مشاوره افسردگی

افسردگی یک اختلال روانی جدی است که به صورت منفی بر احساسات شما، شیوه تفکر و چگونگی عمل تان اثر می گذارد. خوشبختانه این بیماری قابل درمان است.

افسردگی موجب تجربه احساساتی مثل احساس غم و از دست دادن علاقه به چیزها و فعالیت هایی که قبلاً مورد علاقه بودند می شود. این بیماری می تواند از نظر روانی و جسمی به فرد آسیب بزند و عملکرد مثبت او را در حوزه های فردی و اجتماعی شدیداً کاهش بدهد.

نشانه های افسردگی شامل موارد زیر هستند:

 • احساس غم شدید
 • از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلاً مورد علاقه بودند و لذت نبردن از آن ها
 • تغییر در اشتها، کاهش وزن یا افزایش وزن
 • اختلالات خواب (کم خوابی یا خواب بیش از حد)
 • کمبود انرژی یا خستگی خیلی زیاد
 • احساس گناه یا بی ارزشی
 • اختلالاتی در تفکر، تمرکز یا تصمیم گیری
 • افکار خودکشی یا اقدام به خودکشی

آدم های افسرده حتماً باید از یک مشاور متخصص کمک بگیرند. افسردگی قابل درمان است و افراد افسرده بسیاری در سراسر جهان درمان شده اند. اما این اختلال روانی به سادگی و به صورت فردی درمان نمی شود.

خدمات مشاوره افسردگی کمک می کند تا فردی که از این بیماری رنج می کشد آگاه شود که باید از کجا شروع کند و وارد کدام مسیر بشود.

برای مشاوره در زمینه انواع اختلالات روانی و روش های درمان آن ها با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

چرا مشاوره افسردگی مهم است؟

معمولاً آدم های افسرده آنقدر غمگین، بی انرژی و ناامید هستند که خودشان به فکر درمان نمی افتند. در اکثر مواقع افراد خانواده یک فرد افسرده شدیداً نگران او هستند و می خواهند او را از این بیماری خطرناک نجات دهند.

از آنجایی که همه افراد جامعه با این اختلال روانی، علائم و نشانه های آن و روش های درمانش آشنا نیستند، ممکن است موقع مواجهه با این بیماری در یکی از نزدیکانشان گیج و سردرگم بشوند و ندانند که باید به کجا و چه کسی مراجعه کنند. استفاده از خدمات مشاوره افسردگی آگاهی افراد را افزایش می دهد و فرایند درمان را تسهیل می کند.

 

مشاوره افسردگی در آیدانیتو

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. افراد می توانند در این فضا، با تماس با مشاوران متخصص و باتجربه، در زمینه انواع اختلالات و بیماری های روانی، علائم و نشانه های بیماری ها و روش های درمانشان اطلاعات کسب کنند. خدمات مشاوره افسردگی در آیدانیتو شامل موارد زیر است:

آشنایی با بیماری افسردگی

برای درمان یک بیماری، قبل از هر چیز باید آن بیماری را درک کنیم. هر اختلال روانی ای ویژگی های خاص خودش را دارد. به دلایل مختلفی بروز پیدا می کند و با توجه به ماهیتش روش های درمانی مختلفی برای مقابله با آن مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاوران آیدانیتو این توانایی را دارند که اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه اختلال روانی افسردگی در اختیار مخاطبان قرار دهند.

علل افسردگی

بیماری های روانی ممکن است ریشه ژنتیکی داشته باشند یا به واسطه محیط ایجاد شده باشند. مشورت با یک مشاور متخصص به فرد افسرده یا خانواده اش کمک می کند تا با توجه به علت اصلی اختلال،  فرایند درمانی مناسبی را انتخاب کنند.

علائم و نشانه های افسردگی

ممکن است بعضی افراد فکر کنند که هر غم یا غصه ای نشانه افسردگی است. اما ما به هیچ عنوان نمی توانیم به راحتی به کسی برچسب افسرده بزنیم.

متخصصان فقط زمانی کسی را افسرده می دانند که تعدادی از نشانه های خاص در مدت مشخصی در او مشاهده شوند. مشاوران در طول مشاوره افسردگی می توانند با توجه به اطلاعاتی که یک مراجع یا مخاطب در اختیارشان قرار می دهد، ابتلا یا عدم ابتلا به افسردگی را تشخیص بدهند.

برای درمان افسردگی چه باید کرد

آدم های افسرده یا کسانی که یکی از عزیزانشان از افسردگی رنج می برد، بارها می پرسند که برای درمان افسردگی چه باید کرد . در پاسخ به این سوال می توان گفت که اختلالات روانی معمولاً به دو شیوه دارودرمانی یا روان درمانی درمان می شوند. مشاوره افسردگی ، با توجه به ویژگی های بیمار، بهترین روش های درمانی را به مخاطب ارائه می دهد.

چرا مشاوره تلفنی؟

این روزها مشاوره تلفنی طرفداران زیادی دارد و استقبال از آن هر روز بیشتر از دیروز می شود. این استقبال دلایل متعددی دارد. دلایلی مثل:

 • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن
 • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی
 • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی
 • صرف زمان کمتر
 • مناسب بودن برای افراد خجالتی و کسانی که تمایلی به گفت و گوی رودررو ندارند

در این مقاله به موضوع مشاوره افسردگی پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله مشاوره خانواده را به شما پیشنهاد می کنیم

آیا شاهد نشانه های اختلال افسردگی در خودتان یا یکی از اعضای خانواده تان هستید؟ نگران و ترسیده و سردرگم اید؟
برای آگاهی از روش های درمان این بیماری، در تماس با مشاوران آیدانیتو تعلل نکنید.