آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت

نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت

امروزه افرادی به دنبال شرکت در آزمون وزارت بهداشت می باشند . افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت کرده اند، در انتظار اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت به سر می برند. در این مقاله درباره زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت و چگونگی مشاهده نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت اطلاع رسانی خواهد شد. اگر داوطلب کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هستید، با ما همراه باشید.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

مهم ترین شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عبارتند از :
  • افرادی که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی گروه علوم پزشکی (رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) داشته باشند، مجازند در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند.
  • افرادی که دانشجوی ترم آخر کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی رشته های گروه علوم پزشکی هستند و تا آخر شهریور 98 فارغ التحصیل می شوند هم می توانند در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند.
  • افرادی که در دوره های روزانه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال 98 پذیرفته شده اند، مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 98 نیستند.
  • دانشجویان کارشناسی ارشد در صورتی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند که در از دانشگاه محل تحصیل انصراف داده و تسویه حساب کرده باشند.
  • دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه، اگر با مدرک کارشناسی خود در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند و در دوره روزانه پذیرفته شوند باید شهریه پرداخت کنند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 از 30 بهمن 96 شروع شد و تا 14 اسفند ماه 96 ادامه داشت. مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کارشناسی ارشد می تواند شما را در راهتان یاری کند .
اگر سوالی در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت و یا رشته های معرفی شده در این مجموعه ذهن شما را به خود مشغول کرده است با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید. 

در مورد کارشناسی ارشد بدون آزمون وزارت بهداشت چیزی شنیده اید؟

باید خدمت شما عرض کنیم که در دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تنها به وسیله کنکور سراسری دانشجو جذب نمی شود و امکان ورود بدون آزمون داوطلب در دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت نیز وجود دارد. پس در صورت عدم قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت می توانید بعد از اطلاع از شرایط بدون آزمون ارشد وزارت بهداشت برای ثبت نام در آن اقدام کنید. 

زمان اعلام نتایج آزمون اولیه ارشد وزارت بهداشت

نمی توان زمان دقیقی برای این آزمون اعلام کرد ولی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 14 و 15 تیرماه 97 برگزار شد و نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 31 تیر ماه یعنی 15 روز پس از برگزاری آزمون به اطلاع داوطلبان رسید. پس از اعلام نتایج اولیه ارشد وزارت بهداشت، داوطلبان در صورت مجاز شدن، فرصت داشتند دانشگاه های مورد نظر خود را انتخاب کنند. داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت، رشته امتحانی خود را از قبل مشخص می کنند و منحصرا می توانند در رشته های مرتبط با مدرک کارشناسی خود در مقطع کارشناسی ارشد در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند. داوطلبانی که این مراحل را طی کرده اند، در حال حاضر در انتظار اعلام نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت هستند.

زمان اعلام نتایج آزمون نهایی ارشد وزارت بهداشت

براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، دهه دوم شهریور ماه از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به اطلاع شرکت کنندگان آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد رسید. مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی هم می تواند برای شما سودمند باشد.

نحوه اعلام نتایج آزمون نهایی ارشد وزارت بهداشت

برای این که از این نتایج آگاه باشید باید سایت های معتبر را چک کنید . نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت وب سایت sanjeshp.ir اعلام خواهد شد. این وب سایت هم از مجموعه سازمان سنجش است و ولی منحصراً به ثبت نام و اعلام نتایج رشته های گروه علوم پزشکی اختصاص دارد.

تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

به طور معمول پس از اعلام نتایج آزمون های سراسری ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نوبت به تکمیل ظرفیت می رسد. اما باید بگوییم که این دوره بر طیق تصمیم مسئولین امر در سال تحصیلی 1397 برای تمامی آزمون های سراسری حذف شد. اما در مورد برگزاری یاعدم برگزاری تکمیل ظرفیت برای دوره های آموزشی از جمله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزرات بهداشت در سال 98 با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید. 
در نهایت پس از بررسی نکات مرتبط با نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت ، پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله منابع ارشد وزارت بهداشت بزنید.
اگر سوالی در زمینه نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت دارید با مشاوران حرفه ای آیدانیتو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *