منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی

علم کاربردی دامپزشکی با گذر انسان ها از شکل شکارچی به کشاورز ایجاد شد. این علم با رواج یافتن اهلی کردن انواع  حیوانات اهمیت بیشتری پیدا کرد. ارزش کار شخصی که به امر نگهداری و معالجه حیوانات مشغول بوده است کاملاً نشان داده شده است. راجع به دامپزشکی کهن در کشورمان ایران باید اشاره کنیم که در ایران در همه سده های پس از ورود اسلام به کشور رشته دامپزشکی در جایگاه های خاص و در مدارس مختلف مورد تدریس قرار می گرفت. در میان تخصص های مختلف رشته مشهور دامپزشکی می توان به بیماری های داخلی دام کوچک، آسیب شناسی، میکروبیولوژی، انگل شناسی، کلینیکال پاتولوژی، رادیولوژی و بیماری های دامپزشکی است. رشته ای که در میان رشته های مجموعه دامپزشکی طرفداران خاص خودش را دارد هدف از ایجاد و راه اندازی رشته رادیولوژی دامپزشکی آشنا کردن دانشجویان با رادیوگرافی و فن رادیولوژی جهت تشخیص انواع بیماری ها در حیوانات است. در میان دروس ارائه شده در این رشته تحصیلی می توان به روش تحقیق پیشرفته، بیهوشی تخصصی رادیولوژی شکم، اصول معاینه دام، رادیولوژی سینه، تکنیک های پیشرفته رادیولوژی سونوگرافی دام بزرگ و اصول سی تی اسکن اشاره کرد. با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در رابطه با منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی به دست آورید.

.

منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی

در این بخش از مقاله حاضر به ذکر منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی برای شما دوستان گرامی می پردازیم.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

انتشارات

بیماری های اندام های حرکتی

بیماری های اندام های حرکتی گاو

ادوپور-اف جی مالک کالوم-پی آرگریف

سازمان دامپزشکی کشور

تشخیص و درمان بیماری های اندام های حرکتی درحیوانات کوچک

داوود شریفی

دانشگاه تهران

فیزیک پزشکی

مجموعه آزمون های فیزیک پزشکی

زهرا عرب بافرانی

دیباگران تهران

 

مقدمه ای بر فیزیک پزشکی

سید عباس حسینی

جعفری

رادیولوژی

رادیولوژی و تشخیص بیماری های حیوانات خانگی

میلاد عامری-عبدالواحد مغربی

کودگار

کالبدشکافی استخوان و مفاصل

کالبدشکافی پایه دامپزشکی

محمدعلی ابراهیمی

ستوده

آناتومی، تشریح و فیزیولوژی دامپزشکی

احمدعزیزی مقدم

سروش دانش

مروری بر کالبدشناسی مقایسه ای جانوران اهالی

حمزه شهرابی- بیژن رادمهر

دانشگاه تهران

استعداد تحصیلی

محمد وکیلی- هادی مسیح خواه

 

فرهنگ

زبان انگلیسی

کتاب های تخصصی

 

سمت

1100لغت

   

دانشگاه های پذیرنده دکتری رادیولوژی دامپزشکی

قابل توجه شما دوستان که تعداد دانشگاه های پذیرنده دکتری رادیولوژی دامپزشکی بسیار محدود است. در میان دانشگاه های سراسری تنها دانشگاه تهران پذیرنده این رشته است. تنها دانشگاه آزاد پذیرنده دکتری رادیولوژی دامپزشکی دانشگاه علوم تحقیقات است. در نتیجه ورود به این رشته و تحصیل در آن چندان آسان به نظر نمی رسد.

ظرفیت پذیرش دکتری رادیولوژی دامپزشکی

ظرفیت پذیرش رشته رادیولوژی دامپزشکی در دانشگاه سراسری بسیار پایین است به طوری که در دوره روزانه تنها دو نفر و در دوره نوبت دوم یا شبانه در سال گذشته تنها یک نفر پذیرش داشته است.
در این مقاله به تحلیل و بررسی منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره کنکور دکتری بزنید.
اگر سوالی در زمینه منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.