هدف ازدواج

اگر ازدواج کرده باشید، احتمالاً می دانید که ازدواج چقدر مهم است و مزایای آن را تجربه کرده اید. شاید هم تجربه ازدواج برای شما دشوار بوده و از همسرتان جدا شده اید. اما کمتر کسی می تواند این واقعیت را انکار کند که اگر ازدواج سالم باشد و افراد وارد روابط طولانی مدت رضایت بخشی شوند، تأثیرات مثبت زندگی مشترک بی شمارند.
برای این که بتوانیم کارایی ازدواج و سبک زندگی متأهلی را درک کنیم، باید قبل از هر چیز به هدف ازدواج فکر کنیم. چرا ما انسان ها ازدواج می کنیم؟ چرا تصمیم می گیریم مجردی را کنار بگذاریم و با کسی زیر یک سقف برویم.

هدف از ازدواج چیست؟

بسیاری از آدم ها در سراسر کره زمین بارها این سؤال را از خودشان یا روانشناسان و مشاوران خانواده پرسیده اند: هدف از ازدواج چیست ؟

در شرف ازدواج هستید؟ شک دارید؟ نمی دانید که چرا دارید این کار را انجام می دهید؟ به مشورت و راهکار نیاز دارید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

بدون شک هر انسانی جهان بینی خاص خودش را دارد و همه زنان و مردان به دلایل یکسان و در راستای اهداف یکسانی ازدواج نمی کنند. اما اگر بخواهیم به مهم ترین اهداف ازدواج و تشکیل خانواده بپردازیم، می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

عشق و همراهی

تنهایی برای بسیاری از ما آزاردهنده و گاهی طاقت فرساست. آدم ها به کسی نیاز دارند که بتوانند با او صحبت کنند، همدلی کنند، به او عشق بورزند، از او دلگرمی بگیرند، افکار باورها و اعتقاداتشان را با او در میان بگذارند، با او تفریح کنند، فعالیت ها و سرگرمی های مورد علاقه شان را همراه با او انجام دهند و….
به علاوه زندگی دو نفره در بسیاری از موقعیت ها بهتر و آرامش بخش تر از زندگی تک نفره است. وقتی مریض می شویم، وقتی از نظر روانی حس خوبی نداریم، زمانی که تحت فشار هستیم و…. حضور یک یار واقعی در کنارمان، زندگی را راحت تر و امن تر می کند.

ارضای نیاز جنسی

نیاز جنسی یکی از مهم ترین و قوی ترین نیازهای انسانی است. آدمی که نتواند این نیاز را برطرف کند، تحت فشار زیادی قرار می گیرد و ممکن است از نظر جسمی و روانی بیمار شود.
هدف از ازدواج فقط ارضای نیاز جنسی نیست اما قطعاً این موضوع یکی از مهم ترین اهداف ازدواج است. یک ازدواج خوب این فرصت را برای زنان و مردان فراهم می کند که در شرایطی امن و سالم نیازی جنسی شان را برطرف کنند البته رابطه جنسی موفق در ازدواج باید همراه عشق، صمیمیت و احترام باشد. در این حیطه به مسائلی همچون عشق یا هوس می توان پرداخت و از تست عشق یا وابستگی به کمک روانشناسان متخصص استفاده کرد.

فرزند آوری

فرزند آوری در ما انسان ها یک اتفاق و نیاز غریزی است. اکثر آدم ها بعد از ازدواج علاقه مند به فرزند آوری و پدر و مادر شدن هستند. حتی کسانی که به دلایلی مثل دلایل اقتصادی از بچه دار شدن اجتناب می کنند، قلباً فرزندآوری را دوست دارند.
ما انسان ها دوست داریم تولید مثل کنیم، نسلمان را ادامه دهیم و چنانچه در موقعیت جسمانی، روانی و اقتصادی مناسبی باشیم از پرورش فرزند و رابطه عاطفی با او لذت می بریم. ازدواج به ما امکان والد شدن می دهد.

تشکیل خانواده

در نهایت هدف ازدواج تشکیل خانواده است. ما با آغاز زندگی مشترک در واقع یک خانواده را آغاز می کنیم. خانواده به ما احساس امنیت و تعلق می دهد. در خانواده در کنار همسر و فرزندان رشد می کنیم، خودخواهی را کنار می گذاریم، عشق می ورزیم و احساس تنهایی می کنیم.
هر چقدر هم بعضی افراد بر ضد ازدواج و تشکیل خانواده صحبت کنند، هنوز هیچ نهادی در دنیا به عنوان جایگزین خانواده ارائه نشده است. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله ی مشاوره خانواده بزنید.

مشاوره تلفنی ازدواج در آیدانیتو

آیدانیتو یک مرکز هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران متخصص و باتجربه آیدانیتو در حوزه های مختلف خانواده، ازدواج، طلاق، ترک اعتیاد، خیانت، فرزند آوری و فرزند پروری، روابط عاطفی، مشکلات زناشویی، مشائل جنسی، کودکان و نوجوانان، سالمندان، موضوعات تحصیلی و شغلی، مهاجرت، نظام وظیفه، حقوقی و…به مخاطبان مشاوره تلفنی می دهند.
ازدواج و تشکیل خانواده یکی از مهم ترین تصمیم ها در زندگی هر انسانی است و هرچقدر آگاهی افراد در شرف ازدواج بیشتر باشد احتمال موفقیت زندگی مشترکشان بیشتر می شود. بهتر است قبل از آغاز زندگی مشترک به هدف ازدواج فکر کنیم، در مورد معیارها و شرایط ازدواج اطلاعات کسب کنیم و خودمان و طرف مقابل را بیشتر بشناسیم.

مشاوره پیش از ازدواج در آیدانیتو، فرصت مناسبی برای کسب این آگاهی هاست.

چرا مشاوره تلفنی؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که دلیل استقبال روز افزون افراد مختلف از مشاوره های غیر حضوری مثل مشاوره تلفنی چیست. در پاسخ به این سؤال می توان گفت که در دنیای امروز، مشاوره تلفنی مزایای فراوانی دارد. مزایایی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به مشاوره های حضوری
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی که دسترسی به مراکز مشاوره حضوری امکان پذیر نیست
  • صرف زمان کم تر نسبت به مشاوره های حضوری
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی

در ادامه مطالعه مقاله مشاوره ازدواج را به شما پیشنهاد می کنیم. و همچنین برای بررسی معیارهای انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسان میتوانید با مشاوران ما صحبت کنید.

می خواهید ازدواج کنید؟ تصمیم به تشکیل خانواده گرفته اید؟ در دوران نامزدی هستید؟ از تصمیم تان مطمئن نیستید؟ می خواهید با آگاهی بیشتر تصمیمی عقلانی بگیرید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برای آگاهی خودتان از مشاوره ازدواج تلفنی ما می توانید استفاده کنید.