مشاوره خانواده در پردیس

در این مقاله به موضوع مشاوره خانواده در پردیس می پردازیم. خانواده نهاد بسیار مهم و تأثیر گذاری است. ما در خانواده به دنیا می آییم، شخصیت مان در تعامل با افراد خانواده شکل می گیرد و وقتی ازدواج می کنیم، در واقع دوباره تشکیل خانواده می دهیم. پس هر چقدر خانواده ها سالم تر باشند، جامعه سالم تر خواهد بود.
به همین دلیل امروزه یکی از مباحث مهم علم روانشناسی خانواده درمانی است و هر کسی که فقط کمی روانشناسی خوانده باشد می داند اگر مادر دوران کودکی و به واسطه اتفاقاتی که در خانه و خانواده مان افتاده اند از نظر روانی آسیب ببینیم، آسیب ها در ما نهادینه می شوند و احتمالاً آن ها را با خودمان به دوران بزرگسالی خواهیم برد.
هر خانواده ای که گه گاه در زندگی دچار بحران هایی می شود و اعضای هر خانواده اه ی برای زندگی بهتر، سالم تر و با کیفیت تر نیازمند آگاهی و آموزش اند.
مشاوره خانواده فرصتی است که افراد به واسطه آن در مورد ساز و کارهای خانوادگی آگاه تر می شوند و برای حل و فصل مشکلات خانوادگی راهکار دریافت می کنند.
خوشبختانه فرهنگ مثبت استفاده از خدمات مشاور خانواده در کشور ما هم جا افتاده است. چنانچه در جست و جوی مشاوره خانواده در پردیس و سایر شهرها و شهرک ها هستید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

مشاوره روان شناسی تلفنی

یکی از اتفاقات و تغییرات مهم در زمینه خدمات روانشناسی و مشاوره این است که این روزها بسیاری از افراد مشاور خانواده آنلاین را به مشاوره حضوری ترجیح می دهند.
شاید این موضوع برای بسیاری از ما تعجب برانگیز باشد و این سؤال برایمان ایجاد شود که چرا کسی باید مشاوره تلفنی را به مشاوره حضوری ترجیح دهد. در پاسخ به این سؤال می توان به مزایای مشاوره تلفنی اشاره کرد.
مزایایی مثل:
  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به مشاوره حضوری
  • مناسب بودن برای افراد پرمشغله و کسانی که فرصتی برای مشاوره حضوری ندارند
  • پاسخگویی در مواقع بحرانی که فرصتی برای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری نیست
  • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفت و گوهای رو در رو ندارند
  • عدم افشای اطلاعات و هویت شخصی

برای مشاوره در زمینه تعارضات خانوادگی، ازدواج، طلاق، خیانت، تعارضات زناشویی، مشکلات جنسی، فرزندآوری و فرزندپروری، مسائل کودکان و نوجوانان، مسائل سالمندان و...می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک مرکز هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران متخصص و با تجربه آیدانیتو در زمینه های مختلفی مثل خانواده، موضوعات تحصیلی و شغلی، مهاجرت، کسب و کار، نظام وظیفه و… به مخاطبان مشاوره می دهند. شما هم برای استفاده از مشاوره خانواده در پردیس ، می توانید با آیدانیتو تماس بگیرید.
مهم ترین خدمات مشاوره رایگان تلفنی در آیدانیتو شامل موارد زیر است:

ازدواج

نتایج پژوهش های مختلف روانشناختی نشان می دهند که هر چقدر ازدواج و تشکیل خانواده آگاهانه تر اتفاق بی افتد، احتمال موفقیت آن بیشتر خواهد بود.
مشاوره قبل از ازدواج در آیدانیتو به شما کمک می کند تا در مورد معیارهای ازدواج، شرایط مورد نیاز برای ازدواج و تشکیل خانواده، شناخت بیشتر خود و طرف مقابل و… آگاه شوید.

طلاق

جدایی همسران و به پایان رسیدن زندگی مشترک در نظر کمتر کسی یک اتفاق خوشایند و پسندیده است. اما به هر حال اتفاقی است که در همه جوامع می افتد. گاهی اوقات می توان با روش هایی از طلاق و فروپاشی زندگی مشترک پیشگیری کرد و گاهی اوقات هم طلاق یک اتفاق اجتناب ناپذیر است.
مشاوره طلاق فرایندی است که به واسطه آن می توانید در مورد شرایط طلاق، انواع طلاق، مراحل قانونی طلاق، دوران بعد از طلاق و… اطلاعات کسب کنید.

