معافیت کفالت برادر

نویسنده : مهربان
۰۶ تیر ۹۷ ۲۹ ۲

معافیت کفالت برادر 

 

جهت اطلاع از معافیت کفالت برادر می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

در این مقاله معافیت کفالت برادر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همان طور که می دانید خدمت سربازی در ایران دوره ای 21 ماهه است که از آغاز سن مشمولیت به پسران واجب می شود. منظور از سن مشمولیت 18 سالگی تمام تا 50 سالگی تمام است که هر فرد (مذکر) با ورود به این سن مکلف به انجام خدمت وظیفه عمومی (سربازی) می باشند. برخی از افراد با معافیت موقت تحصیل اعزام به خدمت سربازی را به تعویق می اندازند اما نکته ای که حائز اهمیت است، اجرای وظیفه افراد مشمول خدمت است که برخی از افراد با توجه به شرایط خاصی که دارند، می توانند معافیت دائم، موقت و یا کسری خدمت دریافت نمایند که برای معافیت و ... شرایط فرد به صورت ریزبینانه بررسی خواهد شد و افرادی که از شروط معافیت برخوردار باشند، کارت معافیت برای آنها صادر می گردد.

یکی از راه های معافیت کفالت برادر ، سرپرست اعضای درجه 1 می باشد که در شرایط خاصی معافیت به مشمول تعلق می گیرد. برخی از افراد که به عنوان تنها سرپرست و نگهدارنده یکی از اعضای خانواده هستند، شامل طرح معافیت کفالت می گردند. معافیت کفالت برادر که موضوع این مقاله می باشد راجع به شرایط اخذ معافیت کفالت برادر و جزئیات این معافیت می پردازد، به مشمولان خدمت سربازی که قصد دارند از این نوع معافیت بهره مند شوند، توصیه می کنیم با آیدانیتو همراه شوند تا به پاسخ تمام سؤالات خود برسند.

طبق ماده 1 قانون خدمت: : دفاع از استقلال و تمامیت اراضی و نظام جمهوری اسلامی ایران و جان و مال و ناموس مردم وظیفه دینی و ملی هر فرد ایرانی است و در اجرای این وظیفه کلیه اتباع ذکور دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف به انجام خدمت وظیفه عمومی برابر مقررات قانون خدمت وظیفه عمومی می باشند. و هیچ فرد مشمول خدمت وظیفه عمومی را جز در موارد مصرحه در این قانون نمی توان از خدمت معاف کرد.»

کفالت برادر

معافیت کفالت برادر  در دو دسته بررسی می شود:

 1. کفالت برادر کمتر از 18 سال
 2. کفالت برادر بیش از 18 سال

مهم ترین شرطی که موجب می شود درخواست معافیت کفالت برارد کمتر از 18 سال مورد بررسی قرار بگیرد، عدم وجود غیبت در خدمت سربازی است به نحو دیگر می توان گفت اگر فردی دچار غیبت خدمت سربازی و عدم توجیه غیبت شود، معافیت کفالت وی بررسی نخواهد شد. از شرایط دیگر می توان گفت مشمول می بایتس تنها سرپرست و نگهدارنده برادر خود باشد و پدر فوت کرده باشد و مشمول تنها برادر بالای 18 سال باشد و در صورتی که برادر بالای 18 سال دیگری باشد، با نظر پزشکان عدم صلاحیت وی  (به علت بیماری) تأیید می شود و مشمول تنها فرد سرپرست باشد.

در معافیت کفالت برادر بیش از 18 سال نیز عدم وجود غیبت از شروط اصلی بررسی این نوع معافیت می باشد. مشمول می بایست تنها سرپرست برادر کبیر نیازمند مراقبت خود باشد و برادر وی فاقد پدر، همسر، فرزند ذکور غیر محجور باشد.

به مشمولان خدمت توصیه می کنیم برای اطلاع از شرایط معافیت کفالت برادر 97 به مقالات مربوطه در آیدانیتو درج شده است، مراجعه کنند. تا به صورت مفصل تری با شرایط معافیت آشنا شوند و همچنین از نکات قابل توجه در بررسی این نوع معافیت مطلع شوند.

همچنین لازم است برای اقدام به معافیت کفالت برادر 97، از مدارک عمومی و اختصاصی جهت ثبت نام مطلع شوید که می توانید با مراجعه به مقاله مدارک معافیت کفالت برادر 97 از مدارک عمومی و اختصاصی هر دو شرط معافیت کفالت برادر (معافیت کفالت برادر کمتر از 18 سال و معافیت کفالت برادر کبیر نیازمند مراقبت) مطلع شوند.

در نهایت پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله فرآیند اقدام معافیت کفالت 97 بزنید.

 

جهت اطلاع از معافیت کفالت برادر می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۲ دیدگاه
 • user_default_pic رضا
  توسط رضا در تاریخ ۰۷ تیر ۹۷ reply_comment like_comment 0
  سلام خسته نباشید ببخشید من پدرم فوت شده خاستم ببینم راهی برا معافیت ازخدمت هست؟ بردار بزرگتر ار خودم دارم خدمت رفته بیمه تامین اجتماعی هم داریم
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۰۸ تیر ۹۷ like_comment 0
  سلام دوست عزیز در صورت عضویت مادر شما در کمیته امداد یا بهزیستی ، امکان استفاده از کفالت مادر برای شما وجود دارد.