اعلام نتایج تیزهوشان قم ۹۷

نویسنده : مهربان
۲۵ خرداد ۹۷ ۱۵۴ ۰

اعلام نتایج تیزهوشان قم 97

جهت اطلاع از اعلام نتایج تیزهوشان قم 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

در این مقاله قصد داریم به موضوع اعلام نتایج تیزهوشان قم 97 بپردازیم. به دانش آموزان عزیز استان قم پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از جزئیات اعلام نتایج تیزهوشان قم 97 مانند زمان اعلام نتایج، نحوه مشاهده اعلام نتایج و شهریه مدارس تیزهوشان قم در این مقاله همراه ما باشند.

مدارس تیزهوشان به منظور شناخت و توسعه استعدادهای دانش آموزان تیزهوش در سراسر کشور آغاز شد تا سال 97 شاهد افزایش تعداد مدارس در تمام مناطق کشور بوده ایم. با توجه به امکانات ویژه و شرایط مطلوب مدارس تیزهوشان در کنار شهریه مناسب دانش آموزان زیادی در سراسر کشور طالب ورود به این مدارس می باشند.

اما برای تفکیک دانش آموزان با استعداد و باهوش علاوه بر شروط اولیه قبولی در آزمون تیزهوشان، هر ساله به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود و استان قم نیز از این قاعده مستثنی نیست.

قوانین پذیرش در مدارس تیزهوشان

  1. پذیرش مدارس تیزهوشان بر اساس رتبه کسب شده داوطلبان می باشد.
  2. در لیست مدارس (هنگام ثبت نام) داوطلبان مجاز به انتخاب 3 مدرسه (همگی در یک شهرستان واحد) می باشند.
  3. اولویت بندی در هنگام ثبت نام اهمیت دارد و ثبت نام تنها در مدرسه ای که پذیرفته شده اید، انجام می شود. (اولین انتخابی که رتبه قبولی کسب شده است).

زمان برگزرای آزمون تیزهوشان استان قم

آزمون تیزهوشان استان قم، همان طور که گفته شد به صورت هماهنگ در تاریخ 11 خرداماه 97 برگزار شد و دانش آموزان عزیز برای ورود به جلسه آزمون، پنج روز قبل از روز آزمون کارت ورود به جلسه خود را از سایت azmoon.medu.ir دریافت نمودند. محتویات کارت ورود به جلسه دانش آموزان تیزهوشان شامل مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس انتخابی و نشانی دقیق حوزه امتحانی می باشد.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان استان قم

در حال حاضر زمان دقیقی از اعلام نتایج مدارس تیزهوشان استان قم و سایر استان ها اعلام نشده است. اما با توجه به بررسی زمان اعلام نتایج و برگزاری آزمون در سال های گذشته می توانیم بگوییم حدود 20 روز بعد از برگزاری آزمون نتایج مدارس تیزهوشان اعلام خواهد شد.

نتایج تیزهوشان تنها در یک مرحله اعلام می شود و لیست ذخیره اعلام نخواهد شد

 

نحوه مشاهده نتایج آزمون قم

برای آشنایی بیشتر دانش آموزان عزیز از مراحل مختلف آزمون تیزهوشان تصمیم گرفتیم به صورت تصویری و توضیحات کامل، نحوه مشاهده نتایج آزمون قم را خدمت دانش آموزان این استان آموزش دهیم. پس برای اطلاع از نحوه مشاهده نتایج استان خود همراه ما باشید.

برای مشاهده ی کارنامه و نتایج آزمون تیزهوشان، ابتدا باید به سایت استعدادهای درخشان سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنید، برای وارد شدن به این سایت بهتر است از مرورگر کروم و اکسپلورر استفاده نمایند.

در سمت راست قسمتی که علامت زده شده است را با کد ملی و رمز ورود همگام که از مدیر مدرسه دریافت کرده اید را درج کنید.

[caption id="attachment_10992" align="alignnone" width="1279"]اعلام نتایج تیزهوشان قزوین 97 اعلام نتایج تیزهوشان قزوین 97[/caption]

در صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید، گزینه فراموشی رمز عبور را انتخاب نمایید و با وارد کردن کد ملی به طور خودکار سریال شناسنامه را به عنوان گذرواژه جدید انتخاب نمایید.

بعد از ورود به سایت صفحه ای به شکل زیر را مشاهده می کنید. در این قسمت اطلاعات ثبت نامی داوطلب درج شده است و در فیلد وضعیت قبولی، پذیرش یا عدم پذیرش ثبت خواهد شد. دانش آموزان می توانند با کلیک بر روی آیکن مدیریت کارنامه خود را مشاهده نمایند.

[caption id="attachment_10993" align="alignnone" width="800"]اعلام نتایج تیزهوشان قزوین 97 اعلام نتایج تیزهوشان قزوین 97[/caption]

ثبت نام حضوری مدارس تیزهوشان

دانش آموزانی که موفق به پذیرش و رتبه قبولی مدارس انتخابی می شوند باید در مهلت مشخص شده برای ثبت نام حضوری در مدارس مراجعه نمایند. ثبت نام تنها در مدرسه ای انجام می شود که موفق پذیرش در آن شده اید. و در صورتی که در مهلت مشخص شده برای ثبت نام مراجعه نکنند، غیبت آنان به معنی انصراف از تحصیل در مدرسه تیزهوشان تلقی خواهد شد.

شهریه مدارس تیزهوشان استان قم

از جمله ویژگی های مدارس تیزهوشان شهریه مناسب با توجه به سطح علمی و رفاهی بالا و جذب معلمان با سابقه و ... می باشد. شهریه مدارس تیزهوشان 50% کمتر از مدارس غیر انتفاعی می باشد. و در صورتی که دانش آموزا توان پرداخت شهریه را ندارند، به صلاح دید مدیریت تخفیفاتی تا سقف 100% به آنها داده می شود. بنابراین دانش آموزان تیزهوش و با استعدادی به دلیل فقر مالی از تحصیل در مدارس تیزهوشان باز مانده اند.

اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم قم

برای آگاهی از اعلام تیزهوشان ششم به هفتم قم ، بایستی در بازه زمانی معین به سایت سازمان استعدادهای درخشان (سمپاد) ، مراجعه نمایید. از آنجایی که زمان دقیق اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم قم  هنوز مشخص نیست ، می توان پیش بینی کرد که نتایج تیزهوشان ششم به هفتم قم از هفته سوم تیرماه از طریق سایت سازمان سمپاد azmoon.medu.ir اعلام شود.  بایستی به این نکته دقت داشته باشید که اگر اعتراضی به نتایج تیزهوشان ششم به هفتم قم دارید، می توانید اعتراض خود را پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم قم ، به صورت اینترنتی ثبت نمایید. در ضمن پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم به هفتم قم ، اگر در یکی از انتخاب های خود در هنگام ثبت نام پذیرفته شده باشید ، بایستی در بازه های زمانی اعلام شده توسط مدرسه، با به همراه داشتن مدارک لازم به منظور ثبت نام ، اقدام نمایید.

اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم قم

مطابق تجربیات سال های گذشته ، اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم قم حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود. با توجه به اینکه پس از اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم قم  ، در صورت پذیرفته شدن، بایستی در بازه های زمانی تعیین شده توسط مدرسه ،  به منظور ثبت نام به مدرسه مراجعه کنید ، آگاهی از زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم قم بیش از پیش اهمیت می یابد. شایان ذکر است که اگر اعتراضی به نتایج تیزهوشان نهم به دهم قم دارید ، می توانید اعتراض خود را پس از اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم قم ، به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد

 

جهت اطلاع از اعلام نتایج تیزهوشان قم 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید