مدرسه شاهد

مدرسه شاهد یکی از مدارس خاص و برتر از نظر آموزشی است. این برتری آموزش پذیرش با شرایط خاص را نیز به همراه دارد. مدرسه شاهد در تمامی استان های ایران وجود دارد و در سال های گذشته توجه آموزش و پرورش در تعداد مدارس شاهد بوده است حال تعداد مدرسه شاهد در تمامی استان های کشور قابل قبول است. از این رو سیاست، آموزش و پرورش به افزایش کیفیت آموزشی مدارس شاهد تغییر کرده است. مدرسه شاهد در گذشته دارای کیفیت آموزشی بالاتری نسبت به سایر مدارس بوده است و حال نیز آموزش و پرورش تلاش می کند تا با افزایش سطح توانمندی معلمان و ارتقای فعالیت های خاص در مدارس شاهد، سطح علمی و آموزشی مدارس شاهد را افزایش دهد.

ثبت نام مدرسه شاهد

برای ثبت نام در مدرسه شاهد، ابتدا باید از زمان ثبت نام مطلع باشید. مدارس شاهد در سه مقطع مختلف دانش آموز می پذیرند و بازی زمانی ثبت نام هر مقطع متفاوت است. ثبت نام اول ابتدایی مدرسه شاهد در نیمه اول خرداد ماه انجام می شود، سپس نوبت به ثبت نام دوره اول متوسطه می رسد که در نیمه اول تیر ماه صورت می گیرد و نیمه دوم تیرماه نیز به ثبت نام پایه دهم اختصاص می یابد. برای ثبت نام در مدرسه شاهد در زمان ثبت نام به سایت رسمی این مرکز یعنی saja.medu.ir مراجعه کنید. سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز که همان کد ملی و شماره سریال شناسنامه است به صفحه کاربری خود وارد شوید. اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و مراحل ثبت نام را طی کنید. اطلاعات شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت کسب امتیاز لازم در گروه پذیرفته شدگان قرار می گیرید.

مدرسه شاهد تهران

یکی از شرایط عمومی پذیرش در مدرسه شاهد، سکونت در محدوده تعیین شده است. این که در تهران، یک کلان شهر، بتوانیم در محدوده پذیرش مدرسه شاهد زندگی کنیم شرطی به نسبت سخت به نظر می رسد. اما با توجه به تعداد مدارس شاهد و وجود چندین مدرسه شاهد در هر نقطه به این شرط در گروه شرایط عمومی قرار می گیرد. در هر منطقه تهران بین 2 تا 6 مدرس شاهد دخترانه و پسرانه وجود دارد. بنابراین اولین کار برای ثبت نام در مدرسه شاهد تهران، یافتن و انتخاب مدرسه شاهد ترکیب به محل سکونتان است.

لیست مدارس شاهد

همان طور که گفتیم اطلاع از مدرسه شاهد در نزدیکی محل سکونتتان (یا به عبارت قرار گرفتن محل سکونتتان در محدوده مورد قبول مدرسه شاهد) اهمیت بالایی دارد.

مدارس شاهد در تمامی استان های ایران وجود دارد و بیش از 1300 مدرسه شاهد در ایران وجود دارد. در اینجا چندی از مدارس شاهد را معرفی می کنیم. برای اطلاع از مدارس شاهد استان و منطقه خود می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

نام مدرسه

مقطع

استان

منطقه

جنسیت

حضرت مریم

ابتدایی

تهران

1

دختر

فتح

متوسطه

تهران

3

پسر

طلوع فجر

ابتدایی

تهران

10

دختر

شهید آیت

ابتدایی

تهران

14

پسر

ریحانه الرسول

متوسطه دوره دوم

تهران

19

دختر

 

نتایج مدرسه شاهد

همان طور که گفتیم ثبت نام در سایت سجا به معنی قبولی نیست، بلکه امتیاز است و شرایط داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و اسامی پذیرفته شدگان با عنوان نتایج مدرسه شاهد اعلام می شود. نتایج اولیه مدارس شاهد چند روز بعد از انجام زمان ثبت نام هر مقطع اعلام می شود. برای مشاهده نتایج به سایت سجا مراجعه کنید و با وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه در بخش مشاهده نتایج، نتیجه مربوطه به خود را مشاهده کنید.
پیشنهاد میکنم مدارس شاهد تهران را نیز مطالعه کنید.

اگر در ثبت نام مدرسه شاهد با مشکل مواجه شدید می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از لیست مدارس شاهد استان خود می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو شما را با شرایط ثبت نام مدارس شاهد آشنا می کنند و شما را در ثبت نام این مدارس یاری می کنند.