اعلام نتایج آزمون ارشد

اعلام نتایج کنکور ارشد 99

اعلام نتایج کنکور ارشد 98

اعلام نتایج کنکور ارشد 99

در این مقاله به موضوع اعلام نتایج کنکور ارشد 99 پرداخته شده است. کارشناسی ارشد دوره ی 2 الی 3 ساله بعد از مقطع کارشناسی است که برای مجاز شدن در ثبت نام کنکور ارشد 99 یکی از شرایط داوطلبان داشتن مدرک کارشناسی میباشد. در ادامه با زمان اعلام نتایج کنکور ارشد و نحوه ی مشاهده ی اعلام نتایج کنکور ارشد 99 بیشتر آشنا خواهید شد همچنین برای مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کارشناسی ارشد به این لینک مراجعه کنید.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 99

کنکور ارشد 99 در 16 و 17 مرداد برگزار شد و پیش بینی می شد که طبق روال هرسال حدود یک ماه بعد یعنی در دهه اول شهریور، نتایج اولیه کنکور اعلام شود. اما با توجه به وقوع بیماری کرونا در کشور در سال 99،  زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 99 کمی به تعویق افتاد و در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد. انتخاب رشته نیز چند روز پس از اعلام نتایج اولیه انجام شده و نتایج آن در دهه ی اول مهر منتشر شد. داوطلبان واجد شرایط پذیرش، بایستی نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. نتایج نهایی اعم از قبولی یا مردودی در انتخاب رشته در ابان ماه اعلام شد. داوطلبان عزیزی که در اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 99 مجاز به انتخاب رشته شده اند نیاز است انتخاب رشته خود را بر اساس مفاد و اطلاعیه انتخاب رشته ارشد که همزمان با انتشار کارنامه بر سایت سازمان سنجش قرار میگیرد، انجام دهند. مقاله ارشد بدون کنکور میتواند کمک های شایسته ای به آینده ی تحصیلی شما کمک کند.

اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد 99

با توجه به ادغام آزمون ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری از سال 96 به بعد شاهد تغییراتی در مراحل مختلف ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد بودیم. لازم به ذکر است با توجه به این ادغام مرحله ی آزمون کتبی ارشد تا اعلام نتایج دانشگاه سراسری و آزاد یکسان است و در مرحله انتخاب رشته این راه ورود به دو دانشگاه سراسری و آزاد از هم جدا میشود . بنابر این باید بگوییم نتایج اولیه کنکور ارشد 99 توسط سازمان سنجش در دهه دوم شهریور ماه اعلام می شود. داوطلبان می توانند پس از انتشار دفترچه ی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، رشته / محل های موردنظر خود را انتخاب کنند. نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 در دهه ی دوم ابان ماه  منتشر شد و داوطلبان می توانند اقدام به ثبت نام کنند. داوطلبان عزیز کارشناسی ارشد آزاد 99 برای انجام انتخاب رشته بایستی به سایت Azmoon.org مراجعه کنند.
برای آگاهی از نتایج خود می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاهده اعلام نتایج کنکور ارشد 99

داوطلبان کارشناسی ارشد 99 برای مشاهده ی نتایج اولیه کنکور ارشد 98 بایستی به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و وارد قسمت کارشناسی ارشد از نوار سمت راست سایت شده و با انتخاب گزینه ی سامانه ی جامع آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1399 نتایج آزمون را مشاهده می کنند.

