پرستاری بدون کنکور

یکی از بهترین رشته های کنکور پرستاری است. رشته پرستاری به دلیل داشتن ویژگی های خوب و مثبتی از جمله پردرآمد بودن در صورت شروع کار در آینده می تواند در ردیف محبوب ترین ها در گروه پیراپزشکی برای داوطلبان و متقاضیان تحصیل در آن باشد.
با توجه به بحث همیشه داغ بدون آزمون بودن شمار زیادی از رشته های دانشگاهی به مراتب این علامت سؤال در ذهن داوطلبان و متقاضیان به وجود می آید که آیا می شود بدون کنکور هم وارد رشته های پیراپزشکی از جمله رشته پرستاری شد. باید عرض کنیم که ادامه تحصیل در رشته پرستاری به شکل بدون آزمون به هیچ روی در داخل کشورمان ایران و در هیچ شهر و واحد دانشگاهی برای شما فراهم نیست. مگر این که یکی از دانشگاه های خارج از کشور را انتخاب کنید و برای این رشته دانشگاهی به صورت بدون آزمون به آنجا بروید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پرستاری چیست؟

داوطلبانی که قصد دارند تا در این رشته تحصیل کنند با مطالعه این مقاله تمامی اطلاعات مهم و ضروری را درمی‌یابند همچنین برای مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری میتوانید با مشاورین آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. همان طور که می دانید داوطلبان زیادی قصد شرکت در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را دارند که تعداد محدودی به خواسته ی خود می رسند، مابقی داوطلبان می توانند در صورتی که از شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور برخوردار شوند، این راه را انتخاب کنند. ابتدا باید بگوییم که پرستاری بدون کنکور وجود دارد اما شرایط ورود به آن کمی متفاوت تر از سایر رشته ها است. داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته بدون کنکور پیراپزشکی را دارند، می توانند در رشته کاردانی وارد پردیس های خودگردان شوند که شرایط بعد از تحصیل خواهند داشت.
اما این سبک ورود به دانشگاه برای برخی از رشته ها وجود دارد و رشته پرستاری به این صورت نیست. داوطلبانی که قصد دارند در رشته پرستاری شرکت کنند، برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور پرستاری با ادامه مقاله همراه ما باشید. همچنین میتوانید با کلیک روی لینک آبی از پزشکی بدون کنکور هم اطلاع یابید

سوالات خود را در زمینه ثبت نام بدون کنکور پرستاری از مشاوران آیدانیتو بپرسید

رشته پرستاری بدون کنکور چگونه است؟

از پر طرفدار ترین رشته های کنکور می توان به پرستاری اشاره کرد. رشته پرستاری در حال حاضر از جمله پرطرفدارترین ها در میان رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی به حساب می آید که علاقه به کار در آن در زمان ورود به این رشته بسیار مهم به نظر می رسد. به جرأت می توان گفت که شغل سخت و حساس پرستاری از جمله مهم ترین و کلیدی ترین مشاغل در جامعه حاضر به شمار می رود. حتماٌ در جریان هستید که در حال حاضر امکان ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای داوطلبان بسیار سهل تر از گذشته شده است و افراد فرصت ادامه تحصیل در مقاطع مختلفی از جمله کارشناسی و کاردانی را در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و حتی دانشگاه های روزانه است.
در اینجا ممکن است این سؤال برایتان مطرح شود که آیا می توان به تحصیل در رشته پرستاری آن هم به شکل بدون کنکور پرداخت؟ در پاسخ باید خدمتتان عرض کنیم که خیر به هیچ وجه امکان تحصیل در پرستاری بدون آزمون در ایران و حتی در بهترین دانشگاه ها وجود ندارد. تا پیش از سال 97 فرد با عزیمت به خارج از کشور و گذراندن 72 واحد از دروس چند ترم اول رشته پرستاری و بعد برگشت به ایران و ورود به یکی از پردیس های خودگردان می توانست تحصیل بدون آزمون در رشته پرستاری را تجربه نماید. اما با تغییر کلی قانون مذکور لغو گردید و فرد نمی تواند تا اتمام مدت تعیین شده برای تحصیل در رشته پرستاری به ایران عزیمت کند. شما در رشته های دیگر هم برای کارشناسی ارشد بدون کنکور هم میتوانید اطلاعات کسب کنید.


آیا امکان قبول شدن در رشته پرستاری بدون کنکور سراسری وجود دارد؟

با توجه به عدم امکان پذیرش دانشجو در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور در ایران معلوم می شود که جذب دانشجوی پرستاری در دانشگاه های سراسری نیز به صورت بدون آزمون صورت نمی گیرد. پس اگر بسیار مایل به تحصیل در رشته پرستاری به شکل بدون آزمون هستید به فکر دریافت ویزا و گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های خارجی باشید. در صورت داشتن هر گونه پرسشی در رابطه با نحوه اخذ پذیرش ویزا و گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های خارجی باشید.
در صورت داشتن هر گونه در رابطه با نحوه اخذ پذیرش جهت تحصیل بدون آزمون پرستاری با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور

تحصیل در رشته پرستاری بدون شرکت در کنکور تجربی در هیچ یک از دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای هیچ یک از متقاضیان امکان پذیر نیست و داوطلب هیچ راهی به جز تلاش مضاعف برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه آزاد ندارد.

شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور

با توجه به عدم جذب دانشجویان دختر و پسر برای تحصیل بدون کنکور در رشته دانشگاهی پرستاری پس زمانی هم برای ثبت نام در این رشته و آن به صورت بدون کنکور در نظر گرفته نشده است.

شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور در سال های گذشته

داوطلبان عزیزی که قصد دارند در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور شرکت کنند میتوانند در خارج از کشور به تحصیلات خود ادامه دهند اما همانطور که اطلاع دارید در گذشته و تا چند وقت پیش امکان تحصیلی غیر مستقیم بدون کنکور در داخل کشور وجود داشت،  در ادامه شرایط تحصیل پرستاری را در داخل کشور مشاهده می کنید.

  • اولین شرط تحصیل در پرستاری بدون کنکور، تحصیل داوطلبان در یکی از رشته های تجربی یا ریاضی و فیزیک در دوران دبیرستان بود. بنابراین داوطلبانی که در سایر رشته ها به تحصیل پرداخته اند، مجاز به ثبت نام در این رشته را نخواهند داشت.
  • دومین شرط ثبت نام گذراندن 72 واحد درسی در خارج از کشور بود که این 72 واحد خود شرایطی داشت که در مباحث بعدی به طور مفصل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.
  • معدل 72 واحد پاس شده باید بیش از 15 می بود.
  • معدل دوران دبیرستان برای ثبت نام در این رشته (دیپلم) باید بالای 16 می بود.

تا به اینجا با شروط و نحوه پذیرش پرستاری بدون کنکور تا قبل از تغییرات ایجاد شده در قانون آموزش وزارت بهداشت آشنا شده اید. در ادامه تغییرات ایجاد شده در ثبت نام و پذیرش بدون کنکور پرستاری را مشاهده خواهید کرد.
از شرایط ثبت نام پرستاری به صورت بدون کنکور در خارج از کشور اطلاع دارید؟ می دانید که چه دانشگاه هایی بدون کنکور در رشته پرستاری دانشجو می پذیرند؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

قانون جدید پرستاری بدون کنکور

قانون جدیدی که در این باره آمده است چه می گوید؟ با توجه به تغییرات و به تصویب رسیدن قانون جدید وزارت بهداشت دیگر امکان تحصیل در دانشگاه های داخلی کشور برای پرستاری بدون کنکور وجود نخواهد داشت، افرادی که از سال 2019 برای تحصیل در این رشته به خارج از کشور می روند در حین تحصیل نمی توانند انتقالی به پردیس های ایران بگیرند و در صورتی که در دانشگاه های معتبر تحصیلات خود را به اتمام برسانند میتوانند وارد کشور شوند و مدرک خود را تطبیق بزنند.
برای آگاهی از شرایط جدید انتقالی دانشجویان پرستاری خارج از کشور به داخل در سال جدید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

 پرستاری بدون کنکور 99

در سال 99 نیز با توجه به تغییر قانون تحصیل بدون کنکور از سال پیش تاکنون امکان ورود دانشجویان پرستاری بدون آزمون 99 برای داوطلبان و متقاضیان وجود ندارد به جز تحصیل این رشته در دانشگاه کشور شیوه دیگری برای پذیرش نیست.

آیا به غیر از پرستاری با سایر رشته های بدون کنکور نیز آشنایی دارید؟

تا اینجای مقاله مسائلی را پیرامون رشته پرستاری خدمت شما دوستان عزیز ذکر کردیم  و شما را با شرایط ورود به آن آشنا کردیم. اما آیا با لیست سایر رشته های بدون کنکور که امکان تحصیل در آن ها در داخل کشور برای شما فراهم است آشنایی کافی را دارید؟ در صورت عدم اطلاع از لیست این رشته های تحصیلی که بدون رفتن به خارج از کشور امکان تحصیل در آن ها به صورت بدون کنکور برایتان فراهم می شود با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه های پرستاری بدون کنکور

آیا تصمیم خد را برای ادامه تحصیل خود گرفته اید؟ حال که تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری گرفته اید، بایستی از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم آگاه شوید. دانشگاه های بسیاری در سراسر دنیا اقدام به پذیرش دانشجو در رشته پرستاری می نمایند که دانستن رده بندی این دانشگاه ها الزامی است درمورد مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی نیز میتوانید از لینک قبل استفاده کنید.. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست دانشگاه های برتر مورد تایید وزارت علوم و بهداشت در این رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از لیست دانشگاه های پذیرنده دانشجو در رشته پرستاری بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شهریه رشته پرستاری بدون کنکور

از جمله نکات مهم در انتخاب رشته و دانشگاه، توجه به شهریه است. با توجه به اینکه میزان شهریه و هزینه های زندگی بایستی قبل از اقدام به اخذ پذیرش، برآورد شود، برای آگاهی از شهریه پرستاری بدون کنکور با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید.

اخذ پذیرش پرستاری

در ابتدای امر باید به مورد تایید بودن مدرک دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، پی ببرید. از طرفی آگاهی از شرایط اخذ پذیرش هم الزامی است. به عنوان مثال برخی از دانشگاه ها به منظور پذیرش، آزمون برگزار می کنند و برخی فقط از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط اخذ پذیرش در این رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
تحصیل در خارج از کشور در رشته پرستاری یک فرصت طلایی است. برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط اخذ پذیرش بهترین دانشگاه ها می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

معافیت از خدمت و خروج از کشور

از جمله موانعی که داوطلبان مذکر 18 سال به بالای فاقد معافیت خدمت، بایستی از آن عبور کنند، خدمت سربازی است.این مشغله ذهن بسیاری از داوطلبان پسر را مشغول خود کرده است. اگر تصمیم خود را مبنی بر ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته پرستاری بدون کنکور گرفته اید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای آگاهی از وضعیت خدمت خود، با مشاوران نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از معافیت تحصیلی سربازی و شروط خروج از کشور برای داوطلبان بدون کنکور داروسازی با مشاورین متخصص نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.