ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور

نویسنده : مهربان
۱۲ تیر ۹۸ ۲۲۴۴ ۰
پزشکی بدون کنکور

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور 

ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور موضوع مقاله پیش رو است. با ارائه این مقاله سعی داریم داوطلبان را با جزئیات بیشتری از پزشکی بدون کنکور 98 آشنا کنیم. همان طور که می دانید علاوه بر کنکور سراسری و آزاد، راه دیگری برای تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد. داوطلبان می توانند بدون کنکور نیز وارد دانشگاه های ارائه کننده رشته پزشکی شوند. اما این مسیر به شرایط خاصی نیاز دارد که در مقاله های پذیرش بدون کنکور پزشکی و شرایط ثبت نام پزشکی بدون کنکور  به طور مفصل به آن پرداخته شده است. وقتی صحبت از پذیرش بدون کنکور می شود، داوطلبان به فکر پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سایر رشته های تحصیلی در ایران می افتند که با ثبت نام و انتخاب رشته و با بررسی معدل کسب شده در دوران دبیرستان می توانند به راحتی در دانشگاه های مورد نظر شرکت کنند. اما راجع به رشته های پزشکی این ماجرا به این سادگی نیست و به تازگی نیز این قانون شامل تغییراتی شده است.

  در صورت داشتن هر گونه پرسشی در رابطه با ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید
در گذشته (قبل از سال 97 ) بر سوابق تحصیلی (معدل دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی) شرایط دیگری وجود دارد که باز هم مانع از تحصیل برخی از داوطلبان از این طریق می شود. بر اساس این شروط داوطلب باید 72 واحد درسی را در یکی از دانشگاه های خارج از کشور و با موفقیت بگذراند و بعد در صورتی که معدل بالای 15 کسب کرده باشد، می توانستند به یکی از دانشگاه های ایران انتقالی بگیرد. به هر حال هر چند برای برخی از داوطلبان، طی کردن این مسیر سخت بود، اما راهی بود غیر از شرکت در کنکور که هم برای داوطلبانی که در دوران دبیرستان رشته تجربی و هم ریاضی خوانده بودند، مجاز میشد. با توجه به اینکه پذیرش بدون کنکور پزشکی ، شرایط و ضوابط خاصی دارد ، پیشنهاد می کنیم اگر قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور را دارید ، برای آگاهی از کلیه ضوابط و شرایط پذیرش بدون کنکور پزشکی ، با مشاوران متخصص آیدانیتو تماس بگیرید. اگر سوالی در زمینه ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور ذهنتان را مشغول کرده است ، با مشاورین متخصص تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

ظرفیت پذیرش بدون کنکور پزشکی

یکی از راه های تحصیل در رشته پزشکی به تحصیل روش بدون کنکور است که داوطلبان در خارج از کشور می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند ، در گذشته امکان انتقالی به داخل کشور نیز وجود داشت در صورت برخورداری از شرایط، داوطلبان پزشکی بدون کنکور ابتدا باید درخواست پذیرش خود را به یکی از 5 دانشگاه زیر ارسال می کردند:

  1. دانشگاه علوم پزشکی تهران
  2. دانشگاه علوم پزشکی مشهد
  3. دانشگاه علوم پزشکی تبریز
  4. دانشگاه علوم پزشکی شیراز
  5. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

وقتی درخواست پزشکی بدون کنکور ارسال شد، وضعیت داوطلب به شرطی  مورد بررسی قرار می گرفت که 72 واحد درسی او پاس شده باشد، معدل 72 واحد بیش از 15 باشد . در صورتی که داوطلب شرایط گفته شده را داشتند، حال بر اساس رنکینگ و معدل خود در یکی از دانشگاه های ارائه دهنده پزشکی پذیرفته می شد، داوطلبان یا در دانشگاه هایی که درخواست پذیرش ارسال کرده اند، پذیرفته می شود و یا به یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده (پردیس خودگردان) معرفی می شدند. برخی از دانشگاه های پردیس خودگردان که رشته پزشکی  ارائه می کنند را در ادامه مشاهده خواهید کرد:

      

                        دانشگاه های پردیس پذیرنده پزشکی بدون کنکور                                      

 

           دانشگاه علوم پزشکی همدان         

 

 

           دانشگاه علوم پزشکی یزد             

 

        دانشگاه علوم پزشکی گیلان-رشت       

  

 دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری     

 

      دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه        

                                                     

 

     دانشگاه علوم پزشکی گلستان-گرگان      

 

         دانشگاه علوم پزشکی کاشان      

 

        دانشگاه علوم پزشکی کرمان          

 

        دانشگاه علوم پزشکی زنجان       

 

 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی- تهران    

    

 دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور- اهواز 

 

       دانشگاه علوم پزشکی زاهدان           

 

     دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس         

 

       دانشگاه علوم پزشکی تبریز      

 

       دانشگاه علوم پزشکی اصفهان        

 

        دانشگاه علوم پزشکی بابل         

 

     دانشگاه علوم پزشکی اردبیل        

 

      دانشگاه علوم پزشکی ارومیه        


شرایط جدید انتقالی دانشجویان پزشکی خارج از کشور

داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که با توجه به تغییرات ایجاد شده بدون کنکور رشته های پزشکی و پزشکی دیگر امکان انتقالی به داخل کشور وجود ندارد و داوطلبان باید تحصیلات خود را در همان دانشگاه خارج از کشور به اتمام برسانند.بنابراین افرادی که از ابتدای سال 2019 از کشور خارج می شوند بعداز اتمام تحصیلات اگر در دانشگاه معتبر تحصیل کرده باشند بعد از ارزیابی و بررسی های لازم میتوانند وارد کشور شوند.

به این نکته توجه کنید که در گذشته داوطلبان تنها مجاز به تحصیل در دوره پردیس خودگردان هستند و در سایر دانشگاه ها و دوره های روزانه و .... با انتقالی داوطلبان موافقت نخواهد شد. برای آگاهی از کلیه دانشگاه های ارائه دهنده پزشکی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. جالب است بدانید که به طور دقیق نمیتوان از ظرفیت پذیرش بدون کنکور پزشکی صحبت کرد. از این رو اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور را دارید ، بایستی با توجه به شرایط خود ، موقعیت ها را مورد بررسی قرار دهید. با تماس با مشاوران متخصص آیدانیتو و ارائه شرایط مختص خود از بهترین گزینه هایی که می توانید آن ها را انتخاب کنید ، با خبر شوید. به داوطلبان عزیز پیشنهاد میکنیم بعد از مطالعه مقاله ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور به مقاله پذیرش بدون کنکور پزشکی مراجعه کنند. برای آگاهی از ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور ، شرایط و ضوابط پذیرش پزشکی بدون کنکور و لیست دانشگاه های پزشکی بدون کنکور با مشاورین با تجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

شهریه دوره های پزشکی بدون کنکور

شهریه یکی از مهم ترین موضوعاتی است که بایستی در انتخاب رشته مد نظر قرار دهیم. از آنجایی که فرآیند انتخاب رشته فرآیندی است که به آینده نگری زیادی نیاز دارد ، آگاهی از شهریه دانشگاه بسیار حائز اهمیت می شود زیرا شما برای یک سال آینده برنامه ریزی نمی کنید بلکه دوره پزشکی هفت ساله است و باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. اما از آنجایی که شهریه در سال های مختلف ، متفاوت است ، پیشنهاد می کنیم برای آگهی از شهریه دوره های پزشکی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. جهت آگاهی از شهریه دوره پزشکی بدون کنکور با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

در کدام دانشگاه احتمال قبولی ام بیشتر است؟

حالا که تصمیم گرفته ای در رشته پزشکی بدون کنکور ، ادامه تحصیل دهید ، باید دانشگاه ها را از جنبه های متفاوتی مورد بررسی قرار دهید. مثلاً اینکه در کدام دانشگاه شانس قبولی تان بیشتر است و یا فاصله کدام دانشگاه به محل زندگی تان نزدیک تر است از مهم ترین مواردی است که باید آن ها را در نظر بگیرید. پیشنهاد ما این است که برای آنالیز دانشگاه قبولی با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید. اگر نمی دانید که احتمال قبولی تان در کدام دانشگاه ها بیشتر است و یا اطلاع جامعی از دانشگاه ها ندارید ، با مشاوران حرفه ای تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

انتخاب رشته حرفه ای ضامن قبولی شماست

با وجود اینکه هنوز داوطلبان بسیاری ، اهمیت انتخاب رشته را به درستی درک نکرده اند، بایستی به یاد داشته باشید،که انتخاب رشته منطبق با اصول شما را چندین گام از رقیبانتان به پیش می راند. انتخاب رشته حرفه ای ، با حذف گزینه های اشتباه ، اولویت ها را به درستی می چیند. پیشنهاد ما این است که انتخاب رشته خود را به مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو بسپارید. جهت انتخاب رشته بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ظرفیت پذیرش پزشکی بدون کنکور " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید