناسب من خواهد بود؟

امکان ادامه تحصیل در رشته های بسیاری وجود دارد، اما اینکه بدانید، با توجه به شرایط و علایق شما، کدام رشته برایتان مناسب تر خواهد بود، شما را گام ها به پیش می راند. متاسفانه اکثر داوطلبان به دلیل کم تجربگی، رشته هایی را انتخاب می کنند که علاوه بر اینکه بازار کاری مناسبی ندارد، اشباع نیز شده است. یک جامعه علاوه بر دکتر و مهندس، به برخی از رشته ها، نیاز مبرم تری دارد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در روند انتخاب رشته با دقت بیشتری عمل کنید و در این زمینه با مشاوران تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند و با بررسی جنبه های مختلفی مانند بازار کار، به شما بهترین رشته ها را پیشنهاد می دهند.
برای انتخاب بهترین رشته، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بازار کاری کدام رشته بهتر است؟

اگر یکی از مهم ترین معیار های انتخاب رشته را بپرسید به شما می گوییم بازار کار خوب آن رشته  از مهم ترین ویژگی های رشته تحصیلی شما باید باشد. بازار کار، از جمله مواردی است که بسیاری از داوطلبان به آن توجه نمی کنند و در روز فارغ التحصیلی تازه به این فکر می افتند که حالا مدرکشان را باید بر سر کدام کوزه بگذارند تا بتوانند آب خنک تری نوش جان کنند. از ما به شما نصیحت، در فرآیند انتخاب رشته، به بازار کار توجه ویژه ای نمایید چرا که حتی اگر دکتری داشته باشید، اگر زمینه کاری برایتان وجود نداشته باشید، سال های عمرتان را تلف کرده اید. پیشنهاد می کنیم در این زمینه حتما با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو با آنالیز بازار کار رشته ها، به شما در انتخاب بهترین رشته، یاری می کنند.
شاید رشته ای که انتخاب می کنید، شما را کیلومترها از اهدافتان دور کند! برای انتخاب رشته اصولی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته ی مورد علاقه ام را کدام دانشگاه ها ارائه می دهند؟ کدام دانشگاه از نظر سطح علمی بالاتر است؟

به رشته ای علاقه مندیم و تصمیم خود را گرفته ایم که فقط در آن رشته ادامه تحصیل دهیم. در حقیقت با انتخاب رشته، نیمی از راه را طی کرده ایم اما برای پیمودن نیمه ی دیگر راه بایستی از دانشگاه هایی که رشته را ارائه میدهند نیز آگاهی داشته باشیم. با توجه به اینکه معمولا واحدهای دانشگاهی رشته های متعددی را ارائه می دهند، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از واحد های دانشگاهی که در رشته ی مورد نظر شما، دانشجو می پذیرند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار خواهند داد.

ثبت نام رشته های بدون کنکور

برای برداشتن این قدم ها باید اطلاعات کافی داشته باشید. آیا شما به عنوان داوطلب شرکت در دوره های بدون کنکور سراسری با نحوه، زمان، شرایط و یا حتی مدارک لازم برای ثبت نام در رشته های تحصیلی بدون آزمون آشنایی کافی را دارید؟ در صورت نیاز به بدست آوردن اطلاعاتی جامع در مورد جزئیات ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

در ادامه مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری مطالعه مقاله ثبت نام بدون کنکور را به شما پیشنهاد می کنیم.
برای کسب آگاهی از دانشگاه هایی که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.