شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۲۸ مهر ۹۸ view image ۸۰۴۲ blogging image ۲۴
شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان

معمولاً هستند دانش آموزانی که بنا به شرایط خانوادگی و یا موقعیت های شغلی والدین و نیز اشتباه در وارد کردن سه اولویت اول مدارس انتخابی در زمان ثبت نام  و دیگر دلایل موجود در زمان ثبت نام، برگزاری آزمون و یا اعلام نتایج تیزهوشان آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نیز مدتی بعداز تحصیل در این مدارس با توجه به میزان برآورد سطح انتظارات آموزشی خود از مدرسه موردنظر، قصد تغییر محل سکونت خود از یک شهر به شهر دیگر و یا در داخل یک شهر را دارند که به تبع آن می بایست مدرسه محل تحصیل خود را نیز تغییر دهند. برای تغییر مدرسه محل سکونت جاری دانش آموز با مدرس محل سکونت جدید شرایط و ضوابطی توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است که لازم است والدین  و دانش آموزان مدارس سمپاد به آن توجه نمایند. درخواست های انتقالی دانش آموزان مدارس تیزهوشان یا از یک استان به استان دیگر، از یک شهرستان به شهرستان دیگر و یا در داخل خود یک استان است که هر یک از این محدوده های انتقالی دارای قوانین مربوط به خود است. از این رو اگر تصمیم به تغییر مدرسه فرزند خود در هر یک از دوره های اول و دوم متوسطه گرفته اید باید شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را به خوبی بلد باشید که بدین منظور در ادامه مطلب آن را پی گرفته ایم.

ضوابط و شرایط انتقالی از مداس سمپاد به سمپاد

دانش آموزانی که برای سکونت در شهری جدید قصد تغییر مدرسه  سمپاد خود را دارند، می بایست از شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان مطلع باشند. بر طبق قوانین مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دارای شرایط و ضوابط زیر باشند:
1- تغییر و انتقال در داخل یک شهرستان برای پذیرفته شدگان در سال اول وجود ندارد و این متقاضیان می بایست در سال دوم تحصلی خود درخواست انتقالی بدهند. از این رو توجه و سنجیده انتخاب کردن سه اولویت اول مدارس انتخابی در فرم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اهمیت اساسی دارد. چرا که تا گذشت بازه زمانی یک ساله دانش آموز باید در مدرسه ای که پذیرفته شده است، ادامه تحصیل نماید. ممکن است تغییر مدرسه و درخواست انتقال به دلایلی همچون عدم رضایت از سطح علمی و آموزشی مدرسه فعلی باشد که برای جلوگیری از چنین اقدامی لازم است از مدتها پیش والدین دانش آموز و حتی خود دانش آموز تحقیقات و پرس و جو های لازم را برای کسب اطلاعات به منظور استخراج اطلاعات و شناخت درست و اصولی از مدارس مورد نظر خود بدست آورند. برای ثبت نام کتاب درسی هم روی لینک آبی کلیک کنید.
2- موافقت با درخواست انتقالی از مدارس تیزهوشان بعد از سال اول تحصیل در صورتی امکان پذیر است که دانش آموز نخست در یکی از مدارس مورد نظر خود در شهر محل سکونت فعلی قبول شده باشد و در مرحله دوم کف نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده شهر محل سکونت مورد تقاضا را کسب کرده باشد. در صورت دارا بودن دو شرط با موافقت اداره آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد می تواند انتقالی بگیرد. بنابراین برای درخواست انتقالی سه مرحله را باید طی کنید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

مراحل درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان

1- گذشت یک سال از پذیرش در مدرسه مبدأ 
2- قبولی در مدارس انتخابی تیزهوشان شهر مبدأ
3- کسب کف نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده مدرسه مقصد
4- موافقت آموزش و پرورش کل استان های مبدأ و مقصد با درخواست انتقالی دانش آموز این شرایط و مراحل برای دانش آموزان سال بالایی در مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم نیز صادق است و آنها نیز می بایست دارای همین ضوابط باشند تا بتوانند از یک شهرستان به شهرستان دیگر یا در داخل یک شهرستان انتقالی بگیرند.

نحوه درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان

با توجه به شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان که در بالا عنوان کردیم، دانش آموزانی که واجد شرایط 4 گانه باشند، می توانند بدین صورت عمل کنند که فرم درخواست انتقالی خارج از استان را از مراکز رسمی استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان محل سکونت دریافت کنند و بعد از کامل کردن آن و تأیید والدین دانش آموز، آن را به مرکز آموزش و پرورش استان محل سکونت فعلی تحویل دهد. این درخواست بعد از بررسی نمره قبولی و مقایسه آن با کف نمره آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای متقاضی جهت انتقال و تأیید شرایطی که بیان کردیم مورد موافقت قرار خواهد گرفتم. معمولاً موافقیت با درخواست انتقال از یک شهر کوچک به شهر بزرگ دیگر محدودیت های بیشتری دارد و انتقال از تهران یا شهرهای بزرگ کشور به مراکز شهرستان ها راحت تر است.

فرم انتقالی تیزهوشان

همان طور که گفتیم برای گرفتن انتقالی لازم است نحوه و شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را بدانید. سپس لازم است فرم انتقالی تیزهوشان را پر کنید و به مرکز آموزش و پروش استان تحویل دهید. معیارهایی برای فرایند نقل و انتقال دانش آموزان تیزهوشان در نظر گرفته شده است که در فرم انتقالی آمده است. 
برای دریافت فرم انتقالی تیزهوشان در صورت تمایل میتوانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

انتقالی از مدارس تیزهوشان به مدارس عادی 

ممکن است اندک دانش آموزانی با توجه به دلایل مورد نظر خود و والدینشان قصد تغییر مدرسه سمپاد خود و ادامه تحصیل در مدارس عادی داشته باشند. گاهی جو رقابتی و نیز پر استعداد و پر تلاش یک کلاس درس و نیز در سطح کلی در یک مدرسه، سبب نارضایتی و ایجاد نتیجه معکوس در روند پیشرفت علمی و تحصیلی یک دانش آموز می شود. به ویژه اینکه حضور یک استعداد برتر در کلاس درسی که هم طیف دانش آموز با توانایی های متنوع با هم تحصیل می کنند می تواند مطلوب باشد تصمیم به تغییر مدرسه از تیزهوشان به مدارس عادی با توجه به شرایط ویژه و منحصر به فرد یک دانش آموز، یک تصمیم منطقی و قابل قبول از طرف والدین خواهد بود. از این رو این والدین می توانند به راحتی فرزند خود را به مدارس عادی مورد تأیید برگردانند و آنچه که در اینجا اهمیت دارد، سیر صعودی پیشرفت تحصیلی یک دانش آموز در کنار حفظ شادابی و روحیه او است. حال هر مدرسه ای که درس بخواند. 
در این مقاله به بررسیشرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله مشاوره درسی بزنید تا با روش های جدید مشاوره آشنا شوید. بزنید.
اگر سوالی در زمینه شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

 

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی است و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان به تیزهوشان " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۲۴ دیدگاه
 • user_default_pic رضا
  توسط رضا در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۷ reply-button
  من بیشتر قصد مطرح کردن یک سوال رو دارم تا یک نظر اون اینه که برای اینکه بخوام از کرمانشاه به تهران برم ، باید آزمون بدم؟ ضمنا اینو بگم که مدرسه ام تیزهوشانه و جز نفرات برتر مدرسه ام هستم و میخوام به مدرسه علامه تهران برم. با تشکر
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۷ مرداد ۹۷
  سلام دوست گرامی از جمله شروط این است که حداقل تراز آخرین نفر پذیرفته شده در مدرسه مورد علاقه را کسب کنید.

 • user_default_pic محمد
  توسط محمد در تاریخ ۲۵ مرداد ۹۷ reply-button
  یک سوال : ایا میشه سال اول رو تو مدرسه عادی درس خونت و سال بعد بری تو مدرسه تیزهوشان مقصد؟ لطفا پاسخ دهید
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز شرط ورود به مدارس تیزهوشان قبولی در آزمون است. در سال اول باید در مدرسه تیزهوشان قبول شوید.

 • user_default_pic مهسا
  توسط مهسا در تاریخ ۲۷ آذر ۹۷ reply-button
  سلام.ببخشید میخواستم بپرسم که اگه بخوایم درخواست انتقالی بدیم حتما باید تا پایان امسال صبر کنیم؟ینی باید معدل پایانی امسال و داشته باشیم که بتونیم انتقالی بگیریم یا الان که وسط سال هست امکانش وجود داره؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۰ دی ۹۷
  سلام دوست عزیز انتقالی در مدارس تیزهوشان در سال اول امکان پذیر نیست. در سال دوم به شرطی اینکه حداقل آخرین نمره قبولی آن مدرسه را کسب کرده باشید یا به عبارتی تراز ورودی همان سال دارا باشید، می توانید نسبت به انتقالی اقدام کنید.

 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۲۳ بهمن ۹۷ reply-button
  سلام ببخشید من فرزانگان رفسنجان درس می خونم و پایه نهم هستم برای اینکه برای وهم انتقالی بگیرم یزد باید چکار کنم و بل توجه به اینکه نمره های قبولیمونو به خودمون تحویل ندادن باید کف نمره و نمره خودمون رو از کجا بفهمیم
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۵ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز سال اول امکان گرفتن انتقالی در سال اول برایتان وجود ندارد اما در سال دوم به شرطی که حداقل تمرات آخرین فرد قبولی در مدرسه جدید را در همان سال کسب کنید، می توانید برای انتقالی مدرس تیزهوشان به تیزهوشان اقدام کنید.

 • user_default_pic مانی
  توسط مانی در تاریخ ۲۶ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام من سال هشتم هستم میخوام از باهنر کرج برای حلی تهران انتقالی بگیرمِ.چه زمانی باید اقدام کنم؟ امکان دارهموافقت نشه با انتقالی من؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۰ فروردین ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ بعد از اینکه نتیجه امسال ششم به هفتم اعلام شد می توانید اقدام کنید. از آنجایی که احتمال 0 و 100 درصد، 0 درصد است، هر امکانی وجود دارد.

 • user_default_pic نازنین
  توسط نازنین در تاریخ ۰۱ فروردین ۹۸ reply-button
  سلام ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون . یک سوال : من چطور باید نمره قبولی خودم و کف نمره قبولی مدرسه مورد نظر را بفهمم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۰ فروردین ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ به مدرسه مورد نظرتان تشریف می برید و آخرین رتبه قبولی آن مدرسه را می پرسید.

 • user_default_pic کسرا بهلولی
  توسط کسرا بهلولی در تاریخ ۰۵ اردیبهشت ۹۸ reply-button
  درود،من امسال ششم هستم، میخواستم بدونم میشه بعد از نیمسال اول انتقالی گرفت یا نه؟و اگر نه، به دلیل مهاجرت خانواده به تهران (بعد از نیمسال اول) میشه نیمسال دوم رو در یک مدرسه ی غیر تیزهوشان ادامه داد سپس در سال دوم دوباره به مدرسه ی تیز هوشان برگشت؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۸
  سلام دوست عزیز در سال اول اصلا امکان انتقالی نیست سال دوم با توجه به تراز قبولی آخرین فرد قبول شده آن مدرسه ميتوانید برای انتقالی اقدام کنید.

 • user_default_pic Asal Jamali
  توسط Asal Jamali در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۸ reply-button
  سلام خسته نباشید؛ من و خواهرم دوقلو هستیم و سه ساله که در مدرسه ی فرزانگان پاکدشت درس میخونیم.میخاستم بدونم که چطوری میتونیم برای سال دهم به مدارس نمونه ی تهران بریم ما وقت زیادی برای تصمیم نداریم اگه میشه لطف کنید جوابمو بدید با تشکر
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۹ خرداد ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ شما باید از طریق سایت azmoon.medu.ir ثبت نام کنید، آزمون بدهید و در زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی را انتخاب کنید.

 • user_default_pic محمد
  توسط محمد در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۸ reply-button
  ببخشید میشه بگید مدارس تیز هوشان خوابگه دارد یا نه
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ خیر خوابگاه ندارد زیرا جزء مدارس شبانه روزی به حساب نمی آید.

 • user_default_pic پویان
  توسط پویان در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۹۸ reply-button
  سلام باید از کجا فرم انتقالی از مدارس تیزهوشان به تیزهوشان را در یک شهر بگیریم
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید در سال دوم فرم ها را از آموزش و پرورش اخذ کنید.

 • user_default_pic مهلا
  توسط مهلا در تاریخ ۰۷ خرداد ۹۸ reply-button
  سلام من دانش اموز پایه دهم مدرسه تیزهوشان هستم و در وضعیت درسی هیچ مشکلی ندارم و جزو دانش اموزان برتر مدرسه و رتبه های برتر کشوری ازمون ها هستم اما مایلم برای سال اینده بنا بر دلایلی به مدرسه نمونه دولتی شهر خود جابه جا شوم ولی اموزش و پرورش موافقت نمیکند و این کار را غیر مجاز اعلام کرده است.باید چکارکنم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۲ خرداد ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ متاسفانه کاری نمیشود کرد.

 • user_default_pic سوگند
  توسط سوگند در تاریخ ۰۱ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام انتقالی مدارس در داخل یک شهر هم شرطه حداقل اخرین ترازو داره؟مثلا از یک ناحیه به ناحیه دیگه
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۸
  سلام .بله باید تراز های قبولی مدارس بررسی شه