لیست رشته های بدون کنکور پیام نور 

در این مقاله به موضوع لیست رشته های بدون کنکور پیام نور 97 خواهیم پرداخت. یکی از موفقیت های بزرگ افراد را تحصیل در دانشگاه و کسب مدرک های مختلف تشکیل می دهد و به همین دلیل رقابت در کنکور برای ورود به دانشگاه در بسیاری از موارد باعث تشویش بیش از حد می شود. اما نکته ای که نباید از آن غافل شد، فرصت تحصیل در دانشگاه بدون کنکور است. در سال های اخیر بسیاری از دانشگاه ها بدون کنکور نیز دانشجو جذب می کنند. یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور است که از سال 1367 تأسیس شد. در مقاله لیست رشته های بدون کنکور پیام نور 97 سعی داریم شما را از رشته های گروه های آزمایشی مختلف مطلع کنیم و نحوه صحیح انتخاب رشته های گفته شده را بیان کنیم.

نحوه مشاهده رشته های بدون کنکور پیام نور

داوطللبانی که قصد شرکت در این فرصت ویژه را دارند، باید به این نکته توجه کنند که معیار پذیرش بدون کنکور پیام نور، سوابق تحصیلی داوطلبان است. یعنی معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی، اما برای ثبت نام و مشاهده لیست رشته های ارائه شده، شما داوطلبان عزیز باید به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنید و در ضمن مجاز به وارد کردن 150 کد رشته هستید. اما زمان انتخاب رشته در دو نوبت مهر و بهمن 97 انجام می شود که زان دقیق ثبت نام برای وردی مهر، مردادماه و برای ورود بهمن ماه که دوره تکمیل ظرفیت محسوب می شود در آبان اه برگزار می شود.

رشته های بدون کنکور پیام نور

نکته ای که لازم است در ابتدا بدانید، این است که رشته های ارائه شده در دو نوبت، یکسان نیستند و ممکن است در بهمن ماه (تکمیل ظرفیت) رشته های بیشتر و یا کمتری نسبت به دوره مهر ارائه شود. بنابراین بهتر است در زمان ثبت نام لیست رشته های ارائه شده هر نوبت را به طور دقیق بررسی کنید. داوطلبان می توانند در تمامی گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی شرکت داشته باشند، اما توجه کنید که تنها می توانید در یک گروه آزمایشی اصلی شرکت داشته باشید.

 

در ادامه برخی از رشته های گروه های آزمایشی مختلف را مشاهده می کنید:

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی پیام نور
ریاضیات و کاربردها شیمی کاربردی
علوم کامپیوتر مدیریت امور بانکی
حسابداری اقتصاد کشاورزی
علوم ورزشی فیزیک
جهانگردی مهندسی پلیمر
مدیریت بازرگانی مهندسی شهرسازی
مدیریت دولتی مهندسی معماری
مهندسی شیمی علم اطلاعات و دانش شناسی
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی روانشناسی
مهندسی مواد و متالورژی مهندسی برق
مهندسی مکانیک مهندسی صنایع
مهندسی کامپیوتر مهندسی عمران
اقتصاد آمار

 

لیست رشته های بدون کنکور تجربی
ترویج و آموزش کشاورزی پایدار حسابداری
روانشناسی علوم ورزشی
مدیریتت بازرگانی مدیریتدولتی
زمین شناسی علم و اطلاعات و دانش شناسی
زیست شناسی شیمی کاربردی
شیمی محض زیست شناسی گیاهی
مهندسی علوم دامی مدیریت صنعتی
علوم و مهندسی محیط زیست جهانگردی
اقتصاد

 

لیست رشته های بدون کنکور انسانی
پژوهشگری اجتماعی علوم و قرآن حدیث
جغرافیا فقه و مبانی حقوق اسلامی
حقوق حسابداری
روابط عمومی روانشناسی
روزنامه نگاری ادیان و عرفان
علوم تربیتی تاریخ
علوم سیاسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی
زبان و ادبیات عربی فلسفه و کلام اسلام
زبان و ادبیات فارسی مدیریت امور بانکی
مدیریت بازرگانی برنامه ریزی و تعاون
مددکاری اجتماعی مشاوره

  همان طور که مشاهده کردید، در لیست رشته های بدون کنکور پیام نور سال گذشته، رشته های پرمتقاضی در هر گروه آزمایشی به چشم می خورد، رشته هایی مانند: مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک در گروه ریاضی و فنی و رشته های حقوق، روانشناسی، علوم سیاسی در گروه انسانی ، همچنین رشته هایی مانند حسابداری، جهانگردی، روانشناسی، مدیریت بازرگانی و … که به عنوان رشته شناور هستند و در گروه آزمایشی مختلف وجود دارند. پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه لیست رشته های بدون کنکور پیام نور 97 به مقاله بدون کنکور علمی کاربردی 97 مراجعه کنند. برای انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور 97 با مشاوران آیدانیتو در تماس باشید.