عشق مجازی

اکثر ما در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی ای مثل اینستاگرام و فیس بوک حضور و فعالیت داریم. شاید بتوان با اطمینان گفت که در دنیای امروز، بخشی از زندگی ما کاملاً مجازی شده است.
بدون شک این تغییر بزرگ در دنیای تکنولوژی مزایا و معایبی دارد. ما امروز به واسطه دنیای مجازی بسیاری از کارها را سریع تر و با اتلاف وقت کمتری انجام می دهیم، این فضا برای بسیاری از افراد شغل ایجاد کرده است و ارتباط برقرار کردن آدم ها بسیار ساده تر و امکان پذیر تر شده است. ما با استفاده از این پیشرفت بزرگ می توانیم با دوستانمان در اقصی نقاط جهان گفت و گو کنیم.
از آنجایی که دنیای مجازی توانسته بر ارتباطات ما تأثیر عمیقی بگذارد، یکی از پدیده های نو ظهوری که با آن مواجه شده ایم عشق و رابطه مجازی است. نمی توان از این مسئله غافل شد که آدم های زیادی در دنیای مجازی با همدیگر آشنا می شوند و ممکن است حتی عاشق و وارد رابطه ای در دنیای واقعی شوند.
اما آیا عشق مجازی عشقی سالم است؟ آیا می توان به یک رابطه مجازی اعتماد کرد؟ آیا عشق هایی که در دنیای مجازی به وجود می آیند برتری ای نسبت به عشق های دنیای واقعی دارند؟ آیا دنیای مجازی می تواند بستری برای رابطه، آشنایی، عشق و ازدواج باشد؟
 

در یک رابطه مجازی هستید؟ مطمئن نیستید که این رابطه امن باشید؟ می خواهید فرد مورد نظر را در دنیای واقعی ملاقات کنید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید..

همه آدم ها در دنیای مجازی صادق نیستند

هر آن چه را که در دنیای مجازی می بینید باور نکنید و فوراً عاشق عکس ها و گفته های آدم ها در مکالمات مجازی نشوید. مردم اغلب در دنیای مجازی نقص هایشان را مخفی می کنند و بی عیب و نقص ترین تصویر را از خودشان به نمایش می گذارند.
قبل از این که عاشق عکس ویرایش شده و جذاب کسی بشوید با او در دنیای واقعی ملاقات کنید.

آدم های دنیای مجازی می توانند شما را سرخورده کنند

روابط دنیای مجازی می توانند در آغاز بسیار جذاب و فوق العاده باشند اما ممکن است به محض این که قدم بعدی را بردارید و فرد مورد نظر را در دنیای واقعی ببینید سرخورده شوید.
اصولاً بعضی آدم ها به دنیای مجازی بیشتر از دنیای واقعی علاقه دارند چون آن جا می توانند آزادانه حرف بزنند، نظر بدهند، جذاب تر به نظر برسند و خود واقعی شان را مخفی کنند.

روابط مجازی نباید طولانی باشند

هر چه رابطه مجازی طولانی تر باشد، احتمال آسیب زایی آن بیشتر می شود. ممکن است به مدت یک سال با کسی چت کنید، با او رابطه تلفنی داشته باشید و احساس شدید و عمیقی به او پیدا کنید، اما در ملاقات واقعی متوجه بشوید که در واقع عاشق فردی در ذهن خودتان شده بودید و این آگاهی به شما ضربه روانی بزرگی وارد می کند.

 

به امنیت خودتان توجه زیادی بکنید

یکی از مهم ترین مسائل در روابط مجازی، در نظر گرفتن مسائل امنیتی است. آدم هایی در سراسر دنیا از این فضا برای انواع سوء استفاده، استفاده می کنند. به همین دلیل هشدارهای ایمنی را باید جدی گرفت.
در اوایل رابطه مجازی حتماً مسائل زیر را در نظر بگیرید:
  • فردی که با او در رابطه مجازی هستید باید حاضر باشد که با شما تلفنی صحبت کند و شما را ملاقات کند.
  • فردی که با او در فضای مجازی آشنا شده اید نباید فقط پیام خصوصی به شما بدهد و باید در بخش های عمومی تر فضای مجازی هم با شما صحبت کند.
  • هرگز نباید در دنیای مجازی به کسی پول پرداخت کنید. تقاضای پول در رابطه مجازی یک هشدار بزرگ است.
  • وقتی می خواهید فرد را در دنیای واقعی ملاقات کنید، در یک مکان عمومی با او قرار بگذارید. اگر هنوز از قابل اعتماد بودن او اطمینان ندارید، یکی از دوستانتان را هم با خودتان ببرید.
  • خیلی آرام و حساب شده پیش بروید و سریعاً با کسی که در دنیای مجازی با او آشنا شده اید صمیمی نشوید.