اختلالات روانی

افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال دو قطبی، اختلالات شخصیت و…. از جمله مهم ترین و شایع ترین اختلالات روانی اند و می توانند بر جسم افراد مبتلا و وضعیت تحصیلی و شغلی شان اثر منفی بگذارند.
خوشبختانه امروزه ما می دانیم که انسان ها فقط از بیماری های جنسی رنج می برند و اختلالات روانی حتی می توانند خطرناک تر باشند. مشاوره روانشناسی در آیدانیتو به معنای ارائه بهترین روش های درمان این اختلالات است.

خیانت

یکی از مهم ترین مسائل مشاوره خانواده در پردیس ، مسئله خیانت است. هر روزه شهروندان بسیاری برای آگاهی از راهکارهای مقابله با خیانت، با مراکز مشاوره تلفنی تماس می گیرند.
متأسفانه  تغییراتی در سبک زندگی رواج این معضل خانوادگی را از همیشه بیشتر کرده است. اگر شما هم یکی از زنان و مردانی هستید که حدس می زنید همسرتان به شما خیانت می کند یا از بی وفایی او مطمئن شده اید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اعتیاد

شاید جمله «اعتیاد یک بلای خانمان سوز است» کلیشه ای به نظر برسد اما گویای یک واقعیت غیر قابل کتمان است. اعتیاد بر سلامت جسمی و روانی انسان ها تأثیری شدیداً منفی می گذارد و قابلیت نابودی یک خانواده را دارد. درباره ی مشاوره اعتیاد بیشتر بدانید.
چنانچه خودتان یا یکی از اعضای خانواده تان از بیماری اعتیاد رنج می برید، می توانید برای آگاهی از بهترین روش های ترک اعتیاد و مراقبت های پس از ترک، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مسائل جنسی

نیاز جنسی یکی از قوی ترین نیازهای انسان ها و رابطه جنسی یکی از مهم ترین مؤلفه های زندگی مشترک است و به نوعی می توان گفت که یک رابطه جنسی سالم و رضایت بخش، سلامت و پایداری رابطه عاطفی همسران و ازدواجشان را تضمین می کند.
از سویی دیگر اختلالات جنسی، بیماری های مقاربتی، انحرافات جنسی، سوء استفاده های جنسی، ناهماهنگی های جنسی و… معضلاتی هستند که می توانند سلامت افراد و سلامت روابط را به خطر بی اندازند.
مشاوران جنسی در آیدانیتو، این توانایی را دارند که در زمینه حل این معضلات به مخاطبان راهکار بدهند.

کودکان و نوجوانان

دوران کودکی و نوجوانی از مهم ترین دوره های زندگی هر انسانی هستند. هر چقدر این دوران سالم تر باشد، زندگی افراد در بزرگسالی سالم تر و کم تنش تر خواهد بود. اختلالات و بحران های روانی مخصوص بزرگسالان نیستنند و کودکان و نوجوانان هم می توانند از افسردگی، اضطراب، بیش فعالی، وسواس و…. رنج بکشند.
مشاوره کودک و نوجوان نوعی از خدمات مشاوره است که والدین، معلم ها و سایر کسانی که با کودکان و نوجوانان در تعامل هستند می توانند به واسطه آن از روش های درمان اختلالات کودکان راهکارهایی برای حل مشکلات تحصیلی کودکان، بحران های بلوغ، اختلالات رفتاری و… باخبر شوند.
مشاوره خانواده پردیس تلفنی

سالمندان

سالمندان قشر بسیار ارزشمندی در جامعه هستند اما متأسفانه آن طور که باید به آن ها توجه نمی شود. کسانی که با پدر و مادر سالمندشان زندگی می کنند یا با پدربزرگ و مادربزرگشان هم خانه هستند، بهتر است که در مورد ویژگی های جسمی و روانی سالمندان و مشکلات و دغدغه های آن ها اطلاعات کسب کنند تا به افزایش کیفیت زندگی زن یا مرد سالمند کمک کنند.
مشاوره آیدانیتو فرصتی است تا در مورد اختلالات جسمی و روانی دوران سالمندی بیشتر یاد بگیرید، با روش های درمان بیماری های آن ها آشنا شوید و از راهکارهای افزایش کیفیت زندگی مردان و زنان سالمند آگاه شوید.
در این مقاله به موضوع مشاوره خانواده در پردیس پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله روانشناسی خانواده را به شما پیشنهاد می کنیم.