آزمون SAT

احتمالاً اکنون نام آزمون SAT را شنیده اید و حال متناسب، شرایط خود می خواهید در این آزمون شرکت کنید. اما در رابطه با این آزمون چه می دانید؟ آزمون SAT یک آزمون استاندارد برای ارزیابی تفکر نقادانه دانش آموزان و تجزیه و تحلیل مفاهیم است. آزمون SAT یک آزمون انگلیسی زبان است که توسط امریکا طراحی شده است و برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی آمریکا، انگلیس، کانادا و… لازم است.

آزمون SAT دو نوع دارد، نوع اول سات عمومی(General sat) و نوع دوم سات موضوعی (Subject sat) است. سات جنرال برای پذیرش در مراکز آموزشی است اما برای ورود به دانشگاه های معتبر نیاز به مدرک subject sat است.

ثبت نام در آزمون SAT به صورت آنلاین انجام می شود. برای ثبت نام به سایت collegeboard.org مراجعه کنید و یک حساب کاربری بسازید. سپس مراحل ثبت نام را طی کنید. آزمون SAT در ایران برگزار نمی شود، بنابراین باید به کشور دیگری سفر کنید تا بتوانید آزمون SAT شرکت کنید.

آزمون SAT ترکیه چیست

یکی از کشورهایی که آزمون SAT در آن برگزار می شود ترکیه است. زیرا برای تحصیل در برخی از دانشگاه های ترکیه نیاز به ارائه مدرک آزمون SAT است. بسیاری از ایرانیانی که می خواهند در آزمون SAT شرکت کنند، ترکیه را برای این آزمون انتخاب می کنند که البته این انتخاب به دلیل نزدیکی و نخواستن ویزا است.

آزمون SAT دارای سه بخش ریاضیات، نگارش و درک مطلب است.

بخش درک مطلب دارای 52 سؤال چند گزینه می باشد و مدت زمان پاسخ به آن نیز 65 دقیقه است. در بخش نگارش دستور زبان نوشتاری زبان انگلیسی مورد آزمون قرار می گیرد. این بخش شامل 44 سؤال است و 35 دقیقه زمان برای آن در نظر گرفته شده است. بخش آخر بخش ریاضیات است که خود به دو بخش تقسیم می شود. قسمت اول شامل 20 سؤال است و 25 دقیقه زمان دارد. قسمت دوم حاوی 38 سؤال است و 55 دقیقه برای پاسخ دهی زمان دارد در بخش دوم استفاده از ماشین حساب مجاز است.

همه چیز در مورد آزمون SAT

یکی از مواردی که در مورد آزمون SAT باید بدانید این است که این آزمون دارای اعتبار 5 ساله است و فقط برای دانشگاه های انگلیسی زبان نیاز است. البته برای تحصیل در تمامی دانشگاه های انگلیسی زبان برای پذیرش نیاز به مدرک آزمون SAT ندارند.

زمان برگزاری آزمون SAT

آزمون SAT حدود شش بار در سال برگزار می شود. اطلاع از زمان برگزاری آزمون SAT برای افرادی که می خواهد در این آزمون شرکت کنند بسیار مهم است. شما باید آزمونی را انتخاب کنید که زمانی کافی برای مطالعه قبل از آن را داشته باشید. اولین آزمون SAT سال 2019 در هشتم فبریه برگزار می شود و آزمون بعد از آن نیز نهم مارچ می باشد.
آیدانیتو با مشاوره تلفنی در خدمت شما است.

اگر پیرامون آزمون SAT، نحوه سؤالات و برگزاری، نمره دهی و منابع آن سؤالی دارید می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.