آیدانیتو > مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
آزمون کاردانی به کارشناسی

مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 از دهه سوم خردادماه شروع می شود و تا یک هفته ادامه می یابد. در همین تاریخ، شرکت کنندگان می توانند برای ویرایش اطلاعات خود یا مشاهده آن نیز اقدام کنند. ثبت نام کنکور کارشناسی ناپیوسته که همان کنکور کاردانی به کارشناسی است نیازمند اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته است که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم. در این مقاله به بررسی مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 می پردازیم.

زمان و مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

اگر قصد ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی را دارید، بایستی از زمان دقیق ثبت نام اطلاع کافی داشته باشید. از آنجایی که در مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، پذیرش دانشجو در برخی از رشته ها به صورت بدون کنکور و برخی به صورت با کنکور صورت می پذیرد، بسیاری از داوطلبان سردر گم می شوند و نمی دانند که در چه زمانی باید برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.
سازمان سنجش در بیست و سوم خردادماه اطلاعیه ای را تحت عنوان “اعلام شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400” منتشر کرد که مطابق با آن ثبت نام از روز 23 خرداد ماه آغاز می شود و معمولاً تا 6 روز ادامه می یابد. از آنجایی که ثبت نام تا تاریخ 4 تیرماه تمدید شده است، پیشنهاد می کنیم که اگر قصد ثبت نام دارید، ثبت نام خود را به موقع انجام دهید و از موکول کردن آن به روزهای پایانی اجتناب کنید. در ضمن شما می توانید ثبت نام خود را به مشاوران آیدانیتو بسپارید.

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

شرایط عمومی ثبت نام کاردانی به کارشناسی مربوط به شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های ایران است. این ضوابط شامل اعتقاد به یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی، نداشتن سوء پیشینه کیفری، نداشتن وابستگی به گروههای محارب و نیز دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته مورد نظر است. شرایط اختصاصی به شخص داوطلب مربوط میشود و در بر گیرنده:
۱- داشتن مدرک کاردانی معتبر
۲- فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های روزانه امکان کنکور مجدد در همان مقطع را ندارند و در صورت پذیرفته شدن به عنوان دانشجوی شبانه می بایست هزینه پرداخت نمایند.
۳- قبول شدگان گروه پزشکی بعد از اتمام دوره تحصیل، باید تعهد خدمت برابر با دوره تحصیل داشته باشند.
4- فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته دارای مدرک کاردانی با توجه به این شرایط می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند:
الف) نداشتن سهمیه مناطق محروم و بومی
ب) نداشتن تعهد خدمت به مراکز و سازمان های اجرایی
ج) نداشتن مشکلات مربوط به نظام وظیفه که مانع ادامه تحصیل باشد.
د) ضرورت گذراندن طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته دارای مشمولیت طرح متقاضیان دارای مدرک فوق دیپلم مطابق با آیین نامه اموزشی دوره های کاردانی و کارشناسی که عنوان معادل از دانش نامه آنها حذف شده است، در کنکور کاردانی به کارشناسی می توانند در رشته های غیر پزشکی ثبت نام کنند.
ه) لزوم تسویه حساب کامل داوطلبان دارای مدرک کاردانی غیر پزشکی با صندوق رفاه دانشجویی و ارسال تأییدیه برگ تسویه حساب به دانشگاه محل قبولی خود.
و) قبول شدگان رشته های تحصیلی دوره روزانه در آزمون کاردانی به کارشناسی سال قبل تنها امکان انتخاب رشته در دوره های شبانه، آزاد، غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان و مجازی را دارند یا حداکثر یک ماه قبل از ثبت نام در آزمون از دانشگاه روزانه ای که در آن مشغول تحصیل هستند، می بایست انصراف دهند. شرایط نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان آقا مطابق بندهای زیر است:
۱- داشتن کارت معافیت دائم یا پایان خدمت سربازی
۲- داشتن معافیت تحصیلی و فارغ التحصیل شدن در ترم های مجاز تحصیلی
۳- کارمندان پایور شاغل در نیروهای مسلح به شرط ارائه برگ تأیید سازمان مربوط و گواهی اشتغال به خدمت
4- متولدان سال های 1354 و 1346 به شرطی که سن خود را تغییر نداده باشند و کارت معافیت دائم داشته باشند. شرایط اختصاصی ثبت نام کاردانی به کارشناسی متناسب وضعیت هر یک از متقاضیان متفاوت است و می بایست شرکت کنندگان با مطالعه این شرایط که مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته است برای ثبت نام اقدام کنند.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1400 لازم است داوطلبان به سایت سازمان سنجش قسمت سمت راست که تحت عنوان منوی کاردانی به کارشناسی است مراجعه نمایند. کارت اعتباری را با پرداخت هزینه درج شده خریداری کنند. متقاضیان پذیرش در دانشگاه های غیر انتفاعی می بایست کارت اعتباری جدا خریداری نمایند. داوطلبان پذیرش در رشته های براساس سوابق تحصیلی می بایست با داشتن کارت ورود به جلسه در آزمون مورد نظر شرکت نمایند. مدارک لازم برای ثبت نام شامل عکس 3×4  اسکن شده، کارت اعتباری خریداری شده برای ثبت نام و نیز تکمیل فرم معلولیت برای داوطلبان دارای مشکلات جمعی است.

مقررات مربوط به تکمیل فرم معدل در ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

فارغ التحصیلان مقطع کاردانی لازم است معدل کل مدرک کاردانی خود در ثبت نام اینترنتی را درج نمایند و دانشجویان سال آخر دوره کاردانی نیز می بایست میانگین واحدهای گذرانده خود را تا نیمسال اول 1400-1401 قید کنند.

نحوه تکمیل فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

فرم پیش نویس ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی در دفترچه راهنمای ثبت نام آن قرار دارد و به منظور وارد کردن اطلاعات صحیح و کسب آمادگی لازم داوطلبان برای ثبت نام اصلی در سایت سازمان سنجش، تکمیل آن مفید است و خطاهای احتمالی متقاضی را مشخص خواهد کرد. همانند نمونه فرم زیر، پیش نویس ثبت نام شامل 37 ردیف است و اطلاعات شخصی داوطلب، کد رشته تحصیلی و استان و شهر محل سکونت وی، درج معدل مدرک کاردانی، کد و عنوان رشته امتحانی داوطلب و نیز نشانی محل اقامت فرد را شامل می شود. ردیف 37 کد رشته محل های انتخابی بر اساس اولویت بندی را دربر می گیرد که مطابق با جداول مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام می بایست پر شوند.
در این مقاله به بررسی مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بزنید.
اگر سوالی در زمینه مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *