مشاوره خانواده در خوزستان

خانواده یک سیستم و سازمان اجتماعی بسیار مهم و اثر گذار است. این سیستم مهم ترین نقش را در شکل گیری شخصیت، علائق و ترجیحات، اهداف و… ما ایفا می کند. به همین دلیل اکثر آدم هایی که از یک اختلال روانی رنج می برند، در جلسات روان درمانی و مشاوره خانواده متوجه می شوند که اختلالشان ریشه در دوران کودکی، تجربیات خانوادگی و نوع رابطه شان با اعضای خانواده دارد.
بیشتر انسان ها در خانواده به دنیا می آیند، در محیط خانواده رشد می کنند، اولین روابط زندگی را با پدر و مادر و سایر اعضای خانواده برقرار می کنند و… در دوران بزرگسالی هم معمولاً افراد وقتی خانواده خودشان را ترک می کنند و ازدواج می کنند، یک خانواده دیگر را تشکیل می دهند. پس نباید از اهمیت خانواده غافل شد. هر چه یک خانواده سالم تر باشد، روان اعضای آن سالم تر خواهد بود.

برای مشاوره در زمینه تعارضات خانوادگی ، ازدواج ، طلاق، خیانت، تعارضات زناشویی، مشکلات جنسی، فرزندآوری و فرزندپروری، مسائل کودکان و نوجوانان، مسائل سالمندان و...می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بنابراین خدمات مشاوره خانواده را باید جدی گرفت چون یک مشاور حرفه ای و با تجربیه کسی است که در مواجهه با مشکلات و بحران های خانوادگی، توانایی کمک به ما را دارد. بحران هایی مثل طلاق، اعتیاد یکی از اعضای خانواده، مشکلات تحصیلی کودکان، بلوغ نوجوانان، مشکلات جنسی، بحران های عاطفی، مسائل سالمندان و….
خوشبختانه این روزها استقبال بالا از خدمات مشاوره خانواده در خوزستان و سایر شهرهای ایران، گویای جا افتادن فرهنگ مثبت کمک گرفتن و مشورت با یک متخصص، در میان ایرانیان است.

خدمات مشاوره خانواده در آیدانیتو

آیدانیتو یک مرکز هوشمند آموزش و مشاوره است. مشاوران متخصص و با تجربه آیدانیتو این توانایی را دارند که در زمینه موضوعات مختلفی مثل خانواده، اختلالات روانی، ازدواج، طلاق، اعتیاد، خیانت، کودکان و نوجوانان، سالمندان و…. به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند.
در ادامه به مهم ترین موضوعات مشاوره تلفنی خانواده در آیدانیتو می پردازیم. چنانچه به دنبال مشاوره خانواده در خوزستان هستید، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

ازدواج

نتایج پژوهش های مختلف روانشناختی نشان می دهند که هر چقدر ازدواج و تشکیل خانواده آگاهانه تر اتفاق بی افتد، احتمال موفقیت آن بیشتر خواهد بود.
مشاوره قبل از ازدواج در آیدانیتو به شما کمک می کند تا در مورد معیارهای ازدواج، شرایط مورد نیاز برای ازدواج و تشکیل خانواده، شناخت بیشتر خود و طرف مقابل و… آگاه شوید.

طلاق

جدایی همسران و به پایان رسیدن زندگی مشترک در نظر کمتر کسی یک اتفاق خوشایند و پسندیده است. اما به هر حال اتفاقی است که در همه جوامع می افتد. گاهی اوقات می توان با روش هایی از طلاق و فروپاشی زندگی مشترک پیشگیری کرد و گاهی اوقات هم طلاق یک اتفاق اجتناب ناپذیر است.
مشاوره طلاق فرایندی است که به واسطه آن می توانید در مورد شرایط طلاق، انواع طلاق، مراحل قانونی طلاق، دوران بعد از طلاق و… اطلاعات کسب کنید.

خیانت

یکی از مهم ترین مسائل مشاوره خانواده در خوزستان ، مسئله خیانت است. هر روزه شهروندان بسیاری برای آگاهی از راهکارهای مقابله با خیانت، با مراکز مشاوره خانواده تلفنی تماس می گیرند.
متأسفانه  تغییراتی در سبک زندگی رواج این معضل خانوادگی را از همیشه بیشتر کرده است. اگر شما هم یکی از زنان و مردانی هستید که حدس می زنید همسرتان به شما خیانت می کند یا از بی وفایی او مطمئن شده اید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اعتیاد

شاید جمله «اعتیاد یک بلای خانمان سوز است» کلیشه ای به نظر برسد اما گویای یک واقعیت غیر قابل کتمان است. اعتیاد بر سلامت جسمی و روانی انسان ها تأثیری شدیداً منفی می گذارد و قابلیت نابودی یک خانواده را دارد.

چنانچه خودتان یا یکی از اعضای خانواده تان از بیماری اعتیاد رنج می برید، می توانید برای آگاهی از بهترین روش های ترک اعتیاد و مراقبت های پس از ترک، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مسائل جنسی

نیاز جنسی یکی از قوی ترین نیازهای انسان ها و رابطه جنسی یکی از مهم ترین مؤلفه های زندگی مشترک است و به نوعی می توان گفت که یک رابطه جنسی سالم و رضایت بخش، سلامت و پایداری رابطه عاطفی همسران و ازدواجشان را تضمین می کند.
از سویی دیگر اختلالات جنسی، بیماری های مقاربتی، انحرافات جنسی، سوء استفاده های جنسی، ناهماهنگی های جنسی و… معضلاتی هستند که می توانند سلامت افراد و سلامت روابط را به خطر بی اندازند.
مشاوران جنسی در آیدانیتو، این توانایی را دارند که در زمینه حل این معضلات به مخاطبان راهکار بدهند.

فرزند پروری

انسان های سالم و موفق معمولاً دوران کودکی و نوجوانی سالمی را پشت سر گذاشته اند. والدین از سبک های فرزند پروری مختلفی برای تربیت و پرورش فرزندانشان استفاده می کنند. اما بعضی از این سبک ها شدیداً آسیب رسان هستند.
برای آگاهی از بهترین روش های فرزندپروری که به رشد و پرورش انسان هایی سالم می انجامند، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کودکان و نوجوانان

دوران کودکی و نوجوانی از مهم ترین دوره های زندگی هر انسانی هستند. هر چقدر این دوران سالم تر باشد، زندگی افراد در بزرگسالی سالم تر و کم تنش تر خواهد بود. اختلالات و بحران های روانی مخصوص بزرگسالان نیستنند و کودکان و نوجوانان هم می توانند از افسردگی، اضطراب، بیش فعالی، وسواس و…. رنج بکشند.
مشاوره کودک و نوجوان نوعی از خدمات مشاوره است که والدین، معلم ها و سایر کسانی که با کودکان و نوجوانان در تعامل هستند می توانند به واسطه آن از روش های درمان اختلالات کودکان راهکارهایی برای حل مشکلات تحصیلی کودکان، بحران های بلوغ، اختلالات رفتاری و… باخبر شوند.

سالمندان

سالمندان قشر بسیار ارزشمندی در جامعه هستند اما متأسفانه آن طور که باید به آن ها توجه نمی شود. کسانی که در خانواده شان با یک فرد سالمند زندگی می کنند یا در تعامل با سالمندان هستند، می توانند برای آگاهی از روش های مواجهه با مشکلاتی مثل اختلالات روانی سالمندان، تنهایی آن ها، بیماری های جسمی شان و بهترین سبک های مراقبت از سالمندان با مشاوران خانواده آیدانیتو تماس بگیرند. و شماره مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

اختلالات روانی

افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دو قطبی، اختلالات شخصیت و…. از جمله مهم ترین و شایع ترین اختلالات روانی اند و می توانند بر جسم افراد مبتلا و وضعیت تحصیلی و شغلی شان اثر منفی بگذارند.
خوشبختانه امروزه ما می دانیم که انسان ها فقط از بیماری های جنسی رنج می برند و اختلالات روانی حتی می توانند خطرناک تر باشند. مشاوره روانشناسی در آیدانیتو فرصتی برای ارائه بهترین روش های درمان این اختلالات است.
در ادامه مطالعه مقاله مشاوره خانواده آنلاین را به شما پیشنهاد می دهیم.
از یک اختلال روانی رنج می برید؟ یکی از اعضای خانواده تان گرفتار یک بیماری روانی شده؟ با همسرتان مشکل دارید؟ در شرف طلاق هستید؟ قصد ازدواج دارید اما از تصمیم تان مطمئن نیستید؟ به اطلاعاتی در مورد روش های فرزند پروری و حل مشکلات فرزند کودک یا نوجوانتان احتیاج دارید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.