مدارس نمونه دولتی

مدرسه همواره از مهم ترین و شناخته شده ترین نهادهای آموزشی، تربیتی و اجتماعی در جوامع مختلف از جمله ایران محسوب می شود. مکانی که اصلی ترین رکن تعلیم و تربیت به شمار می رود و به منظور هدایت رشد متوازن معنوی و روحی، کشف توانایی ها و استعدادهای دانش آموزان و آموزش و تربیت محصلان در ابعاد اجتماعی، آموزشی، علمی، اخلاقی، دینی احداث و اداره می گردد.

آموزش ارزش های مهم و اساسی در مدارس توسط معلمان و در لابه لای یاددهی انواع دروس انجام می گیرد. معلمان با شناخت امکانات مختلف به مجهز کردن محیط آموزشی مشغول می شوند و با سعی در کسب آگاهی در مورد توانایی ها و علایق دانش آموزانشان آن ها در جهت درست و صحیح هدایت می نمایند. از جمله مدارس مهمی که در ایران عهده دار امر تربیت و تعلم دانش آموزان به بهترین شکل ممکن است مدارس نمونه دولتی است. مدارسی بسیار شناخته شده دارای سطح کیفی بالا که خانواده های زیادی از تحصیل فرزندانشان در آن ها استقبال می کنند. اگر هر سوالی در زمینه کتاب های درسی مدرسه های نمونه دولتی داشتید میتوانید با کلیک روی ثبت نام کتاب درسی کلیک کنید.

آزمون نمونه دولتی

آزمون مدارس نمونه دولتی هر سال در دو پایه مختلف نهم و ششم ابتدایی برای ورود دانش آموزان به دوره های متوسطه اول و دوم به شکل هماهنگ کشوری اجرا می شود. ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم و دهم و ششم ابتدایی نیز درست بر عکس آزمون مدرسه های تیزهوشان به شکل استانی صورت می گرفت. ولی در حال حاضر و با توجه به تغییرات انجام شده و بر طبق اطلاعیه رسمی منتشر شده از طرف وزارت آموزش و پرورش پذیرش دانش آموزان در مدارس مقطع هفتم تنها از طریق شرکت دانش آموز در آزمون سنجش هوش از وی به عمل نمی آید. تاریخ ثبت نام آزمون سنجش هوش مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم به شکل اینترنتی و به وسیله سایت ثبت نام آزمون سنجش هوش و استعداد نمونه دولتی به آدرس hoosh.medu.ir برای پایه ششم به هفتم تحصیلی و نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir برای پایه نهم به دهم تحصیلی صورت گرفت. تاریخ تعیین شده برای ثبت نام در این آزمون سنجش هوش از 19 تا 24 خرداد ماه سال 97 بود.

نمونه سوالات نمونه دولتی

همان گونه که در جریان هستید آزمون مدارس نمونه دولتی مقطع ششم به هفتم طبق رسم هر ساله پس از اتمام امتحانات پایان ترم دوم تحصیلی برگزار می گردید. آزمونی که تفاوت های بسیاری با آزمون تیزهوشان داشت و در آن سؤالات درسی با عنوان استعداد تحلیلی دیده نمی شد. تفاوت دوم در سطح دشواری سؤالات بود که سوالات نمونه دولتی به مراتب آسان تر از سوالات آزمون تیزهوشان ارزیابی می شد. تمامی دانش آموزان متقاضی شرکت در این آزمون می توانستند با مطالعه نمونه سؤالات مدارس نمونه دولتی به افزایش علم و دانش خود کمک کنند و راه خود را به سوی موفقیت در این آزمون هموار نمایند.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی پس از گزینش داوطلبان از طریق آزمون سنجش هوش اقدام به ثبت نام از آن ها می کند. به طور قطع به یقین، ثبت نام دانش آموز با تحویل مدارکی چند و دریافت مبلغ مورد نظر به عنوان شهریه همراه است.

نتایج مدارس نمونه دولتی

همان طور که در بالا توضیح دادیم، از سال جاری به بعد آزمون مدارس نمونه دولتی برگزار نمی شود. اما آزمون سنجش هوش جای آن را گرفته است. نتایج این آزمون در نیمه دوم شهریور ماه به عرض داوطلبان رسید.

لیست مدارس نمونه دولتی

در این بخش، به ذکر شماری از مدارس نمونه دولتی شیراز، مدارس نمونه دولتی کرج، مدارس نمونه دولتی مشهد، مدارس نمونه دولتی اصفهان و مدارس نمونه دولتی تهران می پردازیم.

مدارس نمونه دولتی شهر شیراز
نام مدرسه مقطع آدرس شماره تماس
دبستان فرهنگ ابتدایی بلوار صنایع 36257673
مجتمع آموزشی امام رضا ابتدایی، دبیرستان دخترانه و پسرانه قدوسی غربی-انتهای کوچه 21 36319363
نسیم صبا دبستان دخترانه خ قصردشت-کوچه 45 پلاک 103
مدارس نمونه دولتی کرج
نام مدرسه مقطع آدرس شماره تماس
دبیرستان میرحبیبی دبیرستان حصارک پایین-خ فروردین 26346661313
فلاحی دبیرستان عظیمیه 02632509653
آموزشگاه گاج مهرشهر 2633314274
مدارس نمونه دولتی مشهد
اسم مدرسه مقطع آدرس شماره تماس
نمونه دولتی پسرانه ابرار متوسطه دوره دوم خ امام رضا-امام رضا 44 – چهارراه چهارم 38541671
نمونه دولتی دخترانه فرزانگان متوسطه دوره اول
نمونه دولتی دخترانه استقلال متوسطه دوره اول بلوار سازمان آب- جنب آموزش و پرورش ناحیه 4 37261373
لیست مدارس نمونه دولتی اصفهان
نام مدرسه مقطع آدرس شماره تماس
آسیه خ مسجدعلی-ک امام زاده پارک نقاشی 5211144
خدیجه کبری شهرک شهیدمنتظری روبروی پالایشگاه اصفهان 3803658
چهرازی خ سروش ک شهید طباطبایی 4458183
لیست مدارس نمونه دولتی تهران
نام مدرسه مقطع آدرس شماره تماس
فرهنگ دبیرستان پسرانه منطقه 2 44228989
شهید حجت یک دبیرستان پسرانه منطقه 19 55002828
معرفت دبیرستان پسرانه منطقه 16 55313432
کریمه اهل بیت دبیرستان پسرانه منطقه 2 88257723

 در این مقاله به تحلیل و بررسی مدارس نمونه دولتی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله معرفی مدارس نمونه دولتی تهران بزنید.
اگر سوالی در زمینه مدارس نمونه دولتی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.