معرفی منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

مقطع دکتری یکی از مقاطع حساس و مهم به شمار می رود چرا که موفقیت در آزمون از لازمه ی ورود به دانشگاه است و دیگر فرصتی تحت عنوان دکتری بدون کنکور برای افرادی که در آزمون موفق نمی شوند، وجود ندارد. اگر قصد دارید در مقطع دکتری مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی شرکت کنید، پیشنهاد می کنیم با مقاله معرفی منابع ارشد مرمت و بافت های تاریخی همراه ما باشید.

اطلاع از منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی از مهم ترین و اولین اقدام لازم برای موفقیت در آزمون است. منابع متعددی در بازار، وب سایت ها، کلاس های آموزشی، ویدئو ، و… برای رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی وجود دارد که باید با توجه به سطح یادگیری، مدت زمان باقیمانده تا آزمون ارشد، میزان ساعات مطالعه و… یکی از منابع انتخاب شود.

مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی از رشته های گروه هنر است که در دو گرایش ارائه می شود:

  • گرایش حفاظت و مرمت میراث معماری
  • گرایش حفاظت و مرمت میراث شهری

دروس امتحانی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

عناوین دروس امتحانی این رشته در آزمون ارشد شامل عناوین زیر است:

نام درس

ضریب

زبان عمومی و تخصصی انگلیسی

2

فرهنگ و هنر ایران و جهان

2

مبانی نظری و مرمت

4

آسیب شناسی و فن شناسی بناهای سنتی

3

 

همان طور که در جدول بالا مشخص شده است، دروس مبانی نظری مرمت و آسیب شناسی و فن شناسی بناهای سنتی از دروس مهم و با ضرایب بالا است.

منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی

مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی یکی از رشته های گروه هنر است که به مطالعه، حفاظت، مرمت و احیای بناها، بافت های تاریخی و… می پردازد و حضور افراد کاردان در این زمینه در حال حاضر در عرصه های مختلف کشور بسیار ضروری است. در ادامه به معرفی منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی می پردازیم، اما تأکید می کنیم منابعی که در ادامه مشاهده می کنید، لزوماً از بهترین منابع موجود در بازار نیستند و باید برای این که منابع درستی را انتخاب کنید به شرایط خود توجه کنید.

منابع پیشنهادی افرادی که قبلا در آزمون موفق بودند، ممکن است لزوماً برای شما مناسب نباشد و بهتر است برای انتخاب بهترین منبع با مشاوران و افراد آگاه مشورت کنید، مشاوران آیدانیتو آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند.

در جدولی که در ادامه مشاهده می کنید نام دروس ، نام کتاب، مؤلف و ناشر ذکر شده است. با توجه به این که سازمان سنجش هیج منبعی برای این رشته و مقطع تحصیلی ارائه نمی کند، معرفی منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی برای بسیاری از داوطلبان ارزشمند خواهد بود.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

ناشر

زبان عمومی و تخصصی( انگلیسی)

تافل رهنما

ابراهیم نظری تیموری

رهنما

جامع زبان تخصصی کنکور

شهاب اناری

مبتکران

504واژه ضروری

انتشارات جنگل

فرهنگ و هنر ایران و جهان

مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب

وحید قبادیان

دفترپژوهش های فرهنگی

سبک شناسی معماری ایرانی

محمدکریم پیرنیا- غلامحسین معماریان

پژوهنده

مبانی نظری مرمت

حفاظت و پایداری در شهرهای تاریخی

دنیس رادول

دانشگاه تهران

آسیب شناسی و فن شناسی بناهای سنتی

فن شناسی معماری ایران

گلابچی- جوانی دیزجی

دانشگاه تهران

 

با توجه به این که نحوه ی برنامه ریزی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی از مراحلی است که باید اصولی، دقیق، درست انجام شود، پیشنهاد می کنیم با مشاوران باتجربه و آگاه در این زمینه مشورت کنید، همچنین می توانید بعد از معرفی منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی مقاله برنامه ریزی ارشد را مطالعه کنید.

اگر سؤالی پیرامون منابع ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی دارید با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.