مدارس تیزهوشان مشهد

مدارس تیز هوشان از جمله مدارسی هستند که به امر تحصیل دانش آموزان دارای بهره هوشی بالا و مستعد نظارت دارند. این سازمان مشهور به اختصار به نام سمپاد نیز شهره است. ولی بین دانش آموزان و در اصطلاح عامه مردم به نام تیزهوشان شناخته می شود. این سازمان معروف و شناخته شده مدارس پیش دانشگاهی پسرانه و دخترانه، دبیرستان و راهنمایی را در شهرهای بزرگ و پرجمعیت شامل می گردد. در مورد تاریخچه تأسیس مدارس تیزهوشان باید اشاره کنیم که این قبیل مدارس در سال 1355 هجری شمسی و به وسیله دکتر ایرج برومند و همچنین با همکاری کارشناسان آموزشی آمریکایی بنا نهاده شدند. در این مقاله، به طور خاص بحث در مورد مدارس تیزهوشان مشهد را مطرح می کنیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در رابطه با مدارس تیزهوشان مشهد کسب کنید.

معرفی مدارس تیزهوشان مشهد
مدارس تیزهوشان مشهد از جمله بهترین و شناخته شده ترین مدارس در این شهر بزرگ به حساب می آیند. مدارسی که متد آموزش دروس در آن کمی متفاوت از مدارس عادی و معمولی است و به طور معمول برای ورود به آن باید در آزمون خاصی که در هر سال تحصیلی به وسیله سازمان آموزش و پرورش اجرا می شود حضور پیدا کرد. هر فرد پس از کسب نمره قبولی در این آزمون می تواند تحصیلات خود را در مدارس تیزهوشان مشهد ادامه دهد. به طور قطع به یقین، این آزمون به شکلی طراحی شده است که تنها دانش آموزان با اراده، سخت کوش و با استعداد می توانند در آن شرکت کنند. اعلام نتایج تیزهوشان برای دانش آموزان 20 تا 30 روز بعد از برگزاری آزمون میباشد.
لیست مدارس تیزهوشان مشهد
در این قسمت از مقاله پیش رو به ارائه لیست برخی از مدارس تیزهوشان مشهد برای شما دوستان می پردازیم.
ردیف

مقطع

نام مدرسه

آدرس مدرسه

شماره تماس
1 متوسطه دوره دوم هاشمی نژاد 4 دور میدان جهاد 38423685
2 متوسطه دوره دوم فرزانگان 3 مشهد چهارراه مقدم طبرسی -جنب شرکت نفت 33647381
3 متوسطه دوره دوم دبیرستان فرزانگان 1 بلوار شهید صادقی-شهید صادقی 27 37277700
4 متوسطه دوره دوم فرزانگان 5 (فاتح) انتهای بلوارهفت تیر-مقابل پمپ گاز
5 متوسطه دوره اول هاشمی نژاد3 بلوار معلم 71 -چهارراه ستاری 19 بلوار آموزگار 38675450
6 متوسطه دوره اول فرزانگان 2 مشهد بلوار پیروزی-پیروزی 81 بین شهیدبرسلانی 9-11 35017050
7 متوسطه دوره اول هاشمی نژاد 1 مشهد مقدس-میدان فردوسی 37283254
8 متوسطه دوره اول فرزانگان 3 مشهد بلوار شهید منتظری-منتظری 2 -بین نوفل 20-18 38785555
9 متوسطه دوره دوم دبیرستان هاشمی نژاد 3 بلوار معلم 71-چهارراه ستاری 19-بلوارآموزگار 38675450
هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان مشهد

تحصیل در مدارس تیزهوشان مشهد با پرداخت هزینه زیادی همراه است. به عبارت دیگر، شهریه دریافتی جهت ثبت نام در مدارس تیزهوشان مشهد 50 درصد مدرسه های غیر دولتی این شهر است و برای ثبت نام کتاب درسی هم میتوانید از خود مدرسه جویا شوید. البته، گاهی به علت مواردی همچون کلاس های المپیاد مبلغ اضافه ای نیز از دانش آموزان اخذ می شود. نکته مهم این که، مدارس تیزهوشان مشهد با آن گروه از دانش آموزان دارای مشکل بضاعتی همکاری خوبی را به عمل می آورند و هیچ یک از این قبیل دانش آموزان را به علت مشکل مالی و عدم داشتن توانایی در پرداخت شهریه از تحصیل در مدارس تیزهوشان منع نمی کند. با توجه به اظهار نظر مسئولین امر، حداکثر میزان شهریه دریافتی از دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس تیزهوشان مشهد برابر با 6 میلیون تومان است. باید متذکر شویم که دریافت مبلغی بالاتر از این مقدار تخلف محسوب می شود.

در این مقاله به تحلیل و بررسی مدارس تیزهوشان مشهد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله ثبت نام مدارس تیزهوشان بزنید.
اگر سوالی در زمینه مدارس تیزهوشان مشهد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.