اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان ۹۷

نویسنده : فرنوش دهقانی
۲۵ خرداد ۹۷ ۳۶۵ ۰

اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

در اینجا اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97 را مورد بررسی قرار می دهیم. هر ساله آزمون تیزهوشان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می شود. آزمون تیزهوشان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می شود تا دانش آموزانی که دارای استعداد و هوش بالایی هستند، به مدارس تیزهوشان راه یابند و مورد آموزش ویژه قرار گیرند. از طرفی دیگر بسیاری از والدین به دلیل وجود کادر آموزشی عالی، جذب معلمان خبره، توجه به پژوهش و کار گروهی و ورزش مایل اند فرزندشان در آزمون تیزهوشان پذیرفته و وارد مدارس تیزهوشان شود. در این مقاله ما می خواهیم به بررسی زمان اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97، نحوه ثبت نام و شهریه مدارس تیزهوشان بپردازیم. لازم به ذکر است که آزمون تیزهوشان هر ساله برای دو دوره ششم به هفتم و نهم به دهم به صورت مجزا برگزار می شود. دانش آموزان برای ورود به آزمون باید دارای نمره خیلی خوب برای تمامی دروس و یا یک ضرب برای یک درس و خیلی خوب برای سایر دروس باشند. در پایه نهم به دهم کسب معدل بالای 19 نیز اهمیت دارد.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان هرمزگان

آزمون تیزهوشان به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود. این آزمون در سال 97 در تاریخ 11 خردادماه برگزار شد. برای ورود به آزمون کارت ورود به جلسه صادر می شود که 5 روز قبل از زمان برگزاری آزمون بر روی سایت azmoon.medu.ir قابل دریافت است. کارت ورود به آزمون شامل اطلاعات دانش آموزی و محل آزمون است.

زمان اعلام نتایج مدارس تیزهوشان هرمزگان

زمان دقیق اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97 هنوز مشخص نشده است. اما بر اساس روال سالهای قبل 20 روز بعد از برگزاری آزمون نتایج بر روی سایت azmoon.medu.ir قرار می گیرد.

تمام مراحل ثبت نام برای آزمون و اعلام نتایج تنها به صورت اینترنتی صورت می گیرد
 

ضوابط و شرایط پذیرش در مدارس تیزهوشان

  • نحوه پذیرش دانش آموزان برای مدارس تیزهوشان در دوره دوم بر اساس رتبه کسب شده در آزمون است.
  • شهرستان هایی که دارای چند مدرسه تیزهوشان دوره دوم هستند، داوطلبان می توانند حداکثر 3 مدرسه را انتخاب کنند. لازم است به این نکته توجه کنید هر سه مدرسه باید در یک شهرستان قرار داشته باشند.
  • مدارس تیزهوشان برای داوطلبین دو یا چندقلو شرایطی خاص درنظر گرفته اند. این شرایط برای دانش آموزان دو یا چند قلو همجنس یا ناهمجنس یکسان است:
در صورتی که یکی از این دانش آموزان طبق اعلام نتایج آزمون در مدرسه تیزهوشان مورد پذیرش قرار گرفته باشد و دانش آموز 80% رتبه آخرین فرد قبولی مدرسه مشخص شده را کسب کرده باشد، مدرسه دانش آموز دیگر را مازاد بر ظرفیت می پذیرد.

نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

نحوه اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97 مانند سایر شهرها از طریق سایت به نشانی azmoon.medu.ir صورت می گیرد. پس از ورود به سایت در سمت راست محل وارد کردن کد ملی و رمز مشخص شده است. رمز ورود سریال شناسنامه دانش آموز می باشد با ورود اطلاعات ورود به سایت در جدولی مشخصات داوطلب و وضعیت قبولی دانش آموز مشخص شده است. در صورتیک ه مایل به مشاهده کارنامه کامل خود هستید، بر روی آیکون مدیریت کلیک کنید. اعلام نتایج تیزهوشان قزوین 97

اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان

برای آگاهی از اعلام تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان ، بایستی در بازه زمانی معین به سایت سازمان استعدادهای درخشان (سمپاد) ، مراجعه نمایید. از آنجایی که زمان دقیق اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان هنوز مشخص نیست ، می توان پیش بینی کرد که نتایج تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان از هفته سوم تیرماه از طریق سایت سازمان سمپاد azmoon.medu.ir اعلام شود.  بایستی به این نکته دقت داشته باشید که اگر اعتراضی به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان دارید، می توانید اعتراض خود را پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان ، به صورت اینترنتی ثبت نمایید. در ضمن پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم هرمزگان ، اگر در یکی از انتخاب های خود در هنگام ثبت نام پذیرفته شده باشید ، بایستی در بازه های زمانی اعلام شده توسط مدرسه، با به همراه داشتن مدارک لازم به منظور ثبت نام ، اقدام نمایید.

اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم هرمزگان

مطابق تجربیات سال های گذشته ، اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم هرمزگان حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود. با توجه به اینکه پس از اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم هرمزگان ، در صورت پذیرفته شدن، بایستی در بازه های زمانی تعیین شده توسط مدرسه ،  به منظور ثبت نام به مدرسه مراجعه کنید ، آگاهی از زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم هرمزگان بیش از پیش اهمیت می یابد. شایان ذکر است که اگر اعتراضی به نتایج تیزهوشان نهم به دهم هرمزگان دارید ، می توانید اعتراض خود را پس از اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم هرمزگان، به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

شهریه مدارس تیزهوشان هرمزگان

شهریه مدارس تیزهوشان استان هرمزگان برای سال 97 هنوز اعلام نشده است. اما میزان شهریه مدارس تیزهوشان بسیار کمتر از مدارس غیر انتفاعی و حدود نصف آن است. در صورت پذیرفته شدن دانش آموزان بی بضاعت در آزمون و عدم توانایی در پرداخت شهریه، طبق نظریه مدیریت مدرسه دانش آموز می تواند تا 100 درصد از تخفیف شهریه برخوردار شود. طبق این قانون هیچ دانش آموز با استعدادی به خاطر مشکلات مالی از تحصیل در مدارس تیزهوشان باز نمی ماند.

پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

بعد از اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97 در سایت  azmoon.medu.ir و اعلام وضعیت پذیرفته شده برای دانش آموز و قبولی در مدارس، دانش آموز باید برای ثبت نام نهایی به مدرسه مراجعه کند. دانش آموزان به همراه مدارک لازم برای ثبت نام به صورت حضوری به مدرسه پذیرفته شده مراجعه می کند. در صورت عدم مراجعه، غیبت شما به منزله انصراف تلقی می شود. بنابراین پس از زمان اعلام شده تا پایان مردادماه اقدام به ثبت نام کنید.

اعتراض به آزمون

در صورتی که دانش آموز به نتایج و یا سؤالات اعتراضی داشته باشد، می تواند برای ثبت اعتراض خود می تواند به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کند. در این مقاله به بررسی اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97 پرداختیم. برای آشنایی با مدارس تیزهوشان میتوانید مقاله ثبت نام مدارس تیزهوشان 97 را نیر مطالعه نمایید.
آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "اعلام نتایج تیزهوشان هرمزگان 97" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید