معرفی منابع دکتری صنایع

در سال های اخیر تعداد داوطلبان آزمون دکتری بیشتر شده است و هر کس با دلایلی متفاوت وارد آزمون شده است. دو مرحله ای بودن آزمون دکتری ( آزمون کتبی، مصاحبه ) خود به قدر کافی قبولی در این مقطع را مشکل کرده بود و حال با افزایش تعداد داوطلبان این قبولی قدری سخت تر هم خواهد شد. این رو منابعی که مورد مطالعه قرار می دهید بسیار اهمیت دارد. با مطالعه منابع مناسب می توانید رتبه مناسبی در آزمون کتبی به دست آورید. در مقاله می پردازیم به معرفی منابع دکتری صنایع، تا داوطلبان رشته صنایع را با منابع مناسب آشنا کرده باشیم.

دکتری مهندسی صنایع

دکتری مهندسی صنایع در آزمون ph.D سال 98 با هشت گرایش ارائه شده است و هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون دکتری صنایع وجود ندارد. یعنی فارغ التحصیلان و داوطلبان کنکور دکتری تمام رشته های ارشد می توانند برای دکتری خود رشته مهندسی صنایع را در نظر بگیرند.

رشته

گرایش

مهندسی صنایع

بهینه سازی سیستم ها

سیستم های سلامت

لجستیک و زنجیره تأمین

سیستم های کلان

مهندسی مالی

کیفیت و بهره وری

مدیریت پروژه و سیستم های اطلاعاتی

منابع دکتری صنایع آزمون کتبی

اولین گام معرفی منابع دکتری صنایع، معرفی موارد امتحانی دکتری صنایع در آزمون کتبی است. عناوین دروس امتحانی دکتری صنایع به شرح زیر است.

  • تحقیق در عملیات یک و دو در سطح کارشناسی
  • تئوری امتحانات و آمار مهندسی در سطح کارشناسی
  • طراحی سیستم های صنعتی در سطح کارشناسی ارشد
  • استعداد تحصیلی
  • زبان انگلیسی

قبل از معرفی منابع دکتری صنایع و قبل از آن که شما منابعی را برای آزمون دکتری در نظر بگیرید. توجه ای به دانش و مهارت خود در رشته صنایع داشته باشید. دانش قبلی شما و اعتماد به دانش و تجربه تان نقش مهمی بر قبولی شما می گذارد. علاوه بر دانش قبلی شما، علاقه شما به رشته صنایع نیز اهمیت دارد.

در ابتدا به شما توصیه می کنیم نگاهی به هدفتان برای تحصیل در مقطع دکتری بیندازید و خوب آن را بررسی کنید. تحصیل در مقطع دکتری، طولانی و تخصصی است. داشتن هدف و انگیزه به شما کمک می کند تا در این مسیر خسته نشوید.

معرفی منابع دکتری صنایع آزمون سراسری و آزاد

موارد امتحانی آزمون کتبی دکتری صنایع را ذکر کردیم. برای کسب درصد قابل قبول برای پذیرش در دکتری باید از منابع مناسب استفاده کنید. در ادامه به معرفی منابع دکتری صنایع می پردازیم.

 

درس

عنوان کتاب

نویسنده

انتشارات

تحقیق در عملیات

تحقیق در عملیات

دکتر عادل آذر

سمت

آشنایی با تحقیق در عملیات

دکتر حمدی طه

مرکز نشر دانشگاهی

پژوهش عملیاتی

دکتر مهرگان

نشر کتاب دانشگاهی

آمار و اطلاعات

مبانی آمار ریاضی

دکتر احمد پارسیان

دانشگاه صنعتی اصفهان

مبانی احتمالی

شلدون راسل

شیخ بهایی

طراحی سیستم های صنعتی

طراحی سیستم های صنعتی

دکتر مهدی بشیری

دانشگاه شاهد

طرح ریزی واحدهای صنعتی

دکتر زنجیرانی و عسگری

امیر کبیر

زبان انگلیسی

کتاب 504

زبان عمومی

زبان تخصصی

بعد از آمادگی برای کنکور دکتری باید برای مصاحبه نیز آماده شوید میتوانید مقاله آمادگی مصاحبه دکتری 97 را نیز بخوانید.

معرفی منابع دکتری صنایع در جدول بالا صورت گرفته است. منابع جدول فوق در گروه منابع عمومی هستند که در دسترس همه داوطلبان هستند. برای اطلاع از منابع بیشتر و کامل تر هر یک از دروس مورد نظرتان با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید تا از سایر منابع و منابع درس استعداد تحصیلی نیز مطلع شوید.