مشاوره خانواده در ری

در این مقاله به بررسی مشاوره خانواده در ری می پردازیم. این روزها کمتر کسی از خدمات مشاوره خانواده بی خبر است و بسیاری از شهروندان جامعه از اهمیت و تأثیر گذاری این خدمات در افزایش کیفیت زندگی ها مطلع شده اند.

مشاوره خانواده فرایندی است که در طول آن یک مراجع یا مخاطب مشکلی خانوادگی را با یک مشاور خانواده متخصص و با تجربه در میان می گذارد و راهکارهایی را برای حل آن مشکل دریافت می کند. خوشبختانه در کشور ما ایران هم بسیاری از مردم به این درک رسیده اند که بهتر است برای حل مشکلات فردی و خانوادگی، از یک متخصص کمک بگیرند نه دوست و فامیل و آشنا.

در این مقاله تلاش کرده ایم که به اهمیت مشاوره خانواده و خدمات مشاوره خانواده در آیدانیتو بپردازیم. چنانچه به دنبال مشاوره خانواده در ری یا هر شهر دیگری در ایران هستید، ضمن اينكه مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم، بهتر است سري هم به مقاله مشاوره روانشناسی بزنيد.

مشاوره خانواده تلفنی

شاید شما هم متوجه استقبال روز افزون از مشاوره های غیرحضوری، مثل مشاوره تلفنی شده باشد. این استقبال سؤال مهمی را برای افراد زیادی ایجاد کرده است.

چرا مردم از مشاوره تلفنی استفاده می کنند و در موارد فراوانی مشاوره تلفنی را به مشاوره حضوری ترجیح می دهند؟ برای پاسخ به این سؤال می توان به مزایای فراوان مشاوره های تلفنی اشاره کرد. مزایایی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به مشاوره های حضوری
  • صرف زمان کمتر و مناسب بودن برای کسانی که زندگی پرمشغله ای دارند
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی که فرصتی برای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری وجود ندارد
  • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که علاقه ای به گفت و گوهای رو در رو ندارند
  • عدم افشای اطلاعات و هویت شخصی

برای مشاوره در زمینه مشکلات خانوادگی، مسائل جنسی، مشکلات فرزندپروری، بحران های زناشویی، طلاق، اعتیاد یکی از اعضای خانواده، خیانت، مشکلات کودکان و نوجوانان و... با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک مرکز هوشمند آموزش و مشاوره است. مشاوران آیدانیتو این توانایی را دارند که با توجه به رشته تحصیلی و تجربیات کاری شان در زمینه های مختلفی مثل خانواده، تحصیلی، شغلی، مهاجرت، نظام وظیفه، کسب و کار، حقوقی و… به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند. چنانچه در جست و جوی مشاوره خانواده در ری هستید، می توانید با مشاوران خانواده آیدانیتو تماس بگیرید.

در ادامه به خدمات مشاوره خانواده در آیدانیتو می پردازیم:

ازدواج و زندگی مشترک

ازدواج و تشکیل خانواده تصمیم بسیار مهم و سرنوشت سازی است. وقتی دو انسان بزرگسال تصمیم به ازدواج می گیرند یعنی قرار است که باقی عمر را در کنار هم باشند و همه فراز و نشیب ها را در کنار هم طی کنند. پس طبیعی است که برای شروع این همراهی معیارهایی داشته باشند و نیاز باشد که یکدیگر را بشناسند.

مشاوره ازدواج در آیدانیتو به ما کمک می کند که با معیارهای ازدواج و آغاز زندگی مشترک بیشتر آشنا شویم و خودمان و طرف مقابل را بهتر بشناسیم.

خیانت

آمار روابط فرازناشویی هر روز در کشورمان بیشتر می شود. این آسیب اجتماعی دلایل متعددی دارد که در اینجا فرصتی برای اشاره به آن ها نداریم. آن چه مهم است نحوه مواجهه افراد با خیانت همسرشان است. نمی توان به راحتی گفت که خیانت به معنای نابودی زندگی مشترک است. در شرایطی بخشش خیانت امکان پذیر است و حتی گاهی بعضی زندگی های مشترک بعد از خیانت با کیفیت تر و صمیمانه تر می شوند.

چنانچه از خیانت همسرتان مطمئن هستید یا با نشانه های رابطه ای فرازناشویی در زندگی مشترکتان مواجه شده اید، بی گدار به آب نزنید و قبل از هر اقدامی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

اختلالات روانی

امروزه می دانیم که بیماری های انسان ها فقط در مشکلات جسمی خلاصه نمی شوند و اختلالات روانی هم از جمله مهم ترین و تأثیرگذارترین بیماری ها هستند. اختلالاتی مثل افسردگی، اضطراب، اختلال دو قطبی، اسکیزوفرنی، پارانویا و…. اختلالاتی هستند که اگر به حال خود رها شوند، بسیار آسیب زا خواهند بود.

چنانچه علائم و نشانه های یک اختلال در خودتان یا یکی از نزدیکانتان هستید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

طلاق

طلاق اتفاق خوشایندی نیست اما به هر حال رویدادی است که به دلایل مختلفی رخ می دهد. هر چقدر زنان و مردان آگاه تر باشند می توانند با راهکارهای روانشناختی ای از شکست زندگی مشترکشان پیشگیری کنند. اما به هر حال گاهی اوقات طلاق اجتناب ناپذیر می شود.

مشاوره خانواده ری

با استفاده از مشاوره طلاق در آیدانیتو می توانید راهکارهایی پیشگیری از طلاق را بگیرید. و چنانچه جدایی اجتناب ناپذیر است، از روندهای قانونی طلاق و مراقبت های روانی بعد از طلاق آگاه شوید.

اعتیاد

اعتیاد یک بیماری است. بیماری ای که جسم و روان را تخریب می کند و علاوه بر فرد اطرافیانش را هم شدیداً درگیر می کند. به همین دلیل تنها راه نجات یک انسان معتاد این است که او را وارد فرایند ترک کنیم. یک موضوع بسیار مهم در مورد اعتیاد این است که هر فرد معتادی نیازمند روش ترک منحصر به فردی است. چون ویژگی های جسمی و روانی هر انسانی متفاوت است و به همین دلیل بهتر است که هر مرد یا زن معتادی به روشی متناسب با خودش ترک کند.

در مشاوره اعتیاد شما می توانید با انواع روش های ترک و مراقبت های بعد از ترک آشنا شوید.

مسائل جنسی

مسائل جنسی آنقدر مهم هستند که امروز به یکی از مهم ترین علل طلاق تبدیل شده اند. اگر رابطه جنسی رضایت بخش نباشد، رابطه عاطفی تحت خطر قرار می گیرد. اگر بهداشت جنسی رعایت نشود، ممکن است افراد به بیماری های مقاربتی خطرناکی مبتلا شوند. چنانچه به تربیت جنسی کودکان بی اهمیت باشیم، ممکن است فرزندانمان مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیرند.

برای آگاهی بیشتر در مورد همه این موارد و موضوعات جنسی دیگر، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

فرزند پروری

فرزند آوری از هر کسی بر می آید اما فرزند پروری نیازمند آگاهی و علم است. علم روانشناسی ثابت کرده است که شخصیت ما در کودکی و اولین سال های زندگی شکل می گیرد. به همین دلیل سبک فرزند پروری والدین اهمیت بسیار زیادی دارد. هر چقدر رفتار و تعامل والدین با فرزندان سالم تر باشد، شخصیت آن ها در بزرگسالی سالم تر خواهد بود. در تماس با مشاوران خانواده آیدانیتو می توانید بهترین روش های تربیت کودکان و نوجوانان را یاد بگیرید.

کودکان و نوجوانان

این طور نیست که فقط بزرگسالان از اختلالات روانی رنج بکشند، در زندگی با مشکلات دست و پنجه نرم کنند و….. علائم و نشانه ها ی بسیاری از اختلالات روانی در دوران کودکی آغاز می شوند، کودکان و نوجوانان زیادی در گیر مشکلات تحصیلی هستند و اختلالات رفتاری هم در افراد کم سن و سال به وفور دیده می شوند.

دوران بلوغ در نوجوانان، یکی از پرچالش ترین دوره های زندگی آن هاست. تغییرات جسمی و هورمونی و به دنبال آن تغییرات روانی نوجوانان موجب می شود گاهی به سختی بتوانیم با آن ها تعامل کنیم. هر چقدر آگاهی والدین، معلم ها و کسانی که با نوجوانان در تعامل اند از دوران بلوغ و ویژگی های آن بیشتر شود، زندگی با یک دختر یا پسر نوجوان راحت تر می شود. پیشنهاد می کنیم درباره مشاوره کودک و نوجوان بیشتر بخوانید.

در تماس با مشاوران کودک و نوجوان در آیدانیتو، می توانید از بهترین روش های حل بحران ها، اختلالات روانی و مشکلات رفتاری فرزند کودک یا نوجوانتان آگاه شوید.

سالمندان

اگر با پدر و مادر پیرتان یا پدربزرگ و مادربزرگتان زندگی می کنید، باید حتماً از ویژگی های جسمی و روانی آن ها مطلع باشید و دغدغه ها و بحران هایشان را بشناسید تا در زندگی و تعامل با آن ها تصمیم اشتباهی نگیرید.

سالمندان قشر بسیار ارزشمندی هستند که گاهی آن طور که شایسته است به آن ها توجه نمی شود. در تماس با مشاوران آیدانیتو می توانید زندگی کردن با یک سالمند را به خوبی یاد بگیرید.

در این مقاله به موضوع مشاوره خانواده در ری پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله بهترين مشاور خانواده را به شما پیشنهاد می کنیم.

یک اختلال روانی نگرانتان کرده؟ زندگی مشترکتان با چالش مواجه شده؟ می خواهید از همسرتان جدا شوید؟ نگران فرزندتان هستید؟ خودتان یا یکی از نزدیکانتان در حال دست و پنجه نرم کردن با اعتیاد هستید؟ می خواهید خانواده تان را نجات دهید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.