آیدانیتو > لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی
لیست رشته ها کارشناسی بدون کنکور آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی را برای راهنمایی داوطلبان ورودی بدون کنکور به دانشگاه، در این مقاله گرد آورده ایم. این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داوطلبان کافیست با توجه به علایق خود و یا در راستای هدف شغلی خود نهایتا تا 20 کد رشته/محل را انتخاب کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند. پذیرش کاملاً بدون کنکور بوده و ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org انجام می شود. توجه کنید که برای تحصیل در دوره ی کارشناسی پیوسته باید دوره ی پیش دانشگاهی را گذرانده باشید و یا دارای مدرک کاردانی معادل سازی شده باشید.

معرفی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

دانشگاه آزاد تهران مرکزی اولین واحد دانشگاه آزاد است که در سال 1361 احداث شد. این دانشگاه پس از گذشت 35 سال با حدود 60 هزار دانشجو و 15 دانشکده و 595 رشته – گرایش به عنوان بزرگترین مجموعه آموزش عالی کشور شناخته می شود.
دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر می باشند:
 • ادبیات و علوم انسانی
 • اقتصاد و حسابداری
 • زبان های خارجی
 • تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • علوم سیاسی
 • هنر
 • مدیریت
 • حقوق
 • روانشناسی
 • فنی و مهندسی
 • علوم پایه
 • علوم ارتباطات و مطالعه رسانه
 • معماری و شهرسازی
 • علوم اجتماعی

برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دوره ی کارشناسی پیوسته

دانشگاه آزاد تهران مرکزی لیست بسیار پرباری شامل 61 رشته در هر پنج گروه آموزشی علوم ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان را برای پذیرش بدون کنکور ارائه کرده است. دقت داشته باشید که تنها افرادی که از دوره پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند مجاز به انتخاب رشته هستند.

ردیفرشتهردیفرشته
1زبان و ادبیات فارسی32مدیریت بیمه
2ادبیات داستانی33مدیریت دولتی
3زبان و ادبیات عربی34مدیریت صنعتی
4زبان و ادبیات انگلیسی35مدیریت مالی
5آموزش زبان انگلیسی36حسابداری
6علمی – کاربردی مترجمی خبر انگلیسی37مدیریت امور گمرکی
7زبان و ادبیات فرانسه38علوم ورزشی
8مترجمی زبان فرانسه39جغرافیا
9مترجمی زبان آلمانی40ریاضیات و کاربردها
10زبان و ادبیات آلمانی41فیزیک
11زبان و ادبیات ارمنی42شیمی محض
12زبان شناسی43زیست شناسی
13فلسفه و حکمت اسلامی44آموزش زیست شناسی
14علوم قرآن و حدیث45زیست شناسی گیاهی
15ادیان و عرفان46زیست شناسی
16فقه و مبانی حقوق اسلامی47زیست شناسی جانوری
17تاریخ و تمدن ملل اسلامی48آمار
18پژوهشگری اجتماعی49فناوری صدا
19مردم شناسی50مهندسی ورزشی
20مددکاری اجتماعی51مهندسی معدن
21علوم ارتباطات اجتماعی52مهندسی نساجی – مهندسی شیمی نساجی
22روزنامه نگاری53علوم کامپیوتر
23روابط عمومی54طراحی صنعتی
24برنامه ریزی اجتماعی و تعاون55نقاشی
25علوم تربیتی56طراحی پارچه و لباس – طراحی بافت پارچه
26آموزش کودکان استثنایی57بازیگری
27علوم سیاسی58طراحی صحنه
28روابط سیاسی (روابط دیپلماتیک)59موسیقی
29علوم اقتصادی60نمایش
30امور گمرکی61ادبیات نمایشی
31مدیریت بازرگانی

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی پیوسته می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دوره ی کارشناسی ناپیوسته
برخلاف لیست جامعی که در دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد تهران مرکزی ارائه شده است در دوره کارشناسی ناپیوسته شاهد تنها 8 رشته در این لیست رشته هستیم. دقت کنید برای ثبت نام در هریک از رشته های زیر ملزم به ارائه مدرک کاردانی هستید.
ردیفرشته
1آموزش و پرورش ابتدایی
2حسابداری
3تربیت بدنی و علوم ورزشی -مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی
4تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی
5مهندسی تکنولوژی الکترونیک
6مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
7معماری
8مهندسی اجرایی عمران

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در لیست فوق رشته های دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد تهران مرکز را مشاهده کردید. اکنون بهتر است به دیگر جنبه های تحصیل در این واحد دانشگاهی نیز دقت کنید. دانشگاه آازد تهران مرکزی یکی از واحد های معتبر دانشگاه آزاد است که با توجه به موقعیت جغرافی آن بسیار مورد توجه است. لذا پیشنهاد میکنیم در زمان انتخاب رشته با توجه به معدل کتبی خود چند رشته و واحد دانشگاهی دیگر را در لیست 20 کد رشته / محل انتخابی خود قرار دهید. این امر موجب بالا رفتن احتمال پذیرش شما میگردد. چقدر از پزشکی بدون کنکور اطلاع دارید و کدام دانشگاه ها پذیرش دارند و میتوانید به راحتی وارد شوید.

کدام رشته بهترین گزینه برای من است؟

تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که یک جامعه علاوه به دکتر و مهندس، به برخی از مشاغل دیگر هم نیاز دارد. اینکه دوستان و یا اعضای خانواده شما در رشته ای پذیرفته شده اند و در آن موفق شده اند، به این معنی نیست که شما هم اگر در آن رشته تحصیل کنید، الزاماً موفق خواهید شد. پس در روند انتخاب رشته علاوه بر علاقه مندی باید برخی از عوامل دیگر مانند بازار کار و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را هم در نظر بگیرید. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای انتخاب بهترین رشته، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در کدام رشته موقعیت شغلی بهتری خواهم داشت؟
به جرات می توان گفت که بسیاری از داوطلبان در هنگام انتخاب رشته، تنها عنوان رشته را در نظر می گیرند و اصلا به بازار کاری آن در آینده فکر نمی کنند. در واقع از جمله مهم ترین نکاتی که باید برای انتخاب رشته به آن دقت کنید، بازار کاری آن است. پیشنهاد می کنیم برای مشورت در زمینه بازار شغلی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
شاید رشته ای که انتخاب می کنید، شما را کیلومترها از اهدافتان دور کند! برای انتخاب رشته اصولی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
علاوه بر دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی در کدام دانشگاه می توانم در رشته مورد نظرم تحصیل کنم؟
به رشته ای علاقه دارید اما از دانشگاه هایی که می توانید در آن ها به تحصیل بپردازید، اطلاع ندارید. با توجه به اینکه دانشگاه های متعددی در سراسر کشور، رشته ی دلخواه شما را ارائه می دهند، پیشنهاد ما این است که برای آگاهی از لیست دانشگاه های برتر، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله به بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله لیست رشته های بدون کنکور سراسری بزنید.
اگر سوالی در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

 1. Z گفت:

  سلام خسته نباشید رشته انسانی هستم سال یازدهم میخاستم بدونم میتونم رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه ازاد برم ساکن تهران هم هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *