تاثیر خیانت

تاثیر خیانت بر زندگی زناشویی غیر قابل انکار است. همه ما می دانیم که خیانت می تواند چقدر خطرناک و آسیب زا باشد اما با این حال آدم هایی بعد از ازدواج به همسرشان متعهد نمی مانند و متأسفانه تعداد این افراد روز به روز بیشتر می شود. اثر خیانت بر یک زندگی مشترک می تواند کاملاً زمینه ساز در هم شکستگی آن باشد. مشاوره خیانت از کارآمد ترین موارد در موضوع خیانت است.

شاید اگر همسران به معنای واقعی کلمه از تاثیر خیانت بر ازدواج و همسرشان آگاه شوند، حد و مرزها و اصول اخلاقی خودشان را تقویت کنند و از هر آنچه که قابلیت تبدیل شدن به رابطه فرازناشویی دارد دوری کنند. چون بخشش خیانت همیشه ممکن نیست و گاهی حتی با بخشش، چیزهایی که از دست رفته اند هرگز باز نمی گردند.

 

عوارض خیانت

عوارض خیانت بسیارند. در این جا به مهم ترین و آسیب زا ترین تأثیرات بی وفایی در زندگی مشترک می پردازیم. اما آیا مردان بعد از خیانت پشیمان میشوند ؟ پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله خیانت و بی وفایی همسر بزنید.

آسیب دیدن عزت نفس

کسی که مورد خیانت قرار می گیرد به احتمال خیلی زیاد عزت نفسش شدیداً آسیب می بیند. او ممکن است سؤال هایی از این دست از خودش بپرسد: « آیا من کافی نبودم ؟ »، « اگر من جذاب بودم باز هم چنین اتفاقی رخ می داد ؟ ». البته اینکه چگونه خیانت را فراموش کنیم از مسایل مهم افراد است.

همان طور که بسیاری از کودکان تمایل دارند خودشان را بابت طلاق والدین شان ملامت کنند، بسیاری از قربانیان خیانت هم خودشان را مقصر می دانند و روز به روز آسیب پذیر تر و منزوی تر می شوند.

از دست رفتن اعتماد

تاثیر خیانت بر اعتماد غیر قابل کتمان است. کسی که مورد خیانت قرار می گیرد ممکن است به همه چیز و همه کس شک نکند و دیگر نتواند به قضاوت هایش در مورد دیگران اعتماد کند.مشاوره خانواده کاربرد زیادی در زندگی هر شخص دارد تا درد خیانت کمتری احساس کند.

چنین کسی حتی بعد از جدایی از همسر خیانت کار، به سختی می تواند به رابطه ای دیگر وارد شود. ممکن است برای ترمیم اعتمادش به انسان های دیگر، نیازمند کمک های روانشناختی جدی و طولانی باشد و حتی بیشتر زمان خود را به این اختصاص دهد که عذاب وجدان خیانت را چگونه هضم کند ؟

اثرات خیانت بر زندگی زناشویی

عدم ثبات احساسی

اگر کسی که دوستش داریم و زمانی به او اعتماد داشتیم به ما خیانت کند، احتمالاً دنیا برایمان زیر و رو می شود و احساس عدم امنیت شدیدی می کنیم.  بد نیست سری هم به پاسخ این سوال بزنید که چرا خیانت زیاد شده است ؟

ممکن است لحظه ای خشمگین شویم و کمی بعد شروع کنیم به گریه و آن قدر اشک بریزیم که چشم هایمان درد بگیرند. عدم ثبات احساسی و عاطفی یکی از شایع ترین عوارض خیانت است. طبیعی است که کسی در چنین موقعیتی مدام بین احساساتی مثل خشم، غم، افسردگی، ترس، عدم امنیت، دلتنگی، احساس گناه و… در حرکت باشد.

طلاق

عجیب نیست که طلاق در اثر خیانت اتفاق بی افتد. خیانت برای بسیاری از زنان و مردان در سراسر جهان یک خط قرمز است و اصلاً نمی توانند ادامه زندگی مشترک با یک خیانت کار را متصور شوند. اما بهترین برخورد با خیانت زن و مرد چیست ؟

اگر چه معمولاً کسی که خیانت می کند، پشیمان می شود و می خواهد زندگی مشترکش را نجات بدهد اما این اتفاق همیشه ممکن نیست.دلم گرفته از خیانت شوهرم افکار خیلی از افراد هست.تاوان خیانت  و خیانت به اعتماد چیست؟

بخشش خیانت

ما نمی توانیم ادعا کنیم که خیانت قابل بخشش نیست. پژوهش ها نشان می دهند که حتی بعضی رابطه ها بعد از بخشش خیانت با کیفیت تر و قدرتمند تر شده اند. اما این یک اصل کلی نیست و تاثیر خیانت معمولاً شدیداً منفی است. به همین دلیل پیشنهاد می شود که همسران از خیانت پیشگیری کنند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض و تاثیر خیانت بر زندگی زناشویی، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.