سوابق تحصیلی کنکور ۹۸

avatar image نویسنده : فرنوش دهقانی
stopwatch image ۰۷ مهر ۹۷ view image ۱۱۶۸ blogging image ۱۶
سوابق تحصیلی کنکور 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


سوابق تحصیلی کنکور 98

با تغییر نظام آموزشی، کنکور 98 با تغییرات زیادی مواجه شده است. کنکور سراسری 98، زمان اعمال تغییرات نظام آموزشی و نقطه تلاقی نظام قدیم و نظام جدید است. در کنکور سراسری 98، کتب امتحانی و نوع سوالات تغییراتی به گذشته داشته است، اما علاوه بر این ها سازمان سنجش تصمیم گرفته است تا تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 را نیز تغییر دهد.

تاثیر سوابق تحصیلی 

 اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده است که میزان تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 به چه صورت است؟ و یا تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 برای افرادی که دیپلم خود را قبل از 97 کسب کرده اند، چگونه است؟ پیشنهاد می کنیم ما در این مقاله که به توضیح تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 می پردازیم، همراهی کنید.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور در هر سال متفاوت است. این بدین معناست که اگر طالب شرکت در کنکور سراسری 98 هستید، بایستی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

با تغییر نظام آموزشی به 6 سال ابتدایی، 3 سال دوره متوسطه اول و 3 سال دوره متوسطه دوم و تغییر کتاب ها و امتحانات، تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 نیز تغییر کرده است. کنکور 98 تنها کنکوری نیست که با تغییرات مواجه شده است، در دهه 80 نیز شاهد چنین تغییراتی بودیم، بنابراین در حال حاضر داوطلبین کنکور 98 به سه گروه تقسیم می شوند و تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 برای هر یک از این گروه داوطلبین، متفاوت است.

داوطلبین کنکور سراسری 98 شامل گروه های زیر می شوند:

 • دیپلمه های قبل از 84
 • دیپلمه های 97-84
 • دیپلمه های 98

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 نیز برای هر یک از گروه های فوق متفاوت است. در ادامه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 را برای هر یک از داوطلبین توضیح می دهیم.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 برای افرادی که دیپلم خود را قبل از سال 84 اخذ کرده اند، صفر است، یعنی سوابق تحصیلی آن ها هیچ گونه تاثیری بر نمره کل نهایی و رتبه آنان ندارد.

سوابق تحصیلی کنکور 98 بر نمره کل نهایی افرادی که دیپلم خود را در بین سال های 97-84 کسب کرده اند تاثیر گذار است، البته آن گروه از داوطلبانی که امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی، سراسری و یا کشوری برگزار شده است. تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 برای این گروه از داوطلبین به شرح زیر است:

 • تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم 25%
 • تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی 5%

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 برای این گروه از داوطلبین در مجموع 30% است. 20% سوابق تحصیلی به طور قطعی بر نمره کل نهایی داوطلبین تاثیر گذار است و 10% سوابق تحصیلی تنها در صورتی که تاثیر مثبت داشته باشد، تاثیرگذار خواهد بود.

تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 برای دیپلمه های 98 که بر اساس نظام جدید آموزش دیده اند و امتحانات پایه دوازدهم آنان به صورت سراسری برگزار شده است نیز برابر 30% است. تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور برای دیپلمه های 98 به صورت 20% تاثیر قطعی و 10% تاثیر مثبت زیر پیش بینی می شد، اما مطابق آخرین اخبار از آنجایی که تاثیر قطعی در کنکور 98 حذف شده است، تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 ، فقط به صورت تاثیر مثبت (30%) خواهد بود. از آن جایی که افرادی که دیپلم خود را در سال 98 کسب کرده اند، دارای دوره تحصیلی پیش دانشگاهی نیستند، سوابق تحصیلی آنان شامل معدل و نمرات پایه دوازدهم آنان می شود.

ما تلاش کردیم تا با بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله کنکور 98 بزنید.

اگر سوالی در زمینه کنکور و تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 ذهن شما باقی مانده است می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید و پاسخ خود را دریافت کنید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱۶ دیدگاه
 • user_default_pic Bozorgmehr
  توسط Bozorgmehr در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  سلام ، معدل کل