عوارض افسردگی

افسردگی یک بیماری یا اختلال روانی بسیار آسیب زا است که بر ذهن و بدن تأثیرات شدیداً منفی ای می گذارد و عملکرد انسان را دچار اختلال می کند. طوری که درسخوان ترین افراد، بعد از افسردگی، کمترین نمره ها را در مدرسه و دانشگاه می گیرد یا ترک تحصیل می کنند و موفق ترین انسان ها به دلیل افسردگی ممکن است شغل شان را از دست بدهند.
آدم های افسرده اغلب کم انرژی، ناامید و شدیداً غمگین هستند، دیگر از کارهایی که قبلاً لذت می بردند لذت نمی برند و حتی ممکن است به خودکشی فکر کنند.

با تماس با مشاوران آیدانیتو می توانید از روش های مختلف درمان انواع اختلالات روانی، از جمله افسردگی آگاه شوید.

اگر چه این بیماری بسیار خطرناک است اما خوشبختانه شدیدترین انواع افسردگی هم قابل درمان هستند. آن چه در مورد این اختلال اهمیت دارد این است که به محض شناسایی درمان شود و درمان آن عقب انداخته نشود.
به تعویق افتادن درمان افسردگی موجب پدیدار شدن عوارض افسردگی می شود که مضرات جسمی و روانی فراوانی دارند.

عوارض افسردگی چیست

هر بیماری جسمی و روانی ای در صورت درمان نشدن، عوارضی دارد. افسردگی هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر بخواهیم بدانیم عوارض افسردگی چیست ، می توانیم بگوییم این عوارض شامل رفتارهای پرخطری مثل اعتیاد به مواد مخدر و الکل هستند. همچنین عوارض افسردگی به روابط صدمه می زنند، در محیط کار منجر به مشکلاتی می شوند و غلبه بر بیماری های جدی را سخت می کنند.
آدم های افسرده به سختی می توانند از جا بلند شوند و خودشان را درمان کنند. آن ها نیازمند خدمات مشاوره ای و روان درمانی هستند.

 

عوارض افسردگی و سلامتی

شواهد نشان می دهند که افسردگی تأثیراتی شدیداً منفی بر سلامت جسمی می گذارد. نتایج پژوهش های مختلف بیانگر این هستند که سکته مغزی، بیماری عروق و حملات قلبی از جمله مهم ترین عوارض جسمی افسردگی های درمان نشده اند.

اختلالات خواب

یکی از مهم ترین نشانه های افسردگی تغییرات قابل توجه در الگوی خواب است. اگر چه شایع ترین نوع اختلال خواب ناشی از افسردگی، بی خوابی است، بعضی افراد افسرده افزایش قابل توجه نیاز به خواب را هم در مدت افسردگی تجربه می کنند.

مصرف الکل و مواد مخدر

وقتی افسردگی با روش های کارآمد، علمی و مفید درمان نشود، ممکن است فرد دست به خود درمانی بزند، یکی از خود درمانی های افسردگی، رو آوردن به مصرف الکل و مواد مخدر برای آرام شدن است. حتی اعتیاد هم می تواند از عوارض افسردگی باشد.

عوارض افسردگی و خانواده

کسانی که مدت ها افسرده می مانند، نمی توانند رابطه سالمی با اعضای خانواده و عزیزانشان برقرار کنند. و این کاملاً طبیعی است.
زندگی کردن با یک فرد افسرده بسیار دشوار و طاقت فرسا است. چون او انگیزه ای برای هیچ کاری ندارد، همیشه غمگین است، افسردگی بر توانایی جنسی اش تأثیر می گذارد و می تواند او را پرخاشگر کند.

مشاوره افسردگی تلفنی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو در زمینه های مختلف خانواده، ازدواج، طلاق، خیانت، اختلالات روانی، مسائل جنسی، کودک و نوجوان، جوانان، زندگی مشترک، مشکلات زناشویی، فرزند پروری، سالمندان، تحصیلی، شغلی، مهاجرت، نظام وظیفه و… به مخاطبان مشاوره تلفنی می دهند.

مشاوره افسردگی یکی از موضوعات مشاوره افسردگی  و بر علل افسردگی، علائم و نشانه های افسردگی، عوارض افسردگی و روش های درمان افسردگی متمرکز است.

چرا مشاوره تلفنی؟

مشاوره تلفنی هر روز با استقبال بیشتری مواجه می شود و این استقبال دلایل بسیاری دارد. دلایلی مثل:

  • کم هزینه تر بودن و مقرون به صرفه تر بودن
  • نیاز به زمان کمتر
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی
  • جوابگو بودن در مواقع بحرانی که زمانی برای مشاوره حضوری نیست

در این مقاله به موضوع عوارض افسردگی پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مشاوره افسردگی را به شما پیشنهاد می کنیم.

افسرده اید؟ شاهد نشانه های افسردگی در یکی از اعضای خانواده یا عزیزانتان هستید؟ می خواهید از این بیماری نجات پیدا کنید؟ به دنبال درمان افسردگی هستید؟

با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.