اعتراض به نتایج کنکور ارشد 99

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، معمولاً سازمان سنجش فرصتی را در نظر می گیرد تا اگر داوطلبان به نتایج اولیه خود اعتراضی دارندف اعتراض خود را در سامانه ثبت نمایند. پس از انتخاب رشته و همزمان با اعلام نتایج نهایی در مهر ماه نیز، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد مجدداً مهلتی را برای اعتراض به نتایج نهایی در اختیار داوطلبان قرار می دهند. پیشنهاد می کنیم اگر به نتایج کنکور ارشد خود اعتراض دارید و یا سوالی در این زمینه ذهنتان را به خود مشغول کرده است، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
به منظور ثبت اعتراض خود به نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

انتخاب رشته ارشد 99

دفترچه انتخاب رشته ارشد 98  یک روز پس از انتشار کارنامه ارشد در دهه دوم تیرماه در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبان می توانند در زمان گفته شده برای دریافت دفترچه انتخاب رشته ارشد 98 اقدام نمایند. طبق اعلام سازمان سنجش زمان انتخاب رشته ارشد 99 در نیمه دوم شهرویر ماه خواهد بود. انتخاب رشته ارشد 99 تکمیل کننده زحمات داوطلبان عزیز در پذیرش دانشگاه ها می باشد، بنابراین تنها در صورت رعایت قواعد و قوانین انتخاب رشته موفقیت در نتایج آزمون را به دست خواهید آورد. با توجه به حساسیت انتخاب رشته ارشد 99 ، در قبولی در دانشگاه ها پیشنهاد میکنیم با مشاوران خبره و توانمند آیدانیتو در عرصه مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته از این مرحله با موفقیت بگذرید.

اگر فکر می کنید که امسال رتبه لازم را کسب نمی کنید، بخوانید…

اگر پس از مشاهده نتایج کنکور ارشد 99 و آنالیز کارنامه و رتبه خود، به این نتیجه دست یافته اید که در رشته، گرایش و دانشگاه مورد علاقه تان قبول نمی شوید، پیشنهاد می کنیم که:

عجله نکنید! حرفه ای انتخاب رشته کنید!

احتمال قبولی در هر سال با سال های قبل متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند انتخاب های سایر داوطلبان بستگی دارد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب رشته حرفه ای با یک مشاور باتجربه تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو می توانند با حذف گزینه های ناکارآمد، انتخاب های واقع گرایانه، بدبینانه و خوشبینانه را به شما ارائه دهند و در نهایت شما را به سمت بهترین انتخاب راهنمایی کنند و در دیگر زمینه ها مانند مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری نیز میتوانید از آیدانیتو مشاوره کسب کنید..
برای انتخاب رشته ای حرفه ای با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برگزاری یا عدم برگزاری کنکور ارشد ؟! مسئله این است!

همان طور که می دانید هر ساله شاهد برگزاری طرح تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پس از اعلام نتایج نهایی آن بودیم. اما در کمال تعجب و ناباوری از سال گذشته یعنی سال 98 دیگر شاهد اجرای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد در مورد تمامی رشته های این دوره تحصیلی نیستیم. اما آیا طرح تکمیل رفیت مقطع کارشناسی ارشد دیگر برگزار نمی شود و به طور کامل حذف شده است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال خود در رابطه با برگزاری یا عدم برگزاری این طرح تکمیل ظرفیت ارشد می توانید از مشاوران برجسته و کاردان آیدانیتو راهنمایی های لازم را بخواهید تا بهترین راهنمایی ها را دریافت کنید.

فرصت تحصیل ارشد بدون کنکور 99 را از دست ندهید!

