معرفی منابع دکتری میکروبیولوژی

رشته میکروبیولوژی یا میکروب شناسی به مطالعه ترکیب و ویژگی های میکرواگانیسم می پردازد. بسیاری از فارغ التحصیلان ارشد رشته میکروبیولوژی را برای مقطع دکتری انتخاب می کنند. فارغ التحصیلان تمامی رشته های مقطع ارشد می توانند برای مقطع دکتری خود رشته میکروبیولوژی را انتخاب کنند. در این مقاله به معرفی منابع دکتری میکروبیولوژی می پردازیم و بهترین منابع آزمون دکتری میکروبیولوژی را به شما معرفی می کنیم.

دکتری میکروبیولوژی

رشته میکروبیولوژی در گروه رشته های علوم پایه قرار گرفته است و با کد 2229 ارائه شده است. رشته میکروبیولوژی در مقطع دکتری دارای گرایش نمی باشد. همچنین هیچ محدودیتی برای تحصیل در مقطع میکروبیولوژی از نظر مدرک دوره ارشد وجود ندارد.

عناوین دروس امتحانی دکتری میکروبیولوژی

دروس امتحانی دکتری میکروبیولوژی به مانند هر رشته دیگری با دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد سنجش قرار می گیرد. دروس امتحانی دکتری میکروبیولوژی به شرح زیر است:

  • دروس تخصصی در سطح کار شناسی: بیوشیمی، بیوفیزیک، میکروبیولوژی ژنتیک، زیست شناسی سلولی و مولکولی.
  • دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد: فیزیولوژی میکروارگانیسم ها، اکولوژی میکروارگانیسم ها، ژنتیک پروکاریوت ها، ویروس شناسی پیشرفته.
  • استعداد تحصیلی
  • زبان انگلیسی عمومی و تخصصی

معرفی منابع آزمون دکتری میکروبیولوژی

سازمان سنجش اقدام به معرفی منابع دکتری میکروبیولوژی نکرده است و تنها عناوین امتحانی را مطرح کرده است. بنابراین سازمان سنجش می تواند از هر منبعی پیرامون عناوین دروس امتحانی سؤال طرح کند. به همین دلیل مطالعه منابع مناسب و جامع برای شرکت در آزمون دکتری بسیار مهم است. در ادامه به معرفی منابع دکتری میکروبیولوژی می پردازیم.

نام درس

منبع

مؤلف

انتشارات

بیوشیمی

اصول بیوشیمی لنینجز

مایکل ام، کاکس، دیوید ال .فلسون

تهران- آبیژ

بیوشیمی عمومی جلد 1و2

پرویز شهبازی، ملک نیا

دانشگاه تهران

بیو فیزیک

بیوفیزیک برای زندگی

فرید سمسارها، مریم نیکخواه

خانه زیست شناسی

میکروبیولوژی

میکروبیولوژی عمومی

فریدون ملک زاده، منوچهرشهامت

دانشگاه تهران

میکروبیولوژی واکر

استوارت واکر

بشری

ویروس شناسی فیلدز

دیویدنایپ، پیتر هاولی

میکروب شناسی پزشکی

پرویز ادیب فر

مؤلف

ژنتیک

مبانی و مسائل ژنتیک

ویلیام استانس فیلد

آپیژ

زیست شناسی سلولی و مولکولی

زیست شناسی سلولی و مولکولی

لوریش

خانه زیست شناسی

فیزیکولوژی میکروارگانیسم ها

میکروب شناسی پزشکی

جاوتز، ترجمه جهاندیده

اکولوژی میکروارگانیسم ها

اکولوژی میکروارگانیسم ها 2-1

اطلس بارتا

دانشگاه آزاد

ژنتیک پروکاریوت ها

ژنتیک پروکاریوت ها

افشین صفایی

سیمیا

آزمون دکتری میکروبیولوژی یک آزمون نیمه متمرکز است و قبولی 100% بعد از مصاحبه اعلام خواهد شد. مطالعه و استفاده از منابع مناسب شما را در جهت قبولی در مرحله اول که آزمون کتبی است یاری می کند. اما برای مصاحبه علاوه بر اطلاعات علمی موارد دیگری نیز حائز اهمیت است. می توانید با مطالعه مقاله آمادگی مصاحبه دکتری، برای مصاحبه آماده شوید.
در جدول فوق به معرفی منابع دکتری میکروبیولوژی پرداختیم. استفاده از منابع مناسب تأثیر زیادی بر قبولی شما خواهد داشت از این رو اگر مایل به مطالعه منابع بیشتری هستید می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.