آیا عشق مجازی سالم امکان پذیر است؟

نمی توان منکر این واقعیت شد که در دنیای آمیخته به تکنولوژی این روزهای ما، به هر حال زنان و مردانی در شبکه های اجتماعی و سایت دوست یابی با هم آشنا می شوند و حتی ازدواج می کنند. پس سیاه و خطرناک نشان دادن دنیای مجازی منطقی و صادقانه نیست.آن چه اهمیت دارد این است که بدانیم فضای مجازی قابلیت آسیب رسانی بالایی دارد و هوشیاری در این فضا لازمه حفظ امنیت است.
امروزه روانشناسان و جامعه شناسان به این نتیجه رسیده اند که با توجه به اجتناب ناپذیر بودن رابطه های مجازی و عشق مجازی ، بهترین راه حل این است که سایت های مربوط به آشنایی و ازدواج زیر نظر نهادهای دولتی و نظارت دقیق باشند تا در عین فراهم کردن فرصتی برای آشنایی کاربران با همدیگر، امنیت شان حفظ شود.
همچنین آموزش کودکان و نوجوان در مورد رسانه های مجازی و شیوه صحیح استفاده از آن ها موجب پیشگیری از خطرات زیادی می شود.

مشاوره رابطه و ازدواج در آیدانیتو

آیدانیتو یک مرکز هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران متخصص و باتجربه آیدانیتو این توانایی را دارند که باتوجه به رشته تحصیلی و تجربیات کاری شان، در زمینه های مختلفی مثل مشکلات فردی، اختلالات روانی، خانواده، ازدواج، طلاق، مسائل جنسی، رشد و توسعه فردی، موضوعات تحصیلی و شغلی، مسائل حقوقی، مهاجرت، نظام وظیفه، کسب و کار و…به مخاطبان مشاوره تلفنی بدهند.
مشاوره ازدواج و روابط عاطفی، یکی از مهم ترین و پرتماس ترین موضوعات در آیدانیتو است. هرچقدر اطلاعات افراد در شرف ازدواج، در مورد معیارها و شرایط ازدواج بیشتر باشد و قبل از ازدواج خودشان و طرف مقابل را بیشتر و عمیق تر بشناسند، احتمال موفقیت در زندگی مشترک بیشتر می شود.
همان طور که گفتیم عشق مجازی چیزی نیست که به سادگی بتوانیم در مورد آن قضاوت کنیم و در عین خطرناک بودن، گاهی می تواند به رابطه سالمی در دنیای واقعی ختم شود. آنچه اهمیت دارد این است که اگر در چنین رابطه ای هستید، با هوش و درایت و آگاهی عمل کنید تا آسیب نبینید. شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه و پیشگیری از خطرات احتمالی، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

چرا مشاوره تلفنی؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که دلیل استقبال روز افزون افراد جوامع مختلف از مشاوره های غیر حضوری مثل مشاوره تلفنی چیست. در پاسخ به این سؤال می توان گفت که در دنیای امروز، مشاوره تلفنی مزایای فراوانی دارد. مزایایی مثل:

  • کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به مشاوره های حضوری
  • پاسخگو بودن در مواقع بحرانی که دسترسی به مراکز مشاوره حضوری امکان پذیر نیست
  • صرف زمان کم تر نسبت به مشاوره های حضوری
  • عدم افشای هویت و اطلاعات شخصی
 
در این مقاله به رابطه مجازی پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله ازدواج اینترنتی را به شما پیشنهاد می کنیم.
چنانچه در رابطه مجازی با کسی قرار دارید، برای آگاهی از مهم ترین نکاتی که باید در این روابط رعایت کنید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.