مشاوره جنسی

نیاز جنسی یکی از اصلی ترین و قوی ترین نیازهای انسانی است که اگر به شیوه ای صحیح و سالم برطرف شود،  آرامش انسان را فراهم می کند. در یک جامعه سالم و پویا، ساده ترین نیازهای انسان ها ارضا می شوند تا بتوانند بر استعدادها و مهارت هایشان تمرکز کنند و به خودشکوفایی برسند. اما متأسفانه همیشه همه چیز آن طور که باید پیش نمی رود.

بسیاری از افراد ازدواج می کنند و انتظار دارند که بتوانند در نزدیکی با کسی که دوستش دارند به آرامش برسند، اما مشکلات جنسی، بیماری های مقاربتی، انواع انحرافات و… مانع صمیمیت جنسی می شوند و همسران را از همدیگر جدا می کنند.

در چنین شرایطی مشورت با یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه سوالات زناشویی و مشاوره جنسی می تواند راهگشا باشد. این یک واقعیت است که مشکلات جنسی اگر حل نشوند، مشکل آفرین خواهند بود. در دیگر زمینه ها مانند مشاوره تلفنی نیز میتوانید از مجموعه آیدانیتو استفاده کنید.

مشاوره زناشویی و خانوادگی

شاید برای بسیاری از ما این سوال مطرح شود که منظور از مشکلات جنسی در زندگی مشترک چیست. به یک بیان ساده می توان گفت که مشکلات جنسی آن دسته از مشکلاتی هستند که کیفیت رابطه جنسی را در یک زندگی مشترک کاهش می دهند، موجب کاهش رابطه جنسی یا توقف آن می شوند، به یکی از همسران یا هر دو آسیب می رسانند و…

وقتی رابطه جنسی دچار مشکل شود، همسران از نظر عاطفی از همدیگر دور می شوند و این دوری می تواند منجر به طلاق عاطفی یا حتی طلاق رسمی شود. اختلالاتی مثل اختلال نعوظ، دیرانزالی، زودانزالی، ناتوانی جنسی، سردمزاجی، تمایل یکی از همسران به خودارضایی به جای برقراری رابطه جنسی با همسر و…از جمله این مشکلات هستند. در چنین موقعیتی لزوم مشاوره زناشویی حس می شود.

مشاوره جنسی چه کمکی به من می کند؟

آگاهی در مورد موضوعات جنسی مهم است. حتی کودکان و نوجوانان هم نیازمند آموزش جنسی متناسب با سن شان هستند تا مورد سوء استفاده جنسی قرار نگیرند. بسیاری از همسران بدون هیچ آگاهی در مورد مسائل جنسی وارد زندگی مشترک می شوند و به مشکل بر می خورند.

در چنین شرایطی یک مشاور متخصص و باتجربه با ارائه خدماتی در زمینه مشکلات زناشویی به همسران کمک می کند تا در مسیر صحیحی برای درمان اختلالات و حل مشکلاتشان قرار بگیرند. در صورتی که به مسائل جنسی بی اهمیتی شود، زندگی مشترک تحت خطر قرار می گیرد. رابطه جنسی سالم و لذت بخش یکی از ملزومات یک ازدواج موفق است.
 

برای مشاوره در زمینه انواع اختلالات جنسی، بیماری های مقاربتی، انحرافات جنسی، روش های حفظ سلامت جنسی و...می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

مشکلات جنسی، مهم ترین عامل طلاقب بین زوجین!

آمار خوبی در این زمینه در سطح جهان وجود ندارد . متأسفانه آمار طلاق سیر صعودی دارد و جدایی رسمی همسران روز به روز بیشتر می شود. حتی در کشور ما که همیشه ازدواج و تشکیل خانواده یک ارزش مهم و مقدس محسوب می شود، در سال 1396 رکورد طلاق شکسته شد و 175000 طلاق در ایران ثبت شد.

طلاق دلایل متعدد و متنوعی دارد اما در حال حاضر مشکلات جنسی مهم ترین عامل این آسیب اجتماعی اند. این مشکلات می توانند به دلیل یک اختلال جسمی، مشکلات عاطفی، ناهماهنگی همسران در رابطه جنسی، ناتوانی در ارضای همدیگر، ابتلا به بیماری های مقاربتی، انحرافات جنسی و…باشند.

چنانچه همسران به محض مواجهه با مشکلات جنسی از خدمات مشاوره جنسی استفاده کنند، ممکن است بتوانند قبل از اینکه دیر شود از طلاق پیشگیری کنند.

انحرافات جنسی و تخریب رابطه

انحرافات جنسی رفتارها و تمایلات نابهنجاری هستند که به فرد و شریک جنسی اش صدمه می زنند. یک منحرف جنسی فقط در صورت انجام یک رفتار عجیب، نادر و آسیب زا تحریک و ارضای جنسی می شود و انحراف او نه تنها به جسم، روان و روابطش صدمه می زند، بلکه عملکرد تحصیلی و شغلی اش را هم مختل می کند.

سادیسم جنسی، مازوخیسم جنسی، کودک آزاری، عورت نمایی، مبدل پوشی، یادگارخواهی، تماشاگری جنسی و…از جمله این انحرافات جنسی هستند که به فرد، اطرافیان نزدیک او و حتی جامعه آسیب می رسانند. یکی از مزایای قابل توجه مشاوره جنسی ، کمک به افرادی است که از انحرافات جنسی رنج می کشند.

 

مشاوره جنسی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران مجرب، متخصص و باتجربه ما می توانند علاوه بر موضوعاتی که در بالا ذکر شد، در زمینه های زیر هم به مخاطبان مشاوره جنسی بدهند:

 

 مشکلات جنسی در کودکان و نوجوانان

یکی دیگر از راهکار ها برای جلوگیری از این نوع مشکلات این است که از ابتدا با تربیت درست انسان ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند . تربیت جنسی کودکان باعث می شود که بدن و نقاط حساس را بشناسند و یاد بگیرند که در برابر سوء استفاده های جنسی از خودشان دفاع کنند. امروزه بسیاری از آزارهای جنسی کودکان به علت ناآگاهی والدین از اهمیت آموزش و تربیت جنسی کودکان اتفاق می افتد. مشاوران ما در آیدانیتو می توانند اصول تربیت جنسی کودکان را به شما بیاموزند.

نوجوانی و دوران بلوغ یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر انسانی است. در این دوره تغییرات جسمی و روانی زیادی اتفاق می افتند، نوجوان از نظر جنسی بیدار می شود، تغییرات هورمونی موجب بالا و پایین شدن خلق می شود ، روابط با همسالان تغییر می کند و…

مشاوره جنسی به والدین کمک می کند تا روش های اگاه سازی نوجوان از تغییرات پیش رویش را یاد بگیرند.
 

در مشاوره جنسی آیدانیتو، هویت و اطلاعات شخصی شما محفوظ می ماند.

مشکلات جنسی در جوانان و نوجوانان

 آموزش جنسی به کسانی که در شرف ازدواج هستند، آن ها را برای ورود به زندگی مشترک آماده می کند. امروزه بسیاری از جوانان بدون کوچک ترین اطلاعی از مشکلات، بیماری های، انحرافات و اختلالات جنسی وارد زندگی مشترک می شوند، به مشکل برمی خورند و حتی ممکن است تا مرحله طلاق و جدایی هم پیش بروند.

مشاوره جنسی می تواند به جوانان در مورد ابعاد مختلف رابطه جنسی و و روش های سالم و رضایت بخش رابطه جنسی اطلاعات بدهد تا بتوانند زندگی مشترک موفقی را آغاز کنند.

مشکلات جنسی در سالمندان

شاید تصور کنیم که رابطه جنسی در دوران سالمندی بی معنی است. اما این تصور کاملاً اشتباه است. اگرچه با بالا رفتن سن و تغییرات زیاد جسمی و روانی نیاز جنسی کاهش می یابد و تغییر می کند. اما زنان و مردان سالمند همچنان می توانند با رعایت مواردی از رابطه جنسی لذت ببرند. مشاوره زناشویی به سالمندان کمک می کند تا با وجود بیماری های، کاهش توانایی جنسی و…همچنان بتوانند از صمیمت جنسی با همسرشان لذت ببرند.

سلامت جنسی زوجین

باید در ابتدا از مسائل این چنینی اطلاع داشته باشید . اعضای یک جامعه باید در مورد انواع بیماری های مقاربتی، فرایند بارداری، روش های جلوگیری از بارداری، بهداشت جنسی و … آگاه باشند تا سلامتشان به خطر نیفتد و بعد از ازدواج دچار مشکل نشوند. یک بخش مهم مشاوره جنسی و زناشویی یادگیری مسائل مرتبط با بهداشت و سلامت جنسی است.

در آخر می توان گفت که امروزه مشاوره جنسی اهمیت و نقش تأثیرگذار خود را ثابت کرده است. این نوع از خدمت مشاوره ای می تواند یک زندگی مشترک را از نابودی نجات دهد و شور و نشاط از دست رفته در یک رابطه زناشویی را به آن بازگرداند.

چرا مشاوره تلفنی را برای این کار در پیش بگیریم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که دلیل استقبال روز افزون افراد مختلف از مشاوره های غیر حضوری مثل مشاوره تلفنی چیست. در پاسخ به این سؤال می توان گفت که در دنیای امروز، مشاوره تلفنی مزایای فراوانی دارد. مزایایی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به مشاوره های حضوری
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی که دسترسی به مراکز مشاوره حضوری امکان پذیر نیست
  • صرف زمان کم تر نسبت به مشاوره های حضوری
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی

در ادامه مطالعه مقاله رابطه جنسی را به شما پیشنهاد می کنیم.

اگر هر نوع موضوع جنسی ای فکر شما را به خود مشغول کرده است، در تماس با مشاوران خانواده آیدانیتو تعلل نکنید.