با وجود اینکه سهم عمده ی پذیرش دوره ی کارشناسی ارشد متعلق به پذیرش از طریق آزمون ارشد سراسری است، اما نباید امکان پذیرش بدون کنکور را در نظر نگرفت. در دانشگاه های سراسری و آزاد پذیرش رشته های بدون کنکور ارشد صرفاً متعلق به داوطلبان دارای سهمیه ی استعدادهای درخشان می باشد. پذیرش در دوره ی ارشد استعدادهای درخشان و دانشگاه های سراسری توسط واحدهای دانشگاهی صورت می پذیرد. به این شکل که هر واحد دانشگاهی که تمایل به جذب داوطلب استعدادهای درخشان دارد، ظرفیتی معادل نهایتاً 10 درصد ظرفیت دوره ی ارشد خود به صورت مازاد در نظر می گیرد و اطلاعیه ای جهت جذب بدون کنکور دانشجویان ارشد در سایت خود منتشر می کند. شرایط پذیرش هر دانشگاه توسط بنیاد استعدادهای درخشان همان واحد دانشگاهی مشخص می شود. اما پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد بر خلاف دانشگاه سرhسری  بسیار منسجم تر انجام می شود. در زمان انتخاب رشته، در دفترچه ی انتخاب رشته ی آزمون ارشد 98 شرایط پذیرش بدون آزمون واحدهای دانشگاه نیز منتشر می گردد. طبق مندرجات این دفترچه تمامی واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده ی دوره ی ارشد ملزم به پذیرش بدون کنکور داوطلبان برابر 10 درصد ظرفیت دوره ی ارشد خود به صورت مازاد از میان داوطلبان واجد شرایط هستند. نتایج نهایی در سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org منتشر می گردد.
برای آگاهی از شرایط، ضوابط و لیست رشته های ارشد بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شرکت دوباره در کنکور ارشد هم یکی از گزینه های روی میز است!

حق می دهیم که خسته باشید و حوصله دوباره خواندن را نداشته باشید. اما شما در حال حاضر کوله باری از تجارب را با خود حمل می کنید و می توانید با شناسایی نقاط ضعف خود و تبدیل آن ها به نقاط قوت، در سال آینده نتایج بهتری را کسب کنید. البته این را هم فراموش نکنید که شاید علت اینکه نتوانسته اید نتایج مطلوبی کسب کنید این بوده است که برنامه ریزی مناسبی نداشته اید! پیشنهاد می کنیم که اگر قصد خواندن مجدد دروس کنکوری برای سال آینده را دارید، برای برنامه ریزی درسی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
به منظور برنامه ریزی برای کنکور ارشد 99 می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

چرا به اخذ بورسیه و تحصیل در خارج از کشور فکر نمی کنید؟

تحصیل در خارج از کشور یک فرصت استثنائی برای شما خواهد بود تا بتوانید علاوه بر پیشرفت در زمینه های علمی، زبان خود را نیز تقویت کنید. استفاده از این فرصت اگر همراه با اخذ بورسیه و گرنت باشد، همان شانسی است که شاید یک بار در خانه تان را بزند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که اگر قصد ادامه تحصیل دارید، برای آگاهی از رتبه بندی دانشگاه ها و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

به داوطلبان ارشد پیشنهاد میکنیم پس از مطالعه اعلام نتایج کنکور ارشد 99 ، مقاله انتخاب رشته ارشد 98 را هم مطالعه کنند.

اگر سوالی در زمینه اعلام نتایج کنکور ارشد 99 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

0 دیدگاه در “اعلام نتایج کنکور ارشد 99

 1. محسن گفت:

  سلام.زمان انتخاب رشته چرا نمیتونم نتایجو ببینم؟

  1. آیدانیتو گفت:

   سلام دوست گرامی
   نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد منتشر شده است. شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور می توانید نتیجه را مشاهده کنید. اگر مشکلی در مشاهده نتایج به وجود آمده ، پیشنهاد می کنیم با مشاورین مرکز تماس بگیرید ، تا شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

 2. سعید قز گفت:

  با سلام و ادب
  من رشتم مکانیک و سهمیه 5 درصد دارم.
  رتبه در سهمیه طراحی کاربردی 603 شدم آیا دانشگاه خوارزمی تهران محل تحصیل حصارک کرج میتونم قبول شم؟
  رتبه در سهمیه تبدیل انرژی 347 شدم. آیا دانشگاههای تهران میتونم قبول شم؟
  ممنون میشم

  1. آیدانیتو گفت:

   سلام دوست عزیز
   هر سال ظرفیت ها تغییر میکند شانس شما برای گرایش تبدیل انرژی بیشتر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *