مشاوره خانواده

مشاوره خانواده یکی از شاخه های تخصصی مشاوره است و همان طور که از نامش مشخص است، بر خانواده تمرکز دارد،  مشاوره تلفنی خانواده یک فرصت طلایی است تا بتوانیم بدون مراجعه به کلینیک های روانشناسی، چالش هایمان را مطرح و برای آن ها بهترین راهکار را بیابیم. در ادامه به بررسی عناوین کلی مورد بررسی در مشاوره خانواده می پردازیم.

اختلالات روانی و عصبی

انسان ها فقط از بیماری های جسمی رنج نمی کشند و اختلالات روانی هم از آزاردهنده ترین و آسیب زاترین بیماری های انسانی هستند. در صورتی که شاهد نشانه های اختلالاتی مثل افسردگی، اضطراب، اختلالات خواب، اختلالات خوردن، اختلالات شخصیت و … در خودتان هستید، ما می توانیم برای آگاهی از نشانه ها، علل و روش درمان این بیماری های روانی به شما کمک کنیم

%

به طور متوسط در ايران، 70 درصد از افرادي كه اختلالات رواني و عصبي دارند به متخصصان روان شناس مراجعه نمي كنند

 رشد و توسعه فردی

همه ما برای اینکه بتوانیم به خودشکوفایی برسیم، حداکثر استفاده را از استعدادها و توانمندی هایمان بکنیم و به اهدافمان برسیم به مهارت هایی نیاز داریم. این مهارت ها شامل مهارت های ارتباطی ای مثل هوش هیجانی، فن بیان، مذاکره، آداب معاشرت و … و مهارت های زندگی مثل تصمیم گیری، توانایی حل مسئله، ارتباط مؤثر، مدیریت استرس، همدلی و … هستند. ممکن است بعضی از ما به این نتیجه برسیم که در یکی یا تعدادی از مهارت هایی که به رشد و توسعه می انجامند، ضعف داریم

مشاوره فردي شامل موارد زير است
  • استرس و اضطراب
  • افسردگی
  • ترس
  • وسواس
  • رشد و پیشرفت فردی

 ازدواج و زندگی مشترک

آدم ها با ازدواج و آغاز زندگی مشترک وارد مرحله ای جدید در زندگی می شوند. زندگی زناشویی با زندگی دوران مجردی کاملاً متفاوت است و شیرینی ها، لذت ها، تلخی ها، آرامش، تعارضات و مشکلات خاص خودش را دارد. تصمیم به ازدواج یعنی تصمیم به ورود به مسیری جدید و همسفر شدن با کسی که قرار است یار همیشگی ما باشد. امروزه مشاوره قبل از ازدواج در همه کشورهای توسعه یافته به امری بدیهی تبدیل شده است. شما می توانید جهت اطلاع از معیارهای ازدواج، شیوه صحیح انتخاب همسر، سؤالات قبل از ازدواج، سن مناسب ازدواج، ویژگی های دوران نامزدی و عقد، شیوه های همسرداری و .. با ما تماس بگیرید

مشکلات زناشویی، خیانت و طلاق

اگر در زندگی مشترک با همسرتان تعارضاتی را تجربه می کنید و برای حل این تعارضات به هم فکری نیاز دارید، مشاوران ما می توانند اطلاعات مناسبی را در زمینه مسائل عاطفی، جنسی، ارتباطی، مشکلات خانوادگی و روش های حل این مسائل در  اختیار شما قرار بدهند. شاید در یک زندگی زناشویی هیچ چیز هولناک تر از خیانت نباشد. کسی با خیانت همسرش مواجه می شود آسیب روانی شدیدی می بیند و گیج و درمانده می شود. مشاوران آیدانیتو می توانند آگاهی شما را در زمینه راهکارهای مقابله با خیانت، نشانه های خیانت، علل و عوامل خیانت و شرایط بخشش  خیانت آگاه کنند. از طرفي طلاق اتفاق ناگواری است که هیچ فردی در آغاز زندگی مشترک به آن  فکر نمی کند. همسران به امید یک همراهی شیرین، آرامش بخش و همیشگی با هم ازدواج می کنند. اما گاهی اوقات طلاق اجتناب ناپذیر می شود و بعضی مواقع می توان با رعایت نکاتی، یادگیری مهارت هایی و انجام  فعالیت هایی از طلاق جلوگیری کرد. مشاوره خانواده در زمینه طلاق برای زوج هایی که قصد جدایی دارند، راهگشا است

شاید سوال شما هم باشد

در ادامه به برخي از سوالات رايج در اين زمينه مي پردازيم

آیا خیانت قابل بخشش است ؟

اين سوال از آن سوال هاي پر طرفدار است كه پاسخ آن بسيار به روحيات فردي كه به او خيانت شده و فردي كه خيانت كرده بستگي دارد. به همين دليل نياز است كه در اين زمينه حتما با يك مشاور صحبت كنيد.

آیا جواب خیانت، خيانت است‌؟

اين تصور بسيار اشتباهي است كه برخي فكر مي كنند بهترين عكس العمل به كسي كه خيانت مي كند اين است كه به او خيانت شود. اگر به كسي كه خيانت مي كند خيانت كنيم، پس ما چه فرقي با او داريم؟

آيا طلاق بهترين راه است ؟

طلاق بهترين راه نيست. طلاق آخرين راه است! ضمن اينكه اگر واقعا قصد طلاق داريد، آيا به روز هاي پس از طلاق فكر كرده ايد ؟

خيانت چه نشانه هايي دارد ؟

معمولا خيانت نشانه هاي عمومي دارد ولي اين نشانه ها براي همه افراد صدق نمي كند. بنابراين در قدم اول مهم است كه بدانيد آيا به درستي شك داريد يا شك تان كاملا بي مورد است.

مشاوره کودک

روانشناسان معتقدند که شخصیت هر انسانی در کودکی شکل می گیرد. به همین دلیل درمان هر چه سریع تر اختلالاتی مثل اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز، اختلال یادگیری، اضطراب، افسردگی، اختلالات خواب، وسواس، اختلالات خوردن در کودکان و… از مشکلات و معضلات در دوران بزرگسالی جلوگیری می کند. با مشاوره خانواده روانشناسی کودکان در آیدانیتو آشنا شوید در صورتی که شاهد مشکلات روانی، رفتاری، تحصیلی و … در فرزند کوچکتان هستید یا فرزندی دارید که از مشکلاتی مثل بیماری های خاص یا انواع معلولیت های ذهنی و جسمی رنج می برد، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مشاوره نوجوانان و جوانان

جوانان تأثیرگذارترین قشر جامعه هستند. اگر جوانی در خانواده شما از اعتیاد رنج می برد، مبتلا به نوعی از اختلالات روانی است، با رفتارهایش موجب ایجاد تشنج و تنش در خانواده می شود و روابط مختل و ناسالم مانع رسیدن او به اهدافش شده اند، با ما تماس بگیرید. نوجوانان به علت ورود به دوران بلوغ تغییرات زیاد جسمی و روانی را تجربه می کنند. آن ها بیش از حد حساس می شوند، در معرض انواع خطرها قرار می گیرند و ممکن است افت تحصیلی شدید را تجربه کنند. این وظیفه والدین است که با آگاهی از ویژگی های منحصر به فرد دوران نوجوانی و بلوغ، فرزندشان را در این مرحله حساس زندگی بیشتر درک کنند. ما می توانیم در جهت کسب این اطلاعات به شما کمک کنیم.

نبود ارتباط صمیمانه بین والدین و نوجوان

اعمال نظارت های مستقیم

نداشتن اطلاعات از فناوری های روز

هماهنگ نبودن والدین در نحوه رفتار با نوجوان

نداشتن شناخت کافی از خصوصیات دوره نوجوانی

مشاوره نوجوانان

مشاوره جوانان

مشاوره سالمندان

سالمندان ارزشمندترین قشر جامعه هستند اما متأسفانه در کشورهای توسعه نیافته و کشورهای در حال توسعه توجه کمتری به آن ها می شود. مشاوران ما در آیدانیتو در زمینه انواع اختلالات سالمندان مثل افسردگی، اضطراب، مشکلات جنسی و…، روش های صحیح مراقبت از سالمندان، مسائل اجتماعی این قشر و بهترین روش های تعامل و هم زیستی با سالمندان اطلاعات مفیدی دارند.

مشاوره اعتیاد

اگر از اعتیاد رنج می برید یا اعتیاد یکی از اعضای خانواده موجب از هم گسیختگی خانواده تان شده است با ما تماس بگیرد. مشاوران ما می توانند به شما کمک کنند تا در زمینه روش های ترک اعتیاد، نشانه ها و علل اعتیاد، مراقبت های بعد از ترک و آموزش های لازم برای اعضای خانواده ای که معضل اعتیاد به آن آسیب زده است اطلاعات کسب کنید.

چرا آیدانیتو ؟

 آیدانیتو یه فضای هوشمند آموزش و مشاوره است که چند صباحیه فعالیت خودش رو در زمینه تولید محتوا و مشاوره تلفنی شروع کرده! آیدانیتو به ما این امکان رو میده تا در حالی که روی مبل راحتی مون دراز کشیدیم و قهوه مون داره خوش دما می شه، گوشی تلفن رو برداریم و با یکی از مشاوران روانشناس صحبت کنیم.