برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071974
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای دریافت مشاوره رایگان بایستی از طریق موبایل با شماره
021-42258
تماس حاصل نمایید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97

پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97

در این مقاله به موضوع پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97 خواهیم پرداخت. رشته پرستاری از شاخه های علوم پزشکی است که در زیرگروه 1، علوم تجربی ارائه می شود. اما تنها راه شرکت در رشته پرستاری، شرکت در کنکور سراسری و آزاد 97 نیست. در واقع داوطلبانی که علاقه مند به رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند، می توانند بدون کنکور نیز وارد رشته مورد علاقه خود شوند. اما شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97 با سایر رشته های بدون کنکور متفاوت است. قبولی در رشته پرستاری هم با آزمون و هم بدون آزمون کمی سخت و رقابتی است بنابراین برای اطلاع از نحوه پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97 در این مقاله با ما همراه باشید.


جهت اطلاع از پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97 می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با 9099071974 تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

شرایط پذیرش بدون کنکور پرستاری

داوطلبانی که قصد دارند در رشته پرستاری بدون کنکور شرکت کنند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

  1. رشته تحصیلی آن ها در دوران دبیرستان ریاضی فیزیک و یا علوم تجربی باشد.
  2. معدل دیپلم آن ها بالای 16 باشد.
  3. داوطلبان باید 72 واحد درسی که مورد تأیید وزارت بهداشت باشد را در یکی از دانشگاه های خارج از کشور بگذرانند.
  4. معدل 72 واحد گذرانده شده بالای 15 باشد.

قوانین پذیرش بدون کنکور پرستاری

داوطلبان تنها می توانند در دانشگاه هایی به تحصیل رشته پرستاری بپردازند که:

  1. مورد تأیید وزارت بهداشت باشد.
  2. مورد تأیید وزارت علوم باشد.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که 72 واحد درسی می بایست مطابق با چارت درسی پرستاری در ایران باشد. در غیر این صورت یا با پذیرش داوطلبان موافقت نمی شود و یا داوطلب باید واحد های مورد نظر را بگذراند. معدل قابل قبول در سال 2017 به قبل 16 بود که از سال 2018 به 15 کاهش پیدا کرد و همچنین معدل داوطلبان (در دوران دبیرستان) اهمیت نداشت با توجه به افزایش سطح علمی و دانشی قوانین این معدل به 16 رسید و داوطلبانی که معدل کمتر از 16 داشته باشند در دانشگاه های ایران پذیرش نمی شوند.

داوطلبان ذکور رشته پرستاری بدون کنکور توجه کنند که ابتدا باید خدمت سربازی را انجام دهند (معافیت، خرید، انجام خدمت سربازی) و بعد درخواست پذیرش ارسال کنند.

و از نکاتی که تمامی داوطلبان بهتر است به آن توجه کنند، این است که ابتدا تأییدیه دانشگاه و رشته تحصیلی را دریافت کنند و بعد برای تحصیل به دانشگاه های خارج از کشور بروند تا در صورت تغییر لیست تأیید وزارت بهداشت و علوم با مشکل مواجه نشوند به این نکه توجه کنید که لیست وزارت بهداشت و وزارت علوم هرچند ماه یک بار دچار تغییراتی می شود و در صورتی که ورود به دانشگاه قبل تغغیر لیست باشد مشکلی به وجود نمی آید،اما در برخی از کشور دانشجویان ابتدا باید دوره ای چند ماهه را قبل از ورود به دانشگاه طی کنند که تغییرات ایجاد شده در این زمان مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

تا به اینجا با شرایط و نحوه پذیرش رشته پرستاری بدون کنکور 97 آشنا شدید. داوطلبانی که 72 واحد خود را پارس کرده اند و شرایط تحصیل در دانشگاه های ایران را داشته باشند، باید به یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته پرستاری درخواست پذیرش ارسال کند و در دوره ی حدوداً 2 ماهه شرایط داوطلب بررسی می شود و با توجه به ظرفیت دانشگاه، رتبه بندی دانشگاه خارج از کشور، معدل و … محل پذیرش مشخص می شود. و با انتقالی داوطلب موافق می شود لازم به ذکر داوطلبان تنها مجاز به تحصیل در پردیس خودگردان دانشگاه ها هستند و دانشگاه آزاد غیرانتفاعی ، پیام نور و سراسری در سایر دوره ها دانشجو پرستاری بدون کنکور پذیرش نمیکنند.


جهت اطلاع از پذیرش بدون کنکور کارشناسی پرستاری 97 می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با 9099071974 تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

به داوطلبان عزیز علاقمند به رشته های پزشکی و پیرا پزشکی پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاع از رشته های پزشکی بدون کنکور شرایط پذیرش بدون کنکور پزشکی97  ، به مقالات مربوطه در آیدانیتو مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.