ثبت نام ارشد پیام نور ۹۷

نویسنده : فرهنگ
۲۷ دی ۹۶ ۷۱۰ ۰

جهت اطلاع از ثبت نام ارشد پیام نور می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


ثبت نام ارشد پیام نور

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، به صورت پذیرش از طریق کنکور و یا به صورت فراگیر، اقدام به جذب دانشجو می نماید. ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور  (به نشانی Sanjesh.org) صورت می پذیرد. مطابق ضوابط سازمان سنجش، هر داوطلب مجاز به انتخاب یک گروه آموزشی و حداکثر 20 کد رشته محل از دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشد. با توجه به اینکه هر ساله داوطلبان بسیاری تصمیم به شرکت در آزمون ارشد پیام نور و ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را می گیرند، در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با ثبت نام ارشد پیام نور می پردازیم.

برای آگاهی از کلیه رشته های ارشد پیام نور، زمان ثبت نام و انتخاب رشته ارشد می توانید با مشاوران باتجربه ارشد آیدانیتو تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام ارشد پیام نور

ثبت نام در طرح فراگیر ارشد پیام نور نیازمند دارا بودن شرایط عمومی (اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی، نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم احراز فساد اخلاقی و برخوداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی) و  شرایط اختصاصی شامل مدارک تحصیلی (مدرک کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته رسمی مورد تأیید وزارتین) و مشمولیت مقررات وظیفه عمومی است. شایان ذکر است که داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع رشته ی تحصیلی خود در مقطع کارشناسی در یک گرایش از رشته های امتحانی در مقطع کارشناسی ارشد (به جز رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری) ثبت نام کنند، ولی باید این نکته را به خاطر داشته باشند که اگر رشته ی انتخابی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته ی کارشناسی شان همنام نباشد، موظف اند در دوره ی دانشجویی علاوه بر واحدهایی که بایستی در مقطع ارشد بگذرانند، حداکثر تا 12 واحد جبرانی نیز از مقطع کارشناسی همان رشته، با موفقیت سپری نمایند.

آغاز ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور از سی ام مهرماه

زمان ثبت نام ارشد پیام نور

زمان ثبت نام ارشد پیام نور همزمان با ثبت نام کنکور ارشد سراسری خواهد بود و داوطلبان بایستی در تاریخ 16 آذرماه نسبت به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد اقدام کنند. شایان ذکر است که زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در روزهای پنج شنبه 5 و جمعه 6 اردیبهشت 98 خواهد بود.

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

ارشد فراگیر پیام نور یک فرصت طلایی برای داوطلبانی است که زمان کافی برای درس خواندن به منظور قبولی در کنکور ندارند و از سویی می خواهند در رشته دلخواهشان ادامه تحصیل دهند. ارشد فراگیر پیام نور این فرصت را به داوطلبان می دهد تا پس از مطالعه دروس ترم اول ارشد خود، در آزمون فراگیر پیام نور شرکت کنند و در صورتی که امتیاز قبولی را کسب نمایند، از ترم دوم ادامه تحصیل دهند. پیشنهاد می کنیم اگر سوالی در زمینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور دارید، با مشاوران حرفه ای ارشد آیدانیتو تماس بگیرید.

برای آگاهی از رشته های ارشد فراگیر پیام نور، زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام می توانید با مشاوران باتجربه آیدانیتو تماس بگیرید.

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

مطابق جدول زمانبندی سال 97، ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور، همزمان با استقرار اطلاعات ثبت نامی داوطلبان، بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور ( www.sanjesh.org)، به منظور مشاهده و ویرایش اطلاعات، از 30 مهرماه آغاز و معمولا تا هفت روز بعد ادامه می یابد. با توجه به اینکه دفترچه ثبت نام در آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور پذیرش مهرماه، مدتی است که منتشر نشده است، با توجه به ظرفیت دانشگاه ها، امکان پذیرش مهرماه در سال 98، بر طبق دستورالعمل ها و سیاست های پذیرش دانشگاه پیام نور صورت می پذیرد، لذا توصیه ما این است که اگر در سال 98 قصد شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور را دارید، اخبار دانشگاه پیام نور را از اردیبهشت ماه دنبال نمایید.

دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

علاقه مندان به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور  مراجعه نمایند و دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود بفرمایند. دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور  پذیرش بهمن ماه، همزمان با زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور (30 مهرماه) منتشر می شود.

برای دریافت دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور و آگاهی از کلیه مندرجات آن می توانید با مشاوران حرفه ای ارشد آیدانیتو تماس بگیرید.

مدارک ثبت نام ارشد دانشگاه پیام نور

پذیرفته شدگان موظف اند که در مهلت زمانی مقرر، نسبت به آماده نمودن فایل اسکن شده مدارک شامل صفحات شناسنامه و کارت ملی (پشت و رو)، مدرک کارشناسی، مدرک مبین وضعیت نظام وظیفه و عکس پرسنلی با زمینه روشن ( با حجم حداکثر 250 کیلوبایت و فرمت jpg یا jpeg)، اقدام نموده و به صورت غیر حضوری و با مراجعه به سایت دانشگاه پیام نور (http://reg.pnu.ac.ir) ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

برای آگاهی از کلیه مدارک مورد نیاز به منظور ثبت نام در ارشد فراگیر پیام نور می توانید با مشاوران حرفه ای ارشد آیدانیتو تماس بگیرید.

مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

مطابق جدول زمان بندی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور ، معمولا بازه ای یک هفته ای (7 آبان ماه-30 مهرماه) به منظور ثبت نام و استقرار اطلاعات ثبت نامی داوطلبان بر روی پایگاه سنجش آموزش کشور، به منظور ویرایش اطلاعات، در نظر گرفته می شود.

اگر سوالی در زمینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور دارید، می توانید با مشاوران حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با ثبت نام ارشد پیام نور پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله دانشگاه های فراگیر پیام نور بزنید.

جهت اطلاع از ثبت نام ارشد پیام نور می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

 4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید