برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای دریافت مشاوره رایگان بایستی از طریق موبایل با شماره
70707025
تماس حاصل نمایید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

اعلام نتایج نهایی ارشد 97

اعلام نتایج نهایی ارشد 97

بعد از اعلام نتایج اولیه در قالب کارنامه کتبی و اینترنتی و انتخاب رشته توسط متقاضیان در دهه دوم خردادماه، در دهه اول تیرماه، معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته محل های واجد شرایط ویژه و نیز بورس ها و آزمون مرحله نهایی رشته های برخوردار از کنکور تشریحی و پروژه اعلام می شوند. اما اعلام نتایج نهایی ارشد 97 بعد از این تاریخ ها و در مرحله آخر خواهد بود. نتایج نهایی، تکلیف داوطلبانی که انتخاب رشته کرده اند را مشخص می کند. در مقطع ارشد، معیار پذیرش رتبه داوطلبان است. از این رو داوطلبانی که حد نصاب لازم را با توجه به رتبه های کسب کرده در هر یک از کد ضریب ها به دست آورده باشند، در اعلام نتایج نهایی ارشد 97 موفق به پذیرش در هر یک از دانشگاه های شبانه، روزانه، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان و نیز دانشگاه آزاد خواهند شد.

زمان اعلام نتایج نهایی ارشد 97

مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 97، نتایج نهایی به منظور اعلام قبول شدگان در آزمون ارشد، دهه اول شهریورماه خواهد بود. از این رو از زمان انتخاب رشته تا زمان اعلام نتایج، یک بازه زمانی سه ماهه طی می شود تا پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه ها اعلام شوند.

این تاریخ برای دانشگاه های سراسری و آزاد یکسان است. بنابراین زمان اعلام نتایج نهایی ارشد سراسری 97  و زمان اعلام نتایج نهایی ارشد آزاد 97 دهه اول شهریور است.

نحوه اعلام نتایج نهایی ارشد 97

نحوه اعلام نتایج نهایی ارشد 97 برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجاز و اینترنتی است. از این رو داوطلبان دانشگاه های سراسری برای مشاهده نتایج نهایی لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و از دو راه وارد سامانه اعلام نتایج شوند:

1- درج شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام داوطلب

2- درج شماره پرونده، کد ملی و سال تولد که معمولاً در انتهای این دو شیوه یک شناسه به منظور امنیت سامانه نیز قرار داده شده است و معمولاً حاصل جمع دو عدد می باشد.

یک راه دیگر برای داوطلبانی که موفق به ورود به سامانه نشده اند وجود دارد و آن بازشناسایی شماره رهگیری و کد پرونده است که از درگاه پاسخگویی به سؤالات سایت سازمان سنجش انجام می شود. این سامانه اطلاعات ثبت نامی شما را بازیابی خواهد کرد تا بتوانید نتایج نهایی خود را مشاهده کنید. در نتایج نهایی دانشگاه های سراسری، پذیرفته شدگان هر یک از کد ضریب ها که همان گرایش های رشته آزمونی داوطلب است، مشخص می شود.

برای مشاهده اعلام نتایج نهایی دانشگاه، لازم است متقاضیان به سایت آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند و از دو روش یکی با وارد نمودن کد دسترسی انتخاب رشته و شماره شناسنامه و دومی با درج نام و نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه برای اطلاع از نتایج نهایی آزمون ارشد اقدام کنند.

معمولاً به دلیل عجله و اضطراب داوطلبان برای مشاهده هر چه سریع تر نتایج نهایی،  در درج اطلاعات به هر دو روش در سایت سازمان سنجش و سایت آزمون دانشگاه آزاد گاهی با مشکل رو به رو می شوند و مشاهده کارنامه نهایی غیر ممکن می شود که لازم است متقاضیان هنگام وارد کردن اطلاعات لازم، دقت و صبر داشته باشند تا با این مشکلات مواجه نشوند.

در نهایت پیشنهاد می کنیم در مورد تکمیل ظرفیت کنکور ارشد نیز اطلاعاتی بدست بیاورید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.