شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان

معمولاً هستند دانش آموزانی که بنا به شرایط خانوادگی و یا موقعیت های شغلی والدین و نیز اشتباه در وارد کردن سه اولویت اول مدارس انتخابی در زمان ثبت نام  و دیگر دلایل موجود در زمان ثبت نام، برگزاری آزمون و یا اعلام نتایج تیزهوشان آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نیز مدتی بعداز تحصیل در این مدارس با توجه به میزان برآورد سطح انتظارات آموزشی خود از مدرسه موردنظر، قصد تغییر محل سکونت خود از یک شهر به شهر دیگر و یا در داخل یک شهر را دارند که به تبع آن می بایست مدرسه محل تحصیل خود را نیز تغییر دهند.
برای تغییر مدرسه محل سکونت جاری دانش آموز با مدرسه محل سکونت جدید شرایط و ضوابطی توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است که لازم است والدین  و دانش آموزان مدارس سمپاد به آن توجه نمایند. درخواست های انتقالی دانش آموزان مدارس تیزهوشان یا از یک استان به استان دیگر، از یک شهرستان به شهرستان دیگر و یا در داخل خود یک استان است که هر یک از این محدوده های انتقالی دارای قوانین مربوط به خود است. از این رو اگر تصمیم به تغییر مدرسه فرزند خود در هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه گرفته اید باید شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را به خوبی بلد باشید که بدین منظور در ادامه مطلب آن را پی گرفته ایم.

ضوابط و شرایط انتقالی از مداس سمپاد به سمپاد

دانش آموزانی که برای سکونت در شهری جدید قصد تغییر مدرسه  سمپاد خود را دارند، می بایست از شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان مطلع باشند. بر طبق قوانین مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دارای شرایط و ضوابط زیر باشند:
1- تغییر و انتقال در داخل یک شهرستان برای پذیرفته شدگان در سال اول وجود ندارد و این متقاضیان می بایست در سال دوم تحصلی خود درخواست انتقالی بدهند. از این رو توجه و سنجیده انتخاب کردن سه اولویت اول مدارس انتخابی در فرم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اهمیت اساسی دارد. چرا که تا گذشت بازه زمانی یک ساله دانش آموز باید در مدرسه ای که پذیرفته شده است، ادامه تحصیل نماید.
ممکن است تغییر مدرسه و درخواست انتقال به دلایلی همچون عدم رضایت از سطح علمی و آموزشی مدرسه فعلی باشد که برای جلوگیری از چنین اقدامی لازم است از مدتها پیش والدین دانش آموز و حتی خود دانش آموز تحقیقات و پرس و جو های لازم را برای کسب اطلاعات به منظور استخراج اطلاعات و شناخت درست و اصولی از مدارس مورد نظر خود بدست آورند. برای ثبت نام کتاب درسی هم روی لینک آبی کلیک کنید.
2- موافقت با درخواست انتقالی از مدارس تیزهوشان بعد از سال اول تحصیل در صورتی امکان پذیر است که دانش آموز نخست در یکی از مدارس مورد نظر خود در شهر محل سکونت فعلی قبول شده باشد و در مرحله دوم کف نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده شهر محل سکونت مورد تقاضا را کسب کرده باشد. در صورت دارا بودن دو شرط با موافقت اداره آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد می تواند انتقالی بگیرد. بنابراین برای درخواست انتقالی سه مرحله را باید طی کنید.

مراحل درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان

1- گذشت یک سال از پذیرش در مدرسه مبدأ
2- قبولی در مدارس انتخابی تیزهوشان شهر مبدأ
3- کسب کف نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه مقصد
4- موافقت آموزش و پرورش کل استان های مبدا و مقصد با درخواست انتقالی دانش آموز این شرایط و مراحل برای دانش اموزان سال بالایی در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم نیز صادق است و آنها نیز میبایست دارای همین ضوابط باشند تا بتوانند از یک شهرستان به دیگر یا در داخل یک شهرستان انتقالی بگیرند

نحوه درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان

با توجه به شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان که در بالا عنوان کردیم، دانش آموزانی که واجد شرایط 4 گانه باشند، میتوانند بدین صورت عمل کنند که فرم درخواست انتقالی خارج از استان را از مراکز رسمی استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان محل سکونت دریافت کنند و بعد از کامل کردن آن و تایید والدین دانش آموز، آن را به مرکز آموزش و پرورش استان محل سکونت فعلی تحویل دهند.

این درخواست بعد از بررسی نمره قبولی و مقایسه آن با کف نمره آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای متقاضی جهت انتقال و تایید شرایطی که بیان کردیم مورد موافقت قرار خواهد گرفت. معمولا موافقت با درخواست انتقال از یک شهر کوچک به شهر بزرگ دیگر محدودیت های بیشتری دارد و انتقال از تهران یا شهرهای بزرگ کشور به مراکز شهرستانها راحت تر است

فرم انتقالی تیزهوشان

همان طور که گفتیم برای گرفتن انتقالی لازم است نحوه و شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را بدانید. سپس لازم است فرم انتقالی تیزهوشان را پر کنید و به مرکز آموزش و پروش استان تحویل دهید. معیارهایی برای فرایند نقل و انتقال دانش آموزان تیزهوشان در نظر گرفته شده است که در فرم انتقالی آمده است.
برای دریافت فرم انتقالی تیزهوشان در صورت تمایل میتوانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

انتقالی از مدارس تیزهوشان به مدارس عادی

ممکن است اندک دانش آموزانی با توجه به دلایل مورد نظر خود و والدینشان قصد تغییر مدرسه سمپاد خود و ادامه تحصیل در مدارس عادی داشته باشند. گاهی جو رقابتی و نیز پر استعداد و پر تلاش یک کلاس درس و نیز در سطح کلی در یک مدرسه، سبب نارضایتی و ایجاد نتیجه معکوس در روند پیشرفت علمی و تحصیلی یک دانش آموز می شود. به ویژه اینکه حضور یک استعداد برتر در کلاس درسی که هم طیف دانش آموز با توانایی های متنوع با هم تحصیل می کنند می تواند مطلوب باشد تصمیم به تغییر مدرسه از تیزهوشان به مدارس عادی با توجه به شرایط ویژه و منحصر به فرد یک دانش آموز، یک تصمیم منطقی و قابل قبول از طرف والدین خواهد بود.
از این رو این والدین می توانند به راحتی فرزند خود را به مدارس عادی مورد تأیید برگردانند و آنچه که در اینجا اهمیت دارد، سیر صعودی پیشرفت تحصیلی یک دانش آموز در کنار حفظ شادابی و روحیه او است. حال هر مدرسه ای که درس بخواند.
در این مقاله به بررسیشرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله مشاوره درسی بزنید تا با روش های جدید مشاوره آشنا شوید. بزنید.
اگر سوالی در زمینه شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی است و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد