شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان

نویسنده : زینب دادور
۰۴ فروردین ۹۸ ۱۹۹۸ ۹

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان

معمولاً هستند دانش آموزانی که بنا به شرایط خانوادگی و یا موقعیت های شغلی والدین و نیز اشتباه در وارد کردن سه اولویت اول مدارس انتخابی در زمان ثبت نام  و دیگر دلایل موجود در زمان ثبت نام، برگزاری آزمون و یا اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نیز مدتی بعداز تحصیل در این مدارس با توجه به میزان برآورد سطح انتظارات آموزشی خود از مدرسه موردنظر، قصد تغییر محل سکونت خود از یک شهر به شهر دیگر و یا در داخل یک شهر را دارند که به تبع آن می بایست مدرسه محل تحصیل خود را نیز تغییر دهند. برای تغییر مدرسه محل سکونت جاری دانش آموز با مدرس محل سکونت جدید شرایط و ضوابطی توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است که لازم است والدین  و دانش آموزان مدارس سمپاد به آن توجه نمایند. درخواست های انتقالی دانش آموزان مدارس تیزهوشان یا از یک استان به استان دیگر، از یک شهرستان به شهرستان دیگر و یا در داخل خود یک استان است که هر یک از این محدوده های انتقالی دارای قوانین مربوط به خود است. از این رو اگر تصمیم به تغییر مدرسه فرزند خود در هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه گرفته اید باید شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را به خوبی بلد باشید که بدین منظور در ادامه مطلب آن را پی گرفته ایم.

 
آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی است و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد

ضوابط و شرایط انتقالی از مداس سمپاد به سمپاد

دانش آموزانی که برای سکونت در شهری جدید قصد تغییر مدرسه  سمپاد خود را دارند، می بایست از شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان مطلع باشند. بر طبق قوانین مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دارای شرایط و ضوابط زیر باشند: 1- تغییر و انتقال در داخل یک شهرستان برای پذیرفته شدگان در سال اول وجود ندارد و این متقاضیان می بایست در سال دوم تحصلی خود درخواست انتقالی بدهند. از این رو توجه و سنجیده انتخاب کردن سه اولویت اول مدارس انتخابی در فرم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اهمیت اساسی دارد. چرا که تا گذشت بازه زمانی یک ساله دانش آموز باید در مدرسه ای که پذیرفته شده است، ادامه تحصیل نماید. ممکن است تغییر مدرسه و درخواست انتقال به دلایلی همچون عدم رضایت از سطح علمی و آموزشی مدرسه فعلی باشد که برای جلوگیری از چنین اقدامی لازم است از مدتها پیش والدین دانش آموز و حتی خود دانش آموز تحقیقات و پرس و جو های لازم را برای کسب اطلاعات به منظور استخراج اطلاعات و شناخت درست و اصولی از مدارس مورد نظر خود بدست آورند. 2- موافقت با درخواست انتقالی از مدارس تیزهوشان بعد از سال اول تحصیل در صورتی امکان پذیر است که دانش آموز نخست در یکی از مدارس مورد نظر خود در شهر محل سکونت فعلی قبول شده باشد و در مرحله دوم کف نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده شهر محل سکونت مورد تقاضا را کسب کرده باشد. در صورت دارا بودن دو شرط با موافقت اداره آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد می تواند انتقالی بگیرد. بنابراین برای درخواست انتقالی سه مرحله را باید طی کنید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


مراحل درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان

1- گذشت یک سال از پذیرش در مدرسه مبدأ 
2- قبولی در مدارس انتخابی تیزهوشان شهر مبدأ
3- کسب کف نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه مقصد
4- موافقت آموزش و پرورش کل استان های مبدأ و مقصد با درخواست انتقالی دانش آموز این شرایط و مراحل برای دانش آموزان سال بالایی در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم نیز صادق است و آنها نیز می بایست دارای همین ضوابط باشند تا بتوانند از یک شهرستان به شهرستان دیگر یا در داخل یک شهرستان انتقالی بگیرند.

نحوه درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان
با توجه به شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان که در بالا عنوان کردیم، دانش آموزانی که واجد شرایط 4 گانه باشند، می توانند بدین صورت عمل کنند که فرم درخواست انتقالی خارج از استان را از مراکز رسمی استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان محل سکونت دریافت کنند و بعد از کامل کردن آن و تأیید والدین دانش آموز، آن را به مرکز آموزش و پرورش استان محل سکونت فعلی تحویل دهد. این درخواست بعد از بررسی نمره قبولی و مقایسه آن با کف نمره آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای متقاضی جهت انتقال و تأیید شرایطی که بیان کردیم مورد موافقت قرار خواهد گرفتم. معمولاً موافقیت با درخواست انتقال از یک شهر کوچک به شهر بزرگ دیگر محدودیت های بیشتری دارد و انتقال از تهران یا شهرهای بزرگ کشور به مراکز شهرستان ها راحت تر است.

فرم انتقالی تیزهوشان

همان طور که گفتیم برای گرفتن انتقالی لازم است نحوه و شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را بدانید. سپس لازم است فرم انتقالی تیزهوشان را پر کنید و به مرکز آموزش و پروش استان تحویل دهید. معیارهایی برای فرایند نقل و انتقال دانش آموزان تیزهوشان در نظر گرفته شده است که در فرم انتقالی آمده است. 
برای دریافت فرم انتقالی تیزهوشان در صورت تمایل میتوانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

انتقالی از مدارس تیزهوشان به مدارس عادی 

ممکن است اندک دانش آموزانی با توجه به دلایل مورد نظر خود و والدینشان قصد تغییر مدرسه سمپاد خود و ادامه تحصیل در مدارس عادی داشته باشند. گاهی جو رقابتی و نیز پر استعداد و پر تلاش یک کلاس درس و نیز در سطح کلی در یک مدرسه، سبب نارضایتی و ایجاد نتیجه معکوس در روند پیشرفت علمی و تحصیلی یک دانش آموز می شود. به ویژه اینکه حضور یک استعداد برتر در کلاس درسی که هم طیف دانش آموز با توانایی های متنوع با هم تحصیل می کنند می تواند مطلوب باشد تصمیم به تغییر مدرسه از تیزهوشان به مدارس عادی با توجه به شرایط ویژه و منحصر به فرد یک دانش آموز، یک تصمیم منطقی و قابل قبول از طرف والدین خواهد بود. از این رو این والدین می توانند به راحتی فرزند خود را به مدارس عادی مورد تأیید برگردانند و آنچه که در اینجا اهمیت دارد، سیر صعودی پیشرفت تحصیلی یک دانش آموز در کنار حفظ شادابی و روحیه او است. حال هر مدرسه ای که درس بخواند. 
در این مقاله به بررسی شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله مشاوره درسی بزنید تا با روش های جدید مشاوره آشنا شوید. بزنید.
اگر سوالی در زمینه شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۹ دیدگاه
 • user_default_pic رضا
  توسط رضا در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۷ reply_comment
  من بیشتر قصد مطرح کردن یک سوال رو دارم تا یک نظر اون اینه که برای اینکه بخوام از کرمانشاه به تهران برم ، باید آزمون بدم؟ ضمنا اینو بگم که مدرسه ام تیزهوشانه و جز نفرات برتر مدرسه ام هستم و میخوام به مدرسه علامه تهران برم. با تشکر
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۷ مرداد ۹۷
  سلام دوست گرامی از جمله شروط این است که حداقل تراز آخرین نفر پذیرفته شده در مدرسه مورد علاقه را کسب کنید.

 • user_default_pic محمد
  توسط محمد در تاریخ ۲۵ مرداد ۹۷ reply_comment
  یک سوال : ایا میشه سال اول رو تو مدرسه عادی درس خونت و سال بعد بری تو مدرسه تیزهوشان مقصد؟ لطفا پاسخ دهید
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز شرط ورود به مدارس تیزهوشان قبولی در آزمون است. در سال اول باید در مدرسه تیزهوشان قبول شوید.

 • user_default_pic مهسا
  توسط مهسا در تاریخ ۲۶ آذر ۹۷ reply_comment
  سلام.ببخشید میخواستم بپرسم که اگه بخوایم درخواست انتقالی بدیم حتما باید تا پایان امسال صبر کنیم؟ینی باید معدل پایانی امسال و داشته باشیم که بتونیم انتقالی بگیریم یا الان که وسط سال هست امکانش وجود داره؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۰ دی ۹۷
  سلام دوست عزیز انتقالی در مدارس تیزهوشان در سال اول امکان پذیر نیست. در سال دوم به شرطی اینکه حداقل آخرین نمره قبولی آن مدرسه را کسب کرده باشید یا به عبارتی تراز ورودی همان سال دارا باشید، می توانید نسبت به انتقالی اقدام کنید.

 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۲۲ بهمن ۹۷ reply_comment
  سلام ببخشید من فرزانگان رفسنجان درس می خونم و پایه نهم هستم برای اینکه برای وهم انتقالی بگیرم یزد باید چکار کنم و بل توجه به اینکه نمره های قبولیمونو به خودمون تحویل ندادن باید کف نمره و نمره خودمون رو از کجا بفهمیم
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۴ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز سال اول امکان گرفتن انتقالی در سال اول برایتان وجود ندارد اما در سال دوم به شرطی که حداقل تمرات آخرین فرد قبولی در مدرسه جدید را در همان سال کسب کنید، می توانید برای انتقالی مدرس تیزهوشان به تیزهوشان اقدام کنید.

 • user_default_pic مانی
  توسط مانی در تاریخ ۲۶ اسفند ۹۷ reply_comment
  سلام من سال هشتم هستم میخوام از باهنر کرج برای حلی تهران انتقالی بگیرمِ.چه زمانی باید اقدام کنم؟ امکان دارهموافقت نشه با انتقالی من؟