مشاوره خانواده در سیستان و بلوچستان

امروزه این واقعیت بر کمتر کسی پوشیده است که خانواده های سالم جوامع سالم را تشکیل می دهند. اکثر ما انسان ها در محیط خانواده متولد می شویم و رشد می کنیم و شخصیت مان در فضای خانواده و در تعامل با پدر، مادر و سایر اعضای خانواده شکل می گیرد. به همین دلیل اهمیت سلامت روانی خانواده، هر روز بیشتر از قبل حس می شود.
در گذشته مردم تصور می کردند که فقط باید برای درمان بیماری ها و اختلالات جسمی به دکتر و متخصص مراجعه کنند. اما در عصر حاضر ما به این باور رسیده ایم که بحران های روانی اگر خطرناک تر از بیماری های جسمی نباشند، کم اهمیت تر از آن ها نیستند.
خوشبختانه انواع مختلف مراکز مشاوره و روان درمانی در تهران و سایر شهرستان ها نشان دهنده جا افتادن فرهنگ مثبت مراجعه به روانشناس یا مشاور، برای درمان و حل مشکلات روانی، فردی و خانوادگی است.
چنانچه در جست و جوی خدمات مشاوره خانواده در سیستان و بلوچستان هستید، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه تعارضات خانوادگی ، ازدواج ، طلاق، خیانت، تعارضات زناشویی، مشکلات جنسی، فرزندآوری و فرزندپروری، مسائل کودکان و نوجوانان، مسائل سالمندان و...می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی

پیشرفت تکنولوژی موجب شده است که هر چه جلوتر می رویم، فعالیت های مختلف زندگی فردی و اجتماعی مان بیشتر حالت غیرحضوری پیدا کنند. امروزه دیگر لازم نیست که ما برای انجام هر کاری از خانه خارج شویم یا رفت و آمد کنیم. بلکه می توانیم به راحتی و به واسطه تلفن یا آنلاین به خدمات مختلف دسترسی داشته باشیم.
مشاوره خانواده تلفنی هم از آن دست خدمات غیرحضوری است که فراگیری آن هر روز بیشتر از دیروز می شود. شاید این سؤال برای بسیاری از ما پیش بیاید که چرا مردم از مشاوره خانواده تلفنی استقبال زیادی می کنند. در پاسخ به این سؤال می توان از مزایای فراوان مشاوره تلفنی گفت. مزایایی مثل:
  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن، نسبت به مشاوره حضوری
  • مناسب بودن برای افرادی که مشغله های زیادی دارند و برای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری فرصت ندارند.
  • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفت و گوهای رو در رو ندارند
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی که فرصتی برای مشاوره حضوری نیست
  • عدم افشای اطلاعات و هویت شخصی

مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک مرکز مشاوره و آموزش هوشمند است. مشاوران متخصص و با تجربه آیدانیتو این توانایی را دارند که در زمینه های مختلفی مثل اختلالات روانی، مشکلات فردی، مسائل خانوادگی، ازدواج، طلاق، ترک اعتیاد، خیانت، مشکلات جنسی، روابط عاطفی، فرزند پروری، مشکلات کودکان و نوجوانان و…. به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند.
شما هم می توانید برای برخورداری از خدمات مشاوره خانواده در سیستان و بلوچستان ، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوره خانواده در آیدانیتو شامل موارد زیر است:

ازدواج و زندگی مشترک

وقتی یک ازدواج موفقیت آمیز باشد، همسران از رابطه جنسی و عاطفی با همدیگر لذت ببرند و محیط خانه و خانواده شاد و صمیمی باشد، اعضای خانواده از سلامت روانی برخوردار هستند. به همین دلیل افزایش آگاهی قبل از ازدواج، عامل بسیار مهمی در موفقیت زندگی مشترک است.
مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا در مورد معیارهای انتخاب همسر، شرایط ازدواج، شناخت خودتان و طرف مقابل، مهارت های ارتباطی و… اطلاعات کسب کنید.

