خیانت همسر

خیانت همسر می‌تواند یک ازدواج را کاملاً نابود کند. با وجود اینکه اکثر آدم‌ها باور دارند که خیانت ، کار اشتباهی است اما این اتفاق در زندگی‌های زیادی رخ می‌دهد و خیانت این روزها به آسیب اجتماعی شایعی تبدیل شده است. راهکارهای مقابله با خیانت به همسر به سه گروه کلی تقسیم می‌شوند:

  • دلایل فردی مثل ویژگی های شخصیتی
  • دلایل رابطه‌ای مثل انواع نارضایتی‌ها در زندگی مشترک
  • دلایل موقعیتی مثل قرار گرفتن در موقعیتی که احتمال خیانت در آن بالا است

آدم‌های زیادی خیانت می‌کنند چون از زندگی مشترکشان خسته و نا امید شده‌اند. ممکن است فرد بارها برای حل مشکلش تلاش کرده و موفق نشده باشد. همچنین گاهی اوقات ناآگاه بودن از مهارت‌های ارتباطی باعث می‌شود که فرد نتواند در مورد احساسات و افکارش با همسرش صحبت کند و به این نتیجه برسد که با خیانت نیازهایش بهتر رفع می‌شوند.مشاوره خیانت بهترین راهکار برای این موضوع هست.

 

گاهی اوقات هم دلیل خیانت به همسر این است که فرد به طور کلی ارزشی برای وفاداری و تعهد قائل نیست. و اصلاً به این موضوع که با خیانت می‌تو‌اند احساسات همسرش را جریحه‌دار کند، اهمیت نمی‌دهد. مشاوره خانواده میتواند کمک بزرگی باشد برای موضوع خیانت.ممکن است کسی که مورد خیانت واقع می‌شود، فکر کند که خودش دلیل خیانت همسرش است و خودش را سرزنش کند. اما واقعیت این است که هر چقدر هم یک زندگی زناشویی با مشکلات همراه باشد، انواع و اقسام روش‌ها برای حل مسائل وجود دارند و کسی که خیانت می‌کند، در حقیقت ساده‌ترین و غیراخلاقی‌ترین روش را برای مقابله با مشکلات انتخاب کرده است.

جنسیت و خیانت به همسر

به طور کلی مردان بیشتر از زنان به دنبال رابطه جنسی هستند. آن‌ها بیشتر تمایل دارند که عشق و علاقه را به صورت فیزیکی ابراز کنند. رابطه‌ جنسی در نظر مردان به معنای ابراز صمیمیت است و اگر همسرشان آن‌ها را از نظر جنسی نادیده بگیرد یا از نزدیکی جنسی محروم کند، ممکن است تصور کنند که از عشق محروم شده‌اند. زن خیانت کار می تواند علاوه بر تاثیر منفی بسیار بر همسرش تاثیر بسیار منفی تری بر خود نیز بگذارد و حالات زن بعد از خیانت هم موردی است که ذهن مردان مشغول آن است.

معمولاً وقتی زنان خیانت می‌کنند، به دنبال برطرف‌شدن نیازهای عاطفی هستند. زن‌های بسیاری شکایت می‌کنند که همسرشان به آن‌ها عشق نمی‌ورزد، با کلمات محبت‌آمیز و عاشقانه آن‌ها را مخاطب قرار نمی‌دهد و ویژگی‌های مثبت‌شان را ستایش نمی‌کند.حکم خیانت زن به شوهر چیست؟

رابطه‌ی خارج از ازدواج برای زنان حالت گذار دارد. آن‌ها در اکثر مواقع حاضرند از همسرشان جدا شوند و با معشوقه‌شان ازدواج کنند یا از خیانت به عنوان بهانه‌ای برای خروج همیشگی از زندگی مشترک استفاده کنند. اما عوارض خیانت در زنان چیست؟ پیشنهاد می کنیم سری به مقاله ” مشاوره بی وفایی و خیانت ” بزنید.

مهم‌ترین دلایل خیانت همسران

به اندازه‌ی آدم‌هایی که خیانت می‌کنند، دلایلی برای خیانت در جهان وجود دارند. انسان موجود پیچیده‌ای است و هر فردی منحصر به فرد است و ویژگی‌های خاص خودش را دارد. علت خیانت زنان چیست؟ اما بعضی علل خیانت همسران شایع‌تر از بقیه هستند و زنان و مردان زیادی به آن‌ها به عنوان دلایل بی‌وفایی همسرشان اشاره کرده‌اند. در اینجا به مهم‌ترین دلایل خیانت همسر اشاره می‌کنیم:

علل خیانت در روانشناسی در زیر مطرح میشود:

نارضایتی جنسی

اگر رابطه‌ی جنسی در یک زندگی مشترک با کیفیت نباشد و یکی یا هر دو همسران احساس کنند که از زندگی جنسی‌شان لذت نمی‌برند. احتمال شکست آن زندگی مشترک بسیار بالا است.خیانت مادر دغدغه ی بسیاری از همسران هست.

در چنین شرایطی بعضی از افراد به جای گفت‌وگو با همسرشان در مورد این معضل یا مراجعه به یک درمانگر جنسی، خیانت می‌کنند و نیازهایشان را در رابطه با شخصی دیگر برطرف می‌کنند. مشاوره خیانت میتواند راهکار خوبی باشد که از کجا بفهمیم داره بهمون خیانت میشه؟ علی الخصوص که خیانت شوهر در دوران بارداری دغدغه بسیاری از زنان می باشد.

خیانت همسر و تاثیر آن

مشکلات عاطفی / ارتباطی

آدم‌ها نیاز دارند که دوست داشته شوند، مورد احترام قرار بگیرند و ستایش شوند. اگر کسی درزندگی عشق دریافت نکند و عشق ندهد دچار کمبود محبت می‌شود. همچنین هر آدمی نیاز دارد که با دیگران رابطه برقرار کند. ما در روابط احساسات و افکارمان را بیان می‌کنیم و با هم همدلی و مشورت می‌کنیم.خیانت دوست هم موضوعی هست که باید مشاوره بگیرید.

آدم بی‌ارتباط به احتمال زیاد تنها و افسرده می‌شود. اگر نیازهای عاطفی همسران در زندگی مشترک ارضا نشود و زوجین آنقدر از همدیگر دور شوند که نتوانند با هم گفت‌وگو کنند و همدیگر را در جریان احساسات و ذهنیاتشان قرار دهند، ممکن است با آدم های دیگر وارد رابطه بشوند.پشیمانی از خیانت احساس خیلی از افراد بعد خیانت هست.

انتقام

گاهی اوقات یک زن یا یک مرد شدیداً از همسرش بابت مسأله یا مسائلی ناراحت و دلگیر است. ممکن است همسرش به او بی احترامی یا او را تحقیر کند. حتی ممکن است همسرش به او خیانت کرده باشد. در این حالت بعضی افراد به منظور مقابله‌به‌مثل و انتقام‌گیری به همسرشان خیانت می‌کنند و حتی او را از خیانت مطلع می‌کنند.

ملال

زندگی مشترک نیاز به مراقبت دارد. اگر همسران بعد از مدتی زندگی‌شان را رها کنند، به احتمال خیلی زیاد دچار ملال می‌شوند. ممکن است زن و مرد آنقدر درگیر مشغله‌ها، دغدغه‌های مالی و فرزندپروری شوند که دیگر با همدیگر وقت نگذرانند و صمیمیت‌شان از دست برود. در این حالت بعضی همسران برای قرار گرفتن در یک رابطه‌ی پر شور و نشاط با کسی وارد رابطه می‌شوند که به آن‌ها حس زندگی بدهد.

چنانچه در زندگی مشترک با نشانه های خیانت مواجه شده اید یا از خیانت همسرتان مطمئن هستید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اُفت ویژگی‌های ظاهری

زنان و مردان خیانت‌کار زیادی نزد روانشناس یا مشاور خود اعتراف کرده‌اند که همسرشان بعد از گذشت مدتی از ازدواج دیگر به ویژگی‌های ظاهری خود اهمیت نداده، چاق شده و مثل گذشته خوش‌لباس و خوش‌بو نبوده. مسلماً این تغییرات به هیچ عنوان توجیه خیانت نیستند، اما نمی‌توان از تأثیرشان بر کاهش صمیمیت جنسی غافل شد.

تنوع طلبی

حتی اگر همه چیز در زندگی مشترک به بهترین نحو ممکن پیش برود، آدم‌هایی وجود دارند که به دلیل مشکلات شخصیتی نمی‌توانند به یک نفر وفادار بمانند، خیلی زود خسته می‌شوند و تمایل دارند که رابطه با افراد مختلف را تجربه کنند.خیانت فقط همبستر شدن نیست.

محیط

گاهی اوقات دلیل خیانت همسر این است که او در موقعیت خاصی قرار گرفته است. مثلاً ممکن است کسی در محل کار یا تحصیل با زن یا مرد جذابی همکار یا هم‌کلاسی شود و کم‌کم به او نزدیک شود یا در یک مهمانی برای مدتی با فردی هم‌کلام شود و شیفته‌ی او شود.خیانت اینترنتی بسیار شایع شده هست.

در چنین موقعیت‌هایی افرادی که مرزهای اخلاقی سفت و سختی ندارند رابطه‌ی نزدیکی با فردی که به تازگی وارد زندگی‌شان شده برقرار و خیانت می‌کنند.چگونه خیانت را فراموش کنیم موضوع مهم همه هست که باید مقالات ما را مطالعه کنید.

خیانت همسر ، اتفاق ناراحت‌کننده‌ای است. بی‌وفایی آسیب‌زا است و نه تنها کسی را که مورد خیانت قرار گرفته دچار مشکلات روانی می‌کند، بلکه به فرد خیانت کار هم آسیب می‌زند. بهتر است همسران در مورد خیانت و ابعاد آن اطلاعات کسب کنند تا برای پیشگیری از این معضل آماده باشند.

در ادامه مطالعه‌ی مقاله‌ی «راهکارهای پیشگیری از خیانت» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
آیا نشانه های خیانت را در زندگی مشترکتان می بینید؟ آیا از خیانت همسرتان اطمینان دارید؟ سردرگم هستید؟ نمی دانید باید چه تصمیمی برای آینده زندگی زناشویی تان بگیرید؟ برای آگاهی از بهترین روش های مواجهه با خیانت در زندگی مشترک، با مشاوران حرفه ای و باتجربه آیدانیتو تماس بگیرید.