کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی 99

در این مقاله قصد داریم به موضوع کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی 98 بپردازیم. همان طور که اطلاع دارید، رشته زبان و ادبیات فارسی از رشته های گروه علوم انسانی می باشد. رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های سراسری و آزاد در 9 گرایش در سال 98 ارائه شده است. برای اطلاعات بیشتر راجع به گرایش های ارشد زبان و ادبیات فارسی 98 به مقالات مربوطه درج شده در این سایت مراجعه فرمایید. هدف از رشته زبان و ادبیات فارسی، مهارت کافی در متون ادبیات و اصطلاحات رشته زبان و ادبیات فارسی و دستور زبان می باشد. برای انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی نیاز به اطلاعاتی راجع به نحوه پذیرش دانشگاه ها و آنالیز کارنامه دارید. اگر به تحصیل در مقطع ارشد علاقه مند هستید اما به علت شاغل بودن وقت کنکور و ربته و اینگونه چیزها رو ندارید میتوانید از طریق کارشناسی ارشد بدون کنکور اقدام نمائید.

داوطلبان عزیز دقت کنند، دانشگاه ارشد تأثیر مثبت در دوره دکتری خواهد داشت بنابراین در انتخاب دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد دقت کنید

تحلیل کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی

همانطور که گفته شد، آنالیز کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی یکی از ضرورت های انتخاب رشته می باشد. در ادامه، کارنامه داوطلبان ارشد زبان و ادبیات فارسی را مورد بررسی قرار می دهیم.

درصدهای زده شده درس زبان وادبیات فارسی عبارتند از:

شماره نام درس نمره به درصد
1 زبان عمومی و تخصصی انگلیسی سفید
2 نظم  فارسی 68.89
3 نثر فارسی 58.89
4 کلیات مسائل ادبی / تاریخ ادبیات فنون ادبی – دستور زبان 30.00
5 عربی سفید
6 ادبیات انقلاب اسلامی سفید
7 تاریخ اسلام سفید
8 کلیات ادبیات کودک و نوجوان سفید

وضعیت داوطلب در کد ضریب 1

داوطلب ارشد زبان و ادبیات فارسی با درصدهایی که مشاهده کردید، رتبه 2 و تراز 798 را کسب کرده است. دوره های مجاز شده داوطلب:
  • دوره روزانه
  • دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی
1- آخرین رتبه مجاز در دوره روزانه 2386 می باشد. 2- آخرین رتبه مجاز در سایر دوره ها 7290 می باشد.
اگر سوالی در زمینه کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی برای شما دوستان داوطلب مطرح شده است با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

وضعیت داوطلب در کد  ضریب 2

داوطلب ارشد زبان و ادبیات فارسی با درصدهای زده شده، رتبه 54 و تراز (نمره کل) 7682 را کسب کرده است. دوره های مجاز شده داوطلب:
  • دوره روزانه
  • دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی
1- اخرین رتبه مجاز در دوره روزانه 1341 می باشد. 2- آخرین رتبه مجاز در سایر دوره ها 7290 می باشد.

وضعیت داوطلب در کد ضریب 3

داوطلب ارشد زبان و ادبیات فارسی با توجه به درصدهای زده شده، رتبه 28 و تراز 7876 را کسب کرده است. دوره های مجاز شده داوطلب:
  • دوره روزانه
  • دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی
1-آخرین رتبه مجاز در دوره های روزانه ، 2541 می باشد. 2- آخرین رتبه مجاز در سایر دوره ها ، 7290 می باشد.

تأثیر رتبه و تراز در پذیرش دانشجو ارشد زبان و ادبیات فارسی

قبل از بیان تأثیرات رتبه در پذیرش دانشجو در دانشگاه ها بهتر است تعریف کوتاهی از رتبه و تراز را در اختیارشان قرار دهیم. تراز: سطح علمی داوطلبان ارشد زبان و ادبیات فارسی است. رتبه به جایگاه کسب شده داوطلبان در میان تمامی شرکت کنندگان ارشد زبان و ادبیات فارسی می باشد.

ملاک پذیرش در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد، رتبه کسب شده داوطلبان می باشد

نمونه کارنامه 2

شماره

نام درس نمره به درصد
1 زبان عمومی و تخصصی انگلیسی

سفید

2

نظم  فارسی 46.67
3 نثر فارسی

46.67

4

کلیات مسائل ادبی / تاریخ ادبیات فنون ادبی – دستور زبان 16.67
5 عربی

سفید

6

ادبیات انقلاب اسلامی سفید
7 تاریخ اسلام

سفید

8

کلیات ادبیات کودک و نوجوان

سفید

 وضعیت داوطلب در کد ضریب 1

داوطلب با درصدهای گفته شده، رتبه 1135 را در سهمیه و تراز 4779 را به دست آورده است. و مجاز به هر دو دوره روزانه و غیر روزانه شده است.

وضعیت داوطلب در کد ضریب 2

رتبه 1244 در سهمیه و تراز 4779 را کسب نموده و مجاز به هر دو دورهروزانه و غیر روزانه شده است.

وضعیت داوطلب در کد ضریب 3

رتبه 1518 در سهمیه و تراز 4789 را کسب نموده است و فقط مجاز به دوره های غیر روزانه شده است.

دانشگاه های پذیرنده ارشد زبان و ادبیات فارسی

هر یک از داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته زبان و ادبیات فارسی در دوره کارشناسی ارشد به طور قطع به یقین به دنبال شناخت دانشگاه های پذیرنده این رشته در دوره کارشناسی ارشد هستند. در صورت تمایل و داشتن تصمیم به انتخاب رشته زبان و ادبیات فارسی در دوره ارشد و عدم شناخت کافی و دقیق نسبت به دانشگاه های پذیرنده این رشته تحصیلی با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

پرستاری بدون کنکور از جمله رشته هایی است که میتوانید بدون آزمون وارد دانشگاه شوید و در آینده به پرستار قابلی تبدیل شوید هر سوالی که در این زمینه دارید میتوانید از مشاورین ما بپرسید.

اگر اصول انتخاب رشته را نمی دانید از ما کمک بگیرید!!!

انتخاب رشته چیزی نیست که انجام آن کار هر کسی باشد!!! منظورمان این است که این کار نیاز به داشتن تجربه و علم زیادی در این رابطه دارد.. اگر شما نیز جزء داوطلبان کنکور سراسری سال 98 هستید و نگرانی بابت انتخاب رشته خود در مرداد ماه دارید مژده می دهیم که مشاوران آیدانیتو می توانند شما را به بهترین شکل و با انجام انتخاب رشته ای حرفه یا برای شما کمک کنند.

آیا داوطلبان امسال امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند یا خیر؟

عبارت تکمیل ظرفیت برای همه داوطلبان آشناست و به معنای پر کردن صندلی های خالی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به کار می رود. اما اگر اطلاعات درستی از این که آیا تکمیل ظرفیت کنکور 98 با توجه به خبر شوکه کننده عدم برگزاری این دوره در سال گذشته در سال جاری برگزار می شود یا خیر در دست ندارید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

اگر کنکور قبول نشدید رفتن به سربازی را آخرین راه حل ندانید!!!!

سن 18 سالگی برای بسیاری از آقایان سن خوبی نیست. زیرا در این سن استرس و اضطرابی در وجود آن ها مبنی بر این که اگر در دانشگاه قبول نشوم باید به سربازی بروم فرا می گیرد. اما باید بگوییم که با تحصیل بدون آزمون در یکی از دانشگاه ها مانند دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی و حتی روزانه می توانید به جای سربازی وارد دانشگاه شوید. اطلاعات کافی در این مورد و شرایط و نحوه ورود به دوره های بدون کنکور را از مشاوران آیدانیتو جویا شوید.

باور کنید بیشتر از یک بار هم می توان کنکور داد….

اگر تلاش خود را در حد توان خود کرده اید اما هر چه کارنامه های داوطلبان سال های قبل را زیر و رو می کنید متوجه می شوید که قبولی در کار نیست هرگز ناامید نشوید!!! یک سال دیگر را برای شرکت در کنکور سراسری پیش رو دارید!!!! البته این بار اگر از مشاورانی برجسته و کاردان مانند مشاوران آیدانیتو کمک بگیرید که واقعا بی نظیر و به قول معروف نور علی نور است…

تحصیل بدون آزمون دانشگاه ها کار شما را راحت تر می کند…

تحصیل بدون کنکور در دانشگاه ها مهم ترین مزیتی که دارد رهایی شما از مطالعه دروس کنکور است!!!! بسیاری از داوطلبان از لیست رشته های بدون کنکور و حتی دانشگاه های پذیرنده آن ها اطلاعات درست و دقیقی ندارند و در این زمینه نیاز به دریافت اطلاعاتی کامل از فردی باتجربه و با اطلاع از جمله مشاوران آیدانیتو دارند.

چرا شما دوست عزیز در خارج از کشور و در دانشگاهی تاپ تحصیل نکنید؟؟؟!!!

تحصیل در خارج از کشور و در دانشگاهی بسیار باکیفیت و مشهور لایق هر فرد پر تلاش و با اراده است…  پس اگر شما هم جزء این افراد هستید آستین های خود را بالا بزنید و مقدمات تحصیل خود در خارج از کشور را البته در کنار مشاورانی آگاه و باتجربه همچون مشاوران آیدانیتو فراهم کنید.
در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی بزنید.
اگر سوالی در زمینه کارنامه و رتبه قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.