لیست رشته های بدون کنکور سراسری

نویسنده : زهرا حیدری
۰۵ تیر ۹۸ ۳۲۲۵ ۱۶
رشته های بدون کنکور

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


لیست رشته های بدون کنکور سراسری 

کسب علم و دانش و بالا رفتن تحصیلات دانشگاهی همواره از نیازهای اساسی بشر بوده و هر فرد سالهای زیادی از زندگی خود را صرف یادگیری انواع علوم می کند. از طرف دیگر، نداشتن تحصیلات عالیه مانع از حضور فرد در پست های شغلی مناسب و پیشرفت فراوان وی است. ممکن است شما هم جزو افراد علاقه مند به تحصیل در دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا باشید. اما دغدغه های زندگی روزمره شانس قبولی در دانشگاه را از شما گرفته است. بهترین راه در این اوقات شرکت در طرح بدون آزمون دانشگاه سراسری بوده که می تواند شما را بدون استرس ها و نگرانی های کنکور و صرف وقت زیاد برای مطالعه دروس آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به آرزوهایتان برساند. نکته قابل توجه این که آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور سراسری  در این زمان اهمیتی ویژه پیدا می کند. شما دوستان گرامی مسلماً با ارزیابی و تحلیل لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 دست به انتخاب های بهتر و عقلانی تری زده و با آگاهی جلو می روید. در این مطلب لیست رشته های بدون کنکور سراسری را به طور جامع برای شما دوستان گرامی بیان می داریم. باشد که مقاله پیش رو اطلاعات لازم را در رابطه با لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 در اختیار شما داوطلبان قرار دهد. لازم به ذکر است که لیست رشته های بدون کنکور ذکر شده در این نوشته در کلیه مقاطع تحصیلی بوده و رشته های هر سه گروه اصلی تجربی، انسانی و ریاضی به طور کامل ذکر شده اند.
بسیاری از رشته های بدون کنکور از چشم داوطلبان پنهان می مانند. برای آگاهی از بهترین رشته های بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

لیست رشته های بدون آزمون سراسری (مقطع کاردانی)

رشته های متعددی در مقطع کاردانی تعریف می شوند که بدون شرکت در کنکور، می توانید در آن ها ادامه تحصیل دهید که از جمله مهم ترین این رشته های بدون کنکور عمران، معدن، برق و مکانیک است. با توجه شمار زیاد این رشته های بدون کنکور، در ادامه به ذکر برخی از آن ها بسنده می کنیم و پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه رشته های بدون کنکور با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
* گروه علوم ریاضی و فنی (کاردانی)
1 کاردانی نقشه برداری
2 کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی
3 کاردانی معماری
4 کاردانی فنی مکانیک
5 کاردانی فنی معدن
6 کاردانی فنی عمران
7 کاردانی فنی صنایع
8 کاردانی فنی خط و ابنیه
9 کاردانی فنی جوشکاری
10 کاردانی فنی برق
11 کاردانی علوم ورزشی
12 کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی
13 کاردانی تکنولوژی آبیاری
* گروه علوم تجربی (کاردانی)
1 کاردانی علوم ورزشی
2 کاردانی شیمی آزمایشگاهی
3 کاردانی تولید و فرآوری خرما
4 کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
5 کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری
6 کاردانی تکنولوژی گیاهی
7 کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی

جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کاردانی می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های بدون آزمون سراسری (مقطع کارشناسی)

در مقطع کارشناسی نیز رشته های بدون کنکور بسیاری وجود دارند که امکان تحصیل بدون کنکور در آن ها فراهم است. با توجه به تعدد این رشته های بدون کنکور، در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را ذکر کرده ایم. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه رشته های بدون کنکور سراسری در مقطع کارشناسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
* لیست رشته های بدون آزمون سراسری  (مقطع کارشناسی)
1 گروه علوم ریاضی و  فنی
2 ریاضیات و کاربردها
3 اقتصاد کشاورزی
4 فیزیک
5 علوم کامپیوتر
6 مهندسی معماری
7 مهندسی کامپیوتر
8 مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)
9 شیمی کاربردی
10 آمار
11 فیزیک مهندسی
12 مهندسی برق
13 مهندسی عمران (کشاورزی)
14 مهندسی پزشکی
15 مهندسی صنایع
16 علوم قرآن و حدیث
17 علوم ورزشی
18 علوم و مهندسی آب
19 مهندسی معدن
20 هتلداری
21 مهندسی ایمنی
22 مهندسی مواد و متالوژی
 
* گروه علوم انسانی
1 جغرافیا
2 زبان و ادبیات ترکی آذری
3 علوم ورزشی
4 حقوق
5 فقه و حقوق اسلامی
6 جهانگردی
7 علوم انتظامی
8 علوم قرآن و حدیث
9 زبان و ادبیات عربی
10 مدیریت صنعتی
11 فلسفه و کلام اسلامی
12 هتلداری
13 معارف اسلامی و تاریخ
14 معارف اسلامی و کلام
15 معارف اسلامی و علوم قرآنی
16 معارف اسلامی و اخلاق
17 معارف اسلامی و علوم تربیتی
18 معارف اسلامی و ادیان
 جهت آگاهی از تمامی رشته هایی که در مقطع کارشناسی می توانید بدون کنکور در آن ها تحصیل کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور سراسری 

این موضوع با توجه به شرایط و قانون های هر دانشگاه متفاوت است. در صورت تمایل به ادامه تحصیل بدون کنکور در یکی از دانشگاه های کشور و در مقطع کارشناسی ارشد باید منتظر فراخوان اعلام شده از جانب هر دانشگاه باشید. چون در هر سال تعداد دانشگاه های پذیرنده دانشجویان استعداد درخشان در دوره ارشد متفاوت است. 
مشاورین متخصص آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. اگر سوالی در زمینه لیست رشته های ارشد بدون کنکور دارید، با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


لیست رشته های دکتری بدون کنکور سراسری

در مقطع دکتری نیز امکان تحصیل بدون کنکور از دو طریق تحصیل در پردیس های خودگردان و استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان وجود دارد. پردیس های خودگردان در رشته های متعددی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند و شروط مختلفی نیز برای پذیرش از طریق قانون استعدادهای درخشان وجود دارد. از جمله مهم ترین شروط پذیرش از طریق استعدادهای درخشان شرط معدل و سپری نشدن بیشتر از 2 سال از تاریخ فارغ التحصیلی است.
اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت بدون کنکور را دارید، برای آگاهی از شرایط و ضوابط پذیرش می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کدام رشته مناسب من خواهد بود؟

امکان ادامه تحصیل در رشته های بسیاری وجود دارد، اما اینکه بدانید، با توجه به شرایط و علایق شما، کدام رشته برایتان مناسب تر خواهد بود، شما را گام ها به پیش می راند. متاسفانه اکثر داوطلبان به دلیل کم تجربگی، رشته هایی را انتخاب می کنند که علاوه بر اینکه بازار کاری مناسبی ندارد، اشباع نیز شده است. یک جامعه علاوه بر دکتر و مهندس، به برخی از رشته ها، نیاز مبرم تری دارد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در روند انتخاب رشته با دقت بیشتری عمل کنید و در این زمینه با مشاوران تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند و با بررسی جنبه های مختلفی مانند بازار کار، به شما بهترین رشته ها را پیشنهاد می دهند.
برای انتخاب بهترین رشته، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بازار کاری کدام رشته بهتر است؟

بازار کار، از جمله مواردی است که بسیاری از داوطلبان به آن توجه نمی کنند و در روز فارغ التحصیل تازه به این فکر می افتند که حالا مدرکشان را باید بر سر کدام کوزه بگذارند تا بتوانند آب خنک تری نوش جان کنند. از ما به شما نصیحت، در فرآیند انتخاب رشته، به بازار کار توجه ویژه ای نمایید چرا که حتی اگر دکتری داشته باشید، اگر زمینه کاری برایتان وجود نداشته باشید، سال های عمرتان را تلف کرده اید. پیشنهاد می کنیم در این زمینه حتما با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو با آنالیز بازار کار رشته ها، به شما در انتخاب بهترین رشته، یاری می کنند.
شاید رشته ای که انتخاب می کنید، شما را کیلومترها از اهدافتان دور کند! برای انتخاب رشته اصولی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته ی مورد علاقه ام را کدام دانشگاه ها ارائه می دهند؟ کدام دانشگاه از نظر سطح علمی بالاتر است؟

به رشته ای علاقه مندیم و تصمیم خود را گرفته ایم که فقط در آن رشته ادامه تحصیل دهیم. در حقیقت با انتخاب رشته، نثیمی از راه را طی کرده ایم اما برای پیمودن نیمه ی دیگر راه بایستی از دانشگاه هایی که رشته را ارائه میدهند نیز آگاهی داشته باشیم. با توجه به اینکه معمولا واحدهای دانشگاهی رشته های متعددی را ارائه می دهند، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از واحد های دانشگاهی که در رشته ی مورد نظر شما، دانشجو می پذیرند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار خواهند داد. 
در نهایت پیشنهاد می کنیم پس از بررسی لیست رشته های بدون کنکور سراسری ، سری هم به مقاله انتخاب رشته بدون کنکور سراسری ، بزنید. 
برای کسب آگاهی از دانشگاه هایی که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " لیست رشته های بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید5.0 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱۶ دیدگاه
 • user_default_pic reza
  توسط reza در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام میخواستم لیست رشته های بدون کنکور بدونم ؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور بایستی دفترچه رشته های بدون کنکور را دریافت و به دقت مورد مطالعه قرار دهید. در ضمن رشته های بدون کنکور سراسری با رشته های بدون کنکور آزاد را به صورت مجزا باید بررسی نمایید.

 • user_default_pic برومند
  توسط برومند در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام اياپيراپزشكى هاجزدسته ى رشته هاى بدون كنكور دراينده قرارخواهندگرفت؟؟؟اگر اينطورباشه تفاوتى بين سوابق تحصيلي نظام جديدو قديم خواهدبود؟؟؟يااينكه گروهى الويت قراربگيرند؟؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، در حال حاضر یکسری از پیراپزشکی ها در لیست رشته های بدون کنکور قرار گرفته است ولی اینکه همه ی رشته های پیراپزشکی در لیست رشته های بدون کنکور قرار بگیرند، دور از انتظار است.

 • user_default_pic اشکان
  توسط اشکان در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام لطفا رشته های بدون کنکوردانشگاههای پردیس خود گردان و فراگیر پیام نور در مقطع ارشد را اعلام کنید .
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور بایستی در قدمم اول گروه آزمایشی خود را که شامل انسانی، فنی، علوم پایه و هنر می شود، مشخص نمایید.

 • user_default_pic احد
  توسط احد در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام‌ میخواستم بدونم آیا مدرک رشته های بدون کنکور چقدر میتونه برای کارمندای دولتی معتبر باشه؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، مدرک رشته های بدون کنکور سراسری معتبر است.

 • user_default_pic Mitrahoseini
  توسط Mitrahoseini در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام وقتتون بخير ميخواستم بدونم رشته هاي بدون كنكور اعتبار دارن؟ درمدرك قيد ميشه كه بدون كنكور بوده؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، رشته های بدون کنکور در مدرک قید نمی شوند و اعتبار دارند.

 • user_default_pic گنکوری
  توسط گنکوری در تاریخ ۰۲ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام..رشته های بدون کنکور پردیسهای بین الملل چیه؟پزشکی رو هم دارن؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور پردیس بایستی گروه آزمایشی خود را تعیین نمایید. در پاسخ به سوال دومتان درباره رشته های بدون کنکور که آیا پزشکی شامل این رشته ها می شود یا خیر بایستی بگوییم که در حال حاضر رشته پزشکی در لیست رشته های بدون کنکور تعریف نشده است/

 • user_default_pic alireza
  توسط alireza در تاریخ ۰۵ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام وقت بخیر... رشته هاى بدون كنكور برای گروه زبان نداریم ؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۶ اسفند ۹۷
  سلام وقت شما هم بخیر دوست عزیز، بله رشته های بدون کنکور برای گروه زبان در دانشگاه های سراسری و آزاد تعریف شده است.

 • user_default_pic mgk
  توسط mgk در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام ایا رشته فیزیک دانشگاه های تهران هم بدون کنکورن؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز؛ باید صبر کنید تا دفترچه انتخاب رشته مرداد ماه انتشار یابد.