برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

دانشگاه های پردیس خودگردان که دانشگاه پردیس بین المللی هم نامیده می شوند شعبه هایی از دانشگاه های دولتی هستند. در واقع برای اینکه از مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور جلوگیری شود این دانشگاه ها تأسیس شد. دانشگاه های پردیس خودگردان در رشته های گروه علوم تجربی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده است. متقاضیان رشته های گروه آزمایشی ریاضی به نسبت گروه آزمایشی تجربی کمتر است و نکته قابل توجه این است که دانشگاههای پردیس خودگردان در رشته های انسانی پذیرش دانشجو دارند. مورد دیگری که داوطلبان برای تحصیل در این دانشگاهها باید به آن توجه داشته باشند، هزینه بالای شهریه این دانشگاه هاست. در ادامه شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان که شامل زمان ثبت نام و نحوه پذیرش دانشگاه های پردیس خودگردان و هزینه تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان  وهم چنین میزان اعتبار مدرک دانشگاههای پردیس خودگردان و انصراف از تحصیل دانشگاه های پردیس خودگردان آشنا می کنیم.

پذیرش دانشگاه های پردیس خودگردان از طریق کنکور سراسری

زمان ثبت نام و نحوه پذیرش دانشگاه های پردیس خودگردان

نحوه پذیرش دانشگاه های پردیس خودگردان، مطابق با قوانین و آئین نامه های مربوط به دانشگاه های زیر نظر سازمان سنجش و از طریق کنکور سراسری انجام می شود. در سالهای قبل، داوطلبان دانشگاه های پردیس خودگردان ملزم به انجام مصاحبه بودند، اما در حال حاضر در صورت قبولی در ظرفیت مازاد نیازی به مصاحبه نیست. به جز دانشگاه های امیر کبیر و صنعتی شریف. شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان امیر کبیر و صنعتی شریف انجام مصاحبه است.

زمان ثبت نام دانشگاه های پردیس خودگردان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری و در دو نوبت مهر و بهمن صورت می پذیرد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

از دیگر شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان ،هزینه تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان است. همانطور که گفتیم هزینه تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان نسبت به دانشگاه های دیگر بالاتر است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان را دارید، می بایست از میزان شهریه این دانشگاه ها در مقاطع مختلف مطلع شوید. در حال حاضر شهریه دانشگاه های پردیس خودگردان در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً 15 تا 20 میلیون تومان و در مقطع دکتری 30 تا 55 میلیون تومان می باشد که هر ساله درصدی به این مبالغ افزوده می شود.

در این قسمت میزان شهریه تعدادی از رشته های گروه تجربی را به ازای یک سال تحصیلی قرار می دهیم:

میزان شهریه رشته های گروه تجربی
میزان شهریه در رشته پزشکی به ازای یک سال تحصیلی 22 تا 24 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته دندانپزشکی به ازای یک سال تحصیلی بین 23 تا 25 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته داروسازی به ازای یک سال تحصیلی بین 23 تا 24 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته پرستاری به ازای یک سال تحصیلی بین 5 تا 6 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته فیزیوتراپی به ازای یک سال تحصیلی بین 8 تا 9 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته اتاق عمل، شنوایی سنجی، کار درمانی، هوشبری به ازای یک سال تحصیلی بین 5 تا 6 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته بینایی سنجی به ازای یک سال تحصیلی بین 8 تا 9 میلیون تومان
میزان شهریه در رشته مامایی به ازای یک سال تحصیلی 5 تا 6 میلیون تومان

 

میزان اعتبار مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان

از آنجائیکه دانشگاه های پردیس خودگردان زیر نظر وزارت علوم هستند و شعبه ای از دانشگاه های دولتی می باشند، به همین دلیل مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان به اندازه مدرک دانشگاه های دولتی معتبر هستند. بنابراین میزان اعتبار مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان با میزان اعتبار مدرک دانشگاههای دولتی یکسان است و تفاوتی بین آنها وجود ندارد. هم چنین اساتید دانشگاه های پردیس خودگردان همان اساتید دانشگاه های دولتی می باشند. از این رو سطح علمی و نحوه تدریس این دانشگاه ها مانند دانشگاه های دولتی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. تنها تفاوتی که بین مدرک دانشگاه های دولتی و پردیس خودگردان وجود دارد، درج عنوان پردیس خودگردان در مدرک تحصیلی دانشجویان این دانشگاه هاست.

مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان به اندازه مدرک دانشگاه های دولتی معتبر هستند

انصراف از تحصیل دانشگاه های پردیس خودگردان

یکی دیگر از شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان ،نحوه انصراف از تحصیل دانشگاههای پردیس خودگردان می باشد. دانشجویانی که پس از ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان و یا در حین تحصیل به هر دلیل، قصد انصراف از تحصیل دانشگاه های پردیس خودگردان را داشته باشند. طبق مصوبه هیئت امنای دانشگاه های پردیس خودگردان، دانشجو می بایست هزینه ای را بابت جریمه انصراف از تحصیل بپردازد که دانشگاه مربوطه مقدار آن را تعیین می کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.