مسائل زناشویی

هر زندگی مشترکی با هر کیفیتی بالا و پایین هایی دارد و هیچ زندگی ای خالی از مشکلات زناشویی نیست. این وظیفه همسران است که با آگاهی، یادگیری مهارت های خاص و تمرین آن ها تعادل روابط زناشویی را حفظ کنند و اجازه ندهند که کیفیت رابطه از دست برود.

در این مقاله تلاش کرده ایم که به مهم ترین مسائل زناشویی بپردازیم.

مشکلات جنسی

رابطه جنسی شاید مهم ترین بخش زندگی زناشویی باشد. بهترین رابطه عاطفی هم بدون رابطه جنسی با کیفیت دچار آسیب می شود. به طور کلی می توان گفت که میان رابطه جنسی و رابطه عاطفی وابستگی عمیقی برقرار است.

گاهی اوقات یک زندگی زناشویی به علت مشکلات و اختلالاتی مثل سرد مزاجی، اختلالاتی در مردان مثل زودانزالی، دیرانزالی، اختلال نعوظ و.. به خطر می افتد. مشکلات جنسی ممکن است دلایل فیزیکی یا روانی داشته باشند. بهتر است همسران به محض مواجهه با این مشکلات، قبل از این که زندگی مشترکشان به خطر بی افتد، از یک متخصص کمک بگیرند.

مشکلات رابطه ای

مسائل زناشویی می توانند ریشه در رابطه و مسائل عاطفی داشته باشند. عدم تفاهم، ناتوانی در مهارت های ارتباطی، خیانت، حسادت، مشاجره، ملال، کاهش صمیمیت، ناتوانی در گفت و گو و… این قابلیت را دارند که همسران را ازنظر عاطفی از همدیگر دور کنند.

البته مشکلات عاطفی و رابطه ای در هر زندگی ای کم یا زیاد وجود دارند. اما اگر مداوم شوند، سلامت رابطه را به خطر می اندازند. بهتر است همسران در چنین شرایطی از خدمات مشاوره ای و روانشناسی استفاده کنند.

دخالت خانواده ها

یکی از مهم ترین عوامل در بروز مسائل زناشویی دخالت خانواده هاست. این دخالت ها نه تنها مشکلات را حل نمی کنند بلکه می توانند آسیب های جدی تری به زندگی مشترک وارد کنند. همسران باید این توانایی را داشته باشند که رابطه خودشان را با والدین مدیریت کنند و به آن ها اجازه ورود بیش از حد به حریم زندگی زناشویی را ندهند.

برای مشاوره در زمینه ازدواج، زندگی مشترک، طلاق، خیانت، اعتیاد، مشکلات جنسی، مسائل مربوط به کودکان، نوجوانان، جوانان و سالمندان با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

طلاق عاطفی

طلاق عاطفی یکی از خطرناک ترین موقعیت های روابط زناشویی است. گاهی اوقات زن و مردی سال ها است که با همدیگر زندگی می کنند اما در واقع تبدیل به دو هم خانه شده اند. دلیل این اتفاق این است که آن ها در اولین روزهای مواجهه با مشکلات زناشویی به فکر چاره نبوده اند و تعارضات و درگیری ها روز به روز بیشتر، شدیدتر و عمیق تر شده اند.

در نهایت این مشکلات همسران را کاملاً از همدیگر دور و رابطه جنسی و عاطفی را غیر ممکن کرده اند. معمولاً در این شرایط زن و مرد در یک خانه زندگی می کنند اما صمیمیتی میانشان باقی نمانده. گاهی طلاق عاطفی به طلاق رسمی ختم می شود و گاهی زوجین به دلایلی مثل مسائل اقتصادی یا مراقبت از فرزندان، به صورت قانونی از همدیگر جدا نمی شوند.

در آخر می توان گفت که مسائل زناشویی در هر زندگی ای وجود دارند. مهم این است که همسران در صدد حل آن ها بر بیایند و به حال خود رهایشان نکنند.

مشاوره خانواده تلفنی

با توجه به مشغولیت ها و مسئولیت های بسیار زیاد آدم ها در دنیای امروز، استقبال از مشاوره های غیرحضوری از همیشه بیشتر شده است. یکی از انواع خدمات مشاوره ای، مشاوره تلفنی است. مشاوران تلفنی خدمات مشاوره ای را در زمینه های مختلفی مثل خانواده، تحصیلی، شغلی، حقوقی، مهاجرت، نظام وظیفه و…ارائه می دهند.

کسانی که در زندگی مشترک با مشکلاتی مواجه می شوند و این مشکلات زندگی زناشویی شان را به خطر می اندازد، بدون شک به کمک احتیاج دارند. خوشبختانه امروزه بسیاری از ما به این باور دست پیدا کرده ایم که کمک گرفتن از یک متخصص بهتر، مفیدتر و نتیجه بخش تر از کمک گرفتن از دوست و آشنا و فامیل است. در حوزه خانواده این مشاوران و روانشناسان هستند که می توانند یاری گر همسران باشند.
این روزها مشاوره خانواده تلفنی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و افراد بسیاری در مواجهه با معضلاتی مثل مشکلات زناشویی با متخصصان حوزه خانواده و ازدواج تماس برقرار می کنند.

مشاوره خانواده تلفنی در موقعیت های متعددی یاری رسان افراد است. به عنوان مثال بعضی افراد ساکن شهرهایی هستند که مراکز مشاوره در آن ها وجود ندارند یا آن قدر زندگی پر مشغله ای دارند که نمی توانند در جلسات حضوری شرکت کنند. در ضمن خدمات مشاوره خانواده تلفنی از مشاوره حضوری مقرون به صرفه تر است. از دیگر مزیت های مشاوره خانواده تلفنی می توان به این موضوع اشاره کرد که گاهی اوقات یک بحران آن قدر شدید است که فرد احتیاج دارد در لحظه با کسی صحبت کند و در چنین وضعیتی امکان حضور در یک جلسه مشاوره حضوری وجود ندارد.

 

مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند آموزش و مشاوره است. مشاوران خانواده متخصص و با تجربه ما در این فضا، در حوزه های مختلف خانواده به مخاطبان خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

چنانچه در زمینه مسائل خانوادگی مثل ازدواج، طلاق، اعتیاد اعضای خانواده، خیانت، مسائل جنسی، اختلالات روانی اعضای خانواده و مسائل و مشکلات کودکان، نوجوانان، جوانان و سالمندان به مشاوره نیاز دارید، می توانید از خدمات مشاوره خانواده تلفنی در آیدانیتو استفاده کنید. مسائل زناشویی از جمله پرتماس ترین موضوعات مشاوره ای در آیدانیتو هستند و مخاطبان ما در گفت و گوی تلفنی با مشاوران باتجربه و حرفه ای این مرکز به آگاهی در مورد ریشه های مشکلاتشات و بهترین راهکارهای حل این مشکلات دست پیدا می کنند.

در ادامه مطالعه مقاله «مشاوره خانواده» را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه روش های حل مسائل زناشویی ، می توانید با مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو تماس بگیرید.