لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی را برای راهنمایی داوطلبان ورودی بدون کنکور به دانشگاه، در این مقاله گرد آورده ایم. این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داوطلبان کافیست با توجه به علایق خود و یا در راستای هدف شغلی خود نهایتا تا 20 کد رشته/محل را انتخاب کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند. پذیرش کاملاً بدون کنکور بوده و ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org انجام می شود. توجه کنید که برای تحصیل در دوره ی کارشناسی پیوسته باید دوره ی پیش دانشگاهی را گذرانده باشید و یا دارای مدرک کاردانی معادل سازی شده باشید.

معرفی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

دانشگاه آزاد تهران مرکزی اولین واحد دانشگاه آزاد است که در سال 1361 احداث شد. این دانشگاه پس از گذشت 35 سال با حدود 60 هزار دانشجو و 15 دانشکده و 595 رشته – گرایش به عنوان بزرگترین مجموعه آموزش عالی کشور شناخته می شود.
دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر می باشند:
 • ادبیات و علوم انسانی
 • اقتصاد و حسابداری
 • زبان های خارجی
 • تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • علوم سیاسی
 • هنر
 • مدیریت
 • حقوق
 • روانشناسی
 • فنی و مهندسی
 • علوم پایه
 • علوم ارتباطات و مطالعه رسانه
 • معماری و شهرسازی
 • علوم اجتماعی

برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دوره ی کارشناسی پیوسته

دانشگاه آزاد تهران مرکزی لیست بسیار پرباری شامل 61 رشته در هر پنج گروه آموزشی علوم ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان را برای پذیرش بدون کنکور ارائه کرده است. دقت داشته باشید که تنها افرادی که از دوره پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند مجاز به انتخاب رشته هستند.

ردیف رشته ردیف رشته
1 زبان و ادبیات فارسی 32 مدیریت بیمه
2 ادبیات داستانی 33 مدیریت دولتی
3 زبان و ادبیات عربی 34 مدیریت صنعتی
4 زبان و ادبیات انگلیسی 35 مدیریت مالی
5 آموزش زبان انگلیسی 36 حسابداری
6 علمی – کاربردی مترجمی خبر انگلیسی 37 مدیریت امور گمرکی
7 زبان و ادبیات فرانسه 38 علوم ورزشی
8 مترجمی زبان فرانسه 39 جغرافیا
9 مترجمی زبان آلمانی 40 ریاضیات و کاربردها
10 زبان و ادبیات آلمانی 41 فیزیک
11 زبان و ادبیات ارمنی 42 شیمی محض
12 زبان شناسی 43 زیست شناسی
13 فلسفه و حکمت اسلامی 44 آموزش زیست شناسی
14 علوم قرآن و حدیث 45 زیست شناسی گیاهی
15 ادیان و عرفان 46 زیست شناسی
16 فقه و مبانی حقوق اسلامی 47 زیست شناسی جانوری
17 تاریخ و تمدن ملل اسلامی 48 آمار
18 پژوهشگری اجتماعی 49 فناوری صدا
19 مردم شناسی 50 مهندسی ورزشی
20 مددکاری اجتماعی 51 مهندسی معدن
21 علوم ارتباطات اجتماعی 52 مهندسی نساجی – مهندسی شیمی نساجی
22 روزنامه نگاری 53 علوم کامپیوتر
23 روابط عمومی 54 طراحی صنعتی
24 برنامه ریزی اجتماعی و تعاون 55 نقاشی
25 علوم تربیتی 56 طراحی پارچه و لباس – طراحی بافت پارچه
26 آموزش کودکان استثنایی 57 بازیگری
27 علوم سیاسی 58 طراحی صحنه
28 روابط سیاسی (روابط دیپلماتیک) 59 موسیقی
29 علوم اقتصادی 60 نمایش
30 امور گمرکی 61 ادبیات نمایشی
31 مدیریت بازرگانی

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی پیوسته می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دوره ی کارشناسی ناپیوسته
برخلاف لیست جامعی که در دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد تهران مرکزی ارائه شده است در دوره کارشناسی ناپیوسته شاهد تنها 8 رشته در این لیست رشته هستیم. دقت کنید برای ثبت نام در هریک از رشته های زیر ملزم به ارائه مدرک کاردانی هستید.
ردیف رشته
1 آموزش و پرورش ابتدایی
2 حسابداری
3 تربیت بدنی و علوم ورزشی -مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی
4 تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی
5 مهندسی تکنولوژی الکترونیک
6 مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
7 معماری
8 مهندسی اجرایی عمران

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در لیست فوق رشته های دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد تهران مرکز را مشاهده کردید. اکنون بهتر است به دیگر جنبه های تحصیل در این واحد دانشگاهی نیز دقت کنید. دانشگاه آازد تهران مرکزی یکی از واحد های معتبر دانشگاه آزاد است که با توجه به موقعیت جغرافی آن بسیار مورد توجه است. لذا پیشنهاد میکنیم در زمان انتخاب رشته با توجه به معدل کتبی خود چند رشته و واحد دانشگاهی دیگر را در لیست 20 کد رشته / محل انتخابی خود قرار دهید. این امر موجب بالا رفتن احتمال پذیرش شما میگردد. چقدر از پزشکی بدون کنکور اطلاع دارید و کدام دانشگاه ها پذیرش دارند و میتوانید به راحتی وارد شوید.

بسیاری از رشته های بدون کنکور از چشم داوطلبان پنهان می مانند. برای آگاهی از بهترین رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

کدام رشته بهترین گزینه برای من است؟

تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که یک جامعه علاوه به دکتر و مهندس، به برخی از مشاغل دیگر هم نیاز دارد. اینکه دوستان و یا اعضای خانواده شما در رشته ای پذیرفته شده اند و در آن موفق شده اند، به این معنی نیست که شما هم اگر در آن رشته تحصیل کنید، الزاماً موفق خواهید شد. پس در روند انتخاب رشته علاوه بر علاقه مندی باید برخی از عوامل دیگر مانند بازار کار و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را هم در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای انتخاب بهترین رشته، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در کدام رشته موقعیت شغلی بهتری خواهم داشت؟
به جرات می توان گفت که بسیاری از داوطلبان در هنگام انتخاب رشته، تنها عنوان رشته را در نظر می گیرند و اصلا به بازار کاری آن در آینده فکر نمی کنند. در واقع از جمله مهم ترین نکاتی که باید برای انتخاب رشته به آن دقت کنید، بازار کاری آن است. پیشنهاد می کنیم برای مشورت در زمینه بازار شغلی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
شاید رشته ای که انتخاب می کنید، شما را کیلومترها از اهدافتان دور کند! برای انتخاب رشته اصولی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
علاوه بر دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی در کدام دانشگاه می توانم در رشته مورد نظرم تحصیل کنم؟
به رشته ای علاقه دارید اما از دانشگاه هایی که می توانید در آن ها به تحصیل بپردازید، اطلاع ندارید. با توجه به اینکه دانشگاه های متعددی در سراسر کشور، رشته ی دلخواه شما را ارائه می دهند، پیشنهاد ما این است که برای آگاهی از لیست دانشگاه های برتر، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله به بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری بزنید.
اگر سوالی در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.