لیست رشته های بدون کنکور سراسری

avatar image نویسنده : زهرا حیدری
stopwatch image ۲۳ شهریور ۹۸ view image ۴۵۴۶ blogging image ۴۱
لیست رشته های بدون کنکور سراسری

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 

کسب علم و دانش و بالا رفتن تحصیلات دانشگاهی همواره از نیازهای اساسی بشر بوده و هر فرد سالهای زیادی از زندگی خود را صرف یادگیری انواع علوم می کند. از طرف دیگر، نداشتن تحصیلات عالیه مانع از حضور فرد در پست های شغلی مناسب و پیشرفت فراوان وی است. ممکن است شما هم جزو افراد علاقه مند به تحصیل در دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد بدون کنکور و یا دکترا باشید. اما دغدغه های زندگی روزمره شانس قبولی در دانشگاه را از شما گرفته است. بهترین راه در این اوقات شرکت در طرح بدون آزمون دانشگاه سراسری بوده که می تواند شما را بدون استرس ها و نگرانی های کنکور و صرف وقت زیاد برای مطالعه دروس آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به آرزوهایتان برساند. نکته قابل توجه این که آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور سراسری  در این زمان اهمیتی ویژه پیدامیکند. شما دوستان گرامی مسلماً با ارزیابی و تحلیل لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 دست به انتخاب های بهتر و عقلانی تری زده و با آگاهی جلو می روید. در این مطلب لیستی از این رشته های سراسری را به طور جامع برای شما دوستان گرامی بیان می داریم. باشد که مقاله پیش رو اطلاعات لازم را در رابطه با لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 در اختیار شما داوطلبان قرار دهد. لازم به ذکر است که لیست رشته های ذکر شده در این نوشته در کلیه مقاطع تحصیلی بوده و رشته های هر سه گروه اصلی تجربی، انسانی و ریاضی به طور کامل ذکر شده اند.
بسیاری از رشته های بدون کنکور از چشم داوطلبان پنهان می مانند. برای آگاهی از بهترین رشته های بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

دفترچه رشته های بدون کنکور

همان طور که در جریان هستید داوطلبان و متقاضیان رشته های با آزمون و همین طور جذب و پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی کنکور به صورت همزمان و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ثبت نام می کردند. اما از کنکور سراسری سال 98 به بعد ثبت نام بدون کنکور سراسری و ثبت نام دوره های با آزمون به شکل مجزا صورت می پذیرد. از این جهت لیست رشته های براساس سوابق تحصیلی در دفترچه ای انتشار یافت و در بهمن ماه 97 در سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار گرفت. از جمله مندرجات دفترچه بدون کنکور دانشگاه سراسری می توان به سهمیه ها، شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان، مدارک لازم جهت ثبت نام و مقررات وظیفه عمومی اشاره کرد.

لیست رشته های بدون کنکور 98

بر طبق تصمیمات اخذ شده به وسیله سازمان آموزش و پرورش کشور و وزارت علوم دو دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون و با آزمون کنکور سراسری سال 98 به صورت مجزا از یکدیگر و در زمان های مختلفی انتشار یافتند و بالغ بر هشتاد و پنج درصد از رشته محل های دانشگاهی به شکل بدون آزمون و بر طبق سوابق تحصیلی پذیرای دانشجویان هستند. در صورتی که شما نیز همچون شمار زیادی از داوطلبان تمایل به انتخاب رشته های بدون آزمون در دوره های مختلفی از جمله شبانه و روزانه را دارید لزوماٌ باید از لیست کلیه رشته محل های بدون آزمون در گروه آزمایشی خود اطلاعات موثق و کاملی را در دست داشته باشید. برای شناخت لیست رشته های بدون آزمون در گروه آزمایشی خود شامل گروه تجربی، انسانی، ریاضی، زبان و هنر با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. همچنین برای اطلاع از پزشکی بدون کنکور میتوانید بر روی لینک آبی کلیک کنید.

رشته های تجربی بدون کنکور

از آن جایی که گروه علوم تجربی از جمله گروه های آزمایشی پرطرفدار در میان سایر گروه های آزمایشی از جمله ریاضی، زبان و هنر است و افراد علاقمند به رشته های گروه پیراپزشکی و پزشکی رقابت سنگینی برای قبولی در یکی از بهترین دانشگاه ها در کشور را دارند. رشته های این دو گروه هنوز هم به شکل با آزمون دست به جذب دانشجو بدون کنکور می زنند. اما بیشتر از 85 درصد از رشته های تجربی به شکل بدون آزمون برای داوطلبان ارائه شده اند. برای آشنایی با لیست کامل رشته های بدون آزمون در گروه تجربی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته های ریاضی بدون کنکور

اشخاصی که به گروه ریاضی فیزیک وارد می گردند به امید ادامه تحصیل در یکی از رشته های علوم پایه و فنی مهندسی به این رشته وارد می شوند و این امکان در اختیارشان گذاشته شده است که در بسیاری از رشته های محبوب و پرطرفدار همچون صنایع، برق و یا مهندسی عمران به صورت بدون آزمون به تحصیل بپردازند. اما باید در نظر داشته باشید که ورود به دانشگاه های پرطرفدار و مطرحی همچون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران شرکت در آزمون سراسری الزامی به نظر می رسد و افراد در صورت کسب رتبه و امتیاز مناسب امکان راهیابی به این دانشگاه های بزرگ را پیدا می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر درباره رشته های بدون آزمون گروه ریاضی فیزیک و پرستاری بدون کنکور و شناخت کامل این رشته ها با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

رشته های انسانی بدون کنکور

در رابطه با رشته های مرتبط با گروه علوم انسانی همواره این واقعیت را می توان مشاهده کرد که تقریباٌ تمامی رشته ها بدون آزمون و بر طبق سوابق تحصیلی امکان جذب دانشجو را دارند. از میان این رشته ها می توان از مدیریت، حسابداری، روانشناسی و حقوق یاد کرد. در صورت نیاز به آشنایی با رشته های گروه علوم انسانی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته های هنر بدون کنکور

رشته های گنجانده شده در گروه هنر نیز از دیگر رشته هایی هستند که به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کنند. آیا شما به عنوان یک فرد داوطلب تحصیل در رشته های این گروه آزمایشی از اسامی رشته های بدون آزمون گروه هنر اطلاعی دارید؟ در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی در رابطه با لیست رشته های بدون آزمون گروه آزمایشی هنر با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

رشته های زبان بدون کنکور

رشته های گروه آزمایشی زبان نیز از دیگر رشته هایی است که به صورت بدون آزمون نیز می توان در آنها ادامه تحصیل داد. اگر شما نیز تمایل به تحصیل بدون کنکور در رشته های زبان را دارید برای آشنایی هر چه بیشتر با این قبیل از رشته ها با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

لیست رشته های بدون آزمون سراسری کاردانی

رشته های متعددی در مقطع کاردانی تعریف می شوند که بدون شرکت در کنکور، می توانید در آن ها ادامه تحصیل دهید که از جمله مهم ترین این رشته ها عمران، معدن، برق و مکانیک است. با توجه شمار زیاد این رشته های بدون کنکور، در ادامه به ذکر برخی از آن ها بسنده می کنیم.
* گروه علوم ریاضی و فنی (کاردانی)
1 کاردانی نقشه برداری
2 کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی
3 کاردانی معماری
4 کاردانی فنی مکانیک
5 کاردانی فنی معدن
6 کاردانی فنی عمران
7 کاردانی فنی صنایع
8 کاردانی فنی خط و ابنیه
9 کاردانی فنی جوشکاری
10 کاردانی فنی برق
11 کاردانی علوم ورزشی
12 کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی
13 کاردانی تکنولوژی آبیاری
* گروه علوم تجربی (کاردانی)
1 کاردانی علوم ورزشی
2 کاردانی شیمی آزمایشگاهی
3 کاردانی تولید و فرآوری خرما
4 کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
5 کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری
6 کاردانی تکنولوژی گیاهی
7 کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کاردانی می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون آزمون سراسری کارشناسی

در مقطع کارشناسی نیز رشته های بدون کنکور بسیاری وجود دارند که امکان تحصیل در آن ها فراهم است. با توجه به تعدد این رشته ها، در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را ذکر کرده ایم. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه رشته های بدون کنکور سراسری در مقطع کارشناسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
* لیست رشته های بدون آزمون سراسری  (مقطع کارشناسی)
1 گروه علوم ریاضی و  فنی
2 ریاضیات و کاربردها
3 اقتصاد کشاورزی
4 فیزیک
5 علوم کامپیوتر
6 مهندسی معماری
7 مهندسی کامپیوتر
8 مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)
9 شیمی کاربردی
10 آمار
11 فیزیک مهندسی
12 مهندسی برق
13 مهندسی عمران (کشاورزی)
14 مهندسی پزشکی
15 مهندسی صنایع
16 علوم قرآن و حدیث
17 علوم ورزشی
18 علوم و مهندسی آب
19 مهندسی معدن
20 هتلداری
21 مهندسی ایمنی
22 مهندسی مواد و متالوژی
 
* گروه علوم انسانی
1 جغرافیا
2 زبان و ادبیات ترکی آذری
3 علوم ورزشی
4 حقوق
5 فقه و حقوق اسلامی
6 جهانگردی
7 علوم انتظامی
8 علوم قرآن و حدیث
9 زبان و ادبیات عربی
10 مدیریت صنعتی
11 فلسفه و کلام اسلامی
12 هتلداری
13 معارف اسلامی و تاریخ
14 معارف اسلامی و کلام
15 معارف اسلامی و علوم قرآنی
16 معارف اسلامی و اخلاق
17 معارف اسلامی و علوم تربیتی
18 معارف اسلامی و ادیان
 جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور سراسری 

این موضوع با توجه به شرایط و قانون های هر دانشگاه متفاوت است. در صورت تمایل به ادامه تحصیل بدون کنکور در یکی از دانشگاه های کشور و در مقطع کارشناسی ارشد باید منتظر فراخوان اعلام شده از جانب هر دانشگاه باشید. چون در هر سال تعداد دانشگاه های پذیرنده دانشجویان استعداد درخشان در دوره ارشد متفاوت است. 
مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر سوالی در زمینه لیست رشته های ارشد بدون کنکور دارید، با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


لیست رشته های دکتری بدون کنکور سراسری

در مقطع دکتری نیز امکان تحصیل بدون کنکور از دو طریق تحصیل در پردیس های خودگردان و استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان وجود دارد. پردیس های خودگردان در رشته های متعددی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند و شروط مختلفی نیز برای پذیرش از طریق قانون استعدادهای درخشان وجود دارد. از جمله مهم ترین شروط پذیرش از طریق استعدادهای درخشان شرط معدل و سپری نشدن بیشتر از 2 سال از تاریخ فارغ التحصیلی است.
اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت بدون کنکور را دارید، برای آگاهی از شرایط و ضوابط پذیرش می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کدام رشته مناسب من خواهد بود؟

امکان ادامه تحصیل در رشته های بسیاری وجود دارد، اما اینکه بدانید، با توجه به شرایط و علایق شما، کدام رشته برایتان مناسب تر خواهد بود، شما را گام ها به پیش می راند. متاسفانه اکثر داوطلبان به دلیل کم تجربگی، رشته هایی را انتخاب می کنند که علاوه بر اینکه بازار کاری مناسبی ندارد، اشباع نیز شده است. یک جامعه علاوه بر دکتر و مهندس، به برخی از رشته ها، نیاز مبرم تری دارد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در روند انتخاب رشته با دقت بیشتری عمل کنید و در این زمینه با مشاوران تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند و با بررسی جنبه های مختلفی مانند بازار کار، به شما بهترین رشته ها را پیشنهاد می دهند.
برای انتخاب بهترین رشته، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بازار کاری کدام رشته بهتر است؟