اعتیاد

شاید جمله «اعتیاد یک بلای خانمان سوز است» کلیشه ای به نظر برسد اما گویای یک واقعیت غیر قابل کتمان است. اعتیاد بر سلامت جسمی و روانی انسان ها تأثیری شدیداً منفی می گذارد و قابلیت نابودی یک خانواده را دارد.
چنانچه خودتان یا یکی از اعضای خانواده تان از بیماری اعتیاد رنج می برید، می توانید برای آگاهی از بهترین روش های ترک اعتیاد و مراقبت های پس از ترک، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

طلاق

طلاق یک تجربه تلخ و آسیبی اجتماعی است اما گاهی اوقات می توان با راهکارهایی از آن پیشگیری کرد و در مواقعی که طلاق اجتناب ناپذیر است، به سلامت از آن عبور کرد.
برای آگاهی از علل، عواقب، روش های پیشگیری و مسائل روانشناختی مرتبط با طلاق، می توانید با مشاوران با تجربه آیدانیتو تماس بگیرید.

مسائل جنسی

مسائل جنسی اگر مهم ترین مؤلفه در ازدواج نباشد، یکی از مهم ترین مؤلفه ها است کیفیت مسائل جنسی همسران بر رابطه عاطفی شان هم تأثیر می گذارد. هر چقدر صمیمیت جنسی بیشتر باشد، رابطه احساسی هم موفق تر است.
مشاوره جنسی در آیدانیتو به شما کمک می کند تا در مورد روش های درمان اختلالات جنسی، سلامت جنسی، روش های افزایش کیفیت رابطه جنسی، بهداشت جنسی، بیماری های مقاربتی، آموزش جنسی به کودکان، درمان انحرافات جنسی و… آگاه شوید.

خیانت

یکی از مهم ترین مسائل مشاوره خانواده، مسئله خیانت است. هر روزه شهروندان بسیاری برای آگاهی از راهکارهای مقابله با خیانت، با مراکز مشاوره تلفنی تماس می گیرند.
متأسفانه  تغییراتی در سبک زندگی رواج این معضل خانوادگی را از همیشه بیشتر کرده است. اگر شما هم یکی از زنان و مردانی هستید که حدس می زنید همسرتان به شما خیانت می کند یا از بی وفایی او مطمئن شده اید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

فرزند پروری

انسان های سالم و موفق معمولاً دوران کودکی و نوجوانی سالمی را پشت سر گذاشته اند. والدین از سبک های فرزند پروری مختلفی برای تربیت و پرورش فرزندانشان استفاده می کنند. اما بعضی از این سبک ها شدیداً آسیب رسان هستند.
در تماس با مشاوران آیدانیتو می توانید بهترین و کارآمدترین روش های فرزند پروری را یاد بگیرید.

کودکان و نوجوانان

اختلالات و بحران های روانی فقط مخصوص بزرگسالان نیستند و کودکان و نوجوانان هم ممکن است از افسردگی، اضطراب، بیش فعالی، شیزوفرنی، اختلال دو قطبی، اختلالات رفتاری و…. رنج بکشند.
مشکلاتی مثل مشکلات تحصیلی و بحران های ناشی از دوران بلوغ هم بر زندگی کودکان و نوجوانان تأثیر می گذارند و والدین و معلم ها را نگران می کنند.
چنانچه مشکل فرزندتان شما را نگران کرده یا معلمی هستید که به سلامت روانی دانش آموزانتان اهمیت می دهید، می توانید در تماس با مشاوران آیدانیتو در بهترین روش های تعامل با کودکان و نوجوانان مطلع شوید.

سالمندان

متأسفانه علی رغم این که سالمندان قشر بسیار ارزشمندی در جامعه هستند، آن طور که باید محترم شمرده نمی شوند و به نیازهای جسمی و روانی شان اهمیت داده نمی شود.
مشاوره سالمندان فرصتی است تا کسانی که با یک زن یا مرد سالمند زندگی می کنند بتوانند در مورد نیازهای جسمی و روانی، بیماری ها و روش های افزایش کیفیت سالمندان اطلاعات کسب کنند.

در این مقاله به مشاوره خانواده در سیستان و بلوچستان پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله روانشناسی خانواده را به شما پیشنهاد می کنیم.

از یک مشکل فردی رنج می برید؟ اختلالی روانی آزارتان می دهد؟ به دنبال حل مشکلی خانوادگی هستید؟ نگران آینده خانواده تان هستید و می خواهید بنیان خانواده تان را نجات دهید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.