بازار کار، از جمله مواردی است که بسیاری از داوطلبان به آن توجه نمی کنند و در روز فارغ التحصیل تازه به این فکر می افتند که حالا مدرکشان را باید بر سر کدام کوزه بگذارند تا بتوانند آب خنک تری نوش جان کنند. از ما به شما نصیحت، در فرآیند انتخاب رشته، به بازار کار توجه ویژه ای نمایید چرا که حتی اگر دکتری داشته باشید، اگر زمینه کاری برایتان وجود نداشته باشید، سال های عمرتان را تلف کرده اید. پیشنهاد می کنیم در این زمینه حتما با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو با آنالیز بازار کار رشته ها، به شما در انتخاب بهترین رشته، یاری می کنند.
شاید رشته ای که انتخاب می کنید، شما را کیلومترها از اهدافتان دور کند! برای انتخاب رشته اصولی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته ی مورد علاقه ام را کدام دانشگاه ها ارائه می دهند؟ کدام دانشگاه از نظر سطح علمی بالاتر است؟

به رشته ای علاقه مندیم و تصمیم خود را گرفته ایم که فقط در آن رشته ادامه تحصیل دهیم. در حقیقت با انتخاب رشته، نثیمی از راه را طی کرده ایم اما برای پیمودن نیمه ی دیگر راه بایستی از دانشگاه هایی که رشته را ارائه میدهند نیز آگاهی داشته باشیم. با توجه به اینکه معمولا واحدهای دانشگاهی رشته های متعددی را ارائه می دهند، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از واحد های دانشگاهی که در رشته ی مورد نظر شما، دانشجو می پذیرند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار خواهند داد. 

ثبت نام رشته های بدون کنکور

آیا شما به عنوان داوطلب شرکت در دوره های بدون کنکور سراسری با نحوه، زمان، شرایط و یا حتی مدارک لازم برای ثبت نام در رشته های تحصیلی بدون آزمون آشنایی کافی را دارید؟ در صورت نیاز به بدست آوردن اطلاعاتی جامع در مورد جزئیات ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

 
برای کسب آگاهی از دانشگاه هایی که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


5.0 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۴۱ دیدگاه
 • user_default_pic reza
  توسط reza در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام میخواستم لیست رشته های بدون کنکور بدونم ؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور بایستی دفترچه رشته های بدون کنکور را دریافت و به دقت مورد مطالعه قرار دهید. در ضمن رشته های بدون کنکور سراسری با رشته های بدون کنکور آزاد را به صورت مجزا باید بررسی نمایید.

 • user_default_pic برومند
  توسط برومند در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام اياپيراپزشكى هاجزدسته ى رشته هاى بدون كنكور دراينده قرارخواهندگرفت؟؟؟اگر اينطورباشه تفاوتى بين سوابق تحصيلي نظام جديدو قديم خواهدبود؟؟؟يااينكه گروهى الويت قراربگيرند؟؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، در حال حاضر یکسری از پیراپزشکی ها در لیست رشته های بدون کنکور قرار گرفته است ولی اینکه همه ی رشته های پیراپزشکی در لیست رشته های بدون کنکور قرار بگیرند، دور از انتظار است.

 • user_default_pic اشکان
  توسط اشکان در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام لطفا رشته های بدون کنکوردانشگاههای پردیس خود گردان و فراگیر پیام نور در مقطع ارشد را اعلام کنید .
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور بایستی در قدمم اول گروه آزمایشی خود را که شامل انسانی، فنی، علوم پایه و هنر می شود، مشخص نمایید.

 • user_default_pic احد
  توسط احد در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام‌ میخواستم بدونم آیا مدرک رشته های بدون کنکور چقدر میتونه برای کارمندای دولتی معتبر باشه؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، مدرک رشته های بدون کنکور سراسری معتبر است.

 • user_default_pic Mitrahoseini
  توسط Mitrahoseini در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام وقتتون بخير ميخواستم بدونم رشته هاي بدون كنكور اعتبار دارن؟ درمدرك قيد ميشه كه بدون كنكور بوده؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، رشته های بدون کنکور در مدرک قید نمی شوند و اعتبار دارند.

 • user_default_pic گنکوری
  توسط گنکوری در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام..رشته های بدون کنکور پردیسهای بین الملل چیه؟پزشکی رو هم دارن؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور پردیس بایستی گروه آزمایشی خود را تعیین نمایید. در پاسخ به سوال دومتان درباره رشته های بدون کنکور که آیا پزشکی شامل این رشته ها می شود یا خیر بایستی بگوییم که در حال حاضر رشته پزشکی در لیست رشته های بدون کنکور تعریف نشده است/

 • user_default_pic alireza
  توسط alireza در تاریخ ۰۵ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام وقت بخیر... رشته هاى بدون كنكور برای گروه زبان نداریم ؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام وقت شما هم بخیر دوست عزیز، بله رشته های بدون کنکور برای گروه زبان در دانشگاه های سراسری و آزاد تعریف شده است.

 • user_default_pic mgk
  توسط mgk در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام ایا رشته فیزیک دانشگاه های تهران هم بدون کنکورن؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز؛ باید صبر کنید تا دفترچه انتخاب رشته مرداد ماه انتشار یابد.

 • user_default_pic مرضی
  توسط مرضی در تاریخ ۰۸ مرداد ۹۸ reply-button
  سلام خسته نباشید ،کدوم از دانشگاههای آزاد تهران روانشناسی بدون کنکور دارن؟
  user_default_pic ذوالقدری مشاور آیدانیتو
  توسط ذوالقدری مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۸
  سلام دوست عزیز، واحدهای رودهن، شهرقدس، اسلامشهر، یادگارامام ،تهران شرق و ... روانشناسی را بدون کنکور پذیرش دارند.

 • user_default_pic محمدرضا دلاوری
  توسط محمدرضا دلاوری در تاریخ ۰۴ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام وققتون بخیر می خواستم بدونم آیا تفاوتی بین رشته های با آزمون و رشته های بدون کنکور (یعنی رشته های براساس سوابق تحصیلی از جهت اختصاص خوابگاه و امکانات رفاهی به دانشجویان وجود دارد؟ سوال بعدی هم این که دانشجوی دوره های روزانه بدون آزمون باید هر ترم شهریه ای رو پرداخت کنه یا خیر؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۴ شهریور ۹۸
  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز باید به عرض برسانم که شما دوست گرامی در صورت پذیرش در یکی از رشته های بدون آزمون در دروه روزانه نیازی به پرداخت مبلغی به عنوان شهریه در هر ترم تحصیلی ندارید و مدرکی که در پایان دوره تحصیلی دریافت می کنید هیچ تفاوتی با مدرک دریافتی شما و بقیه داوطلبانی که به وسیله کنکور سراسری وارد دانشگاه های روزانه شده اند وجود نخواهد داشت.

 • user_default_pic پریسا
  توسط پریسا در تاریخ ۰۵ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام و خسته نباشید عذر می خوام می خواستم بدونم در رشته های بدون کنکور روزانه هم خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می گیره؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۵ شهریور ۹۸
  سلام. بله در دوره های روزانه بر طبق سوابق تحصیلی هم شاهد ارائه خوابگاه برای دانشجویان هستیم. البته این امر در صورت وجود ظرفیت خالی امکان پذیر است.

 • user_default_pic مهناز
  توسط مهناز در تاریخ ۰۶ شهریور ۹۸ reply-button
  با سلام خدمت شما می خواستم بدونم برای پذیرش تو رشته های بدون آزمون دانشگاه ها سوابق تحصیلی توی کدوم پایه از بقیه مهم تره؟ دهم؟ یازدهم؟ یا دوازدهم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۶ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیز باید عرض کنم که پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها بر طبق معدل کتبی دیپلم یعنی نمره های امتحانات نهایی پایه دوازدهم تحصیلی صورت می گیره.

 • user_default_pic محمد مهدی عظیمی
  توسط محمد مهدی عظیمی در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما می بخشین آخرین مهلت مشخص شده برای ثبت نام کارشناسی بدون آزمون و بر طبق سوابق تحصیلی تا چه زمانی هستش؟ از اونجایی که هر کسی یه تاریخی رو می گه من واقعاٌ گیج شدم.
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیز ثبت نام بدون آزمون برای دانشگاه های سراسری تا بیست و هشتم شهریور ماه برای شما و سایر داوطلبان امکان پذیر است.

 • user_default_pic مینا احمدی
  توسط مینا احمدی در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام. معدل کل من 18/36 صدم و معدل کتبی دیپلمم هم برابر با 17/03 هستش. می خوام بدونم آیا امکان پذیرش و قبولی تو رشته زمین شناسی دانشگاه لرستان و یا رشته شیمی محض رو دارم؟ باید عرض کنم که بنده بومی و ساکن این استان هستم.
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۸
  سلام. باید عرض کنم که بله شانس قبولی برای شما جهت پذیرش تو این رشته ها و دانشگاه ها وجود داره، هر چند باید معدل رقیبای خودتونم رو هم در نظر بگیرین.

 • user_default_pic مسعود دلاوری
  توسط مسعود دلاوری در تاریخ ۱۲ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام و ممنون از سایت خوبتون من با معدل 11/86 تو رشته علوم انسانی امکان پذیرش تو رشته حسابداری یا مهندسی صنایع رو تو دانشگاه پیام نور شهرکرد دارم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۲ شهریور ۹۸
  سلام دوست گرامی شما امکان شرکت و انتخاب رشته تو کد رشته محل های مورد علاقتون رو دارین ولی یادتون نره که شانس قبولی شما بستگی زیادی به معدل رقیبای شما داره.

 • user_default_pic علیرضا اکبری
  توسط علیرضا اکبری در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام می بخشین من دیپلمم رو تو رشته انسانی گرفتم و به صورت بدون کنکور تو رشته های ارتباط تصویری و ادبیات نمایشی دانشگاه غیرانتفاعی شهر مشهد رو ثبت نام کردم. فقط یه موردی هست و اونم اینه که من تو آزمون عملی شرکت نکردم. می خوام بدونم آیا مشکلی واسم پیش نمیاد؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیزم باید عرض کنم که تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی هیچ نیازی به شرکت تو آزمون عملی برای ورود بدون کنکور به دانشگاه نیست.

 • user_default_pic سمانه
  توسط سمانه در تاریخ ۱۶ شهریور ۹۸ reply-button
  می بخشین رشته های گروه هنر مثل موسیقی و نقاشی که باید کنکور عملی هم برای ورود به اونا بدیم هم امکان ورود به صورت بدون کنکور رو دارن؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۶ شهریور ۹۸
  سلام بله چرا که نه.... شما می تونین به صورت بدون آزمون تو رشته های نوازندگی موسیقی ایرانی و نقاشی شرکت و در صورت قبولی ادامه تحصیل بدین.

 • user_default_pic هستی
  توسط هستی در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام وقتتون بخیر یه سوالی داشتمو راستش من مدرک کاردانی دارم. قصد دارم توی کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه های سراسری که 2 ساله هستش شرکت کنم. ولی یه مشکلی هست و اونم اینه که باید معدل پیش دانشگاهی رو توی فرم ثبت نام وارد کرد که من مدرک پیش رو ندارم. یعنی میشه معدل فوق دیپلم رو به جاش بزنم؟ تو رو خدا راهنمایی کنین.
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیز باید عرض کنم که ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های سراسری دیگه زمانش تموم شده.

 • user_default_pic نیلوفر
  توسط نیلوفر در تاریخ ۲۳ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام من رشتم تجربی هستش و با معدل 9/87 قصد ثبت نام تو رشته های بدون کنکور تجربی رو دارم. آیا شانس قبولی و پذیرفته شدن توی رشته های زیست شناسی سلولی و یا شیمی رو دارم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۳ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیزم باید عرض کنیم که با توجه به معدلتون شانس قبولی شما پایینه.

 • user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام . خیر معدلتون کمه

 • user_default_pic سارا
  توسط سارا در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام. وقتتون بخیر و خسته نباشین عذر می خوام معدل کل من تو رشته تجربی 11/30 هستش. آیا می تونم بدون کنکور شیمی محض تو دانشگاه روزانه قبول بشم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیز خیر معدل شما پایین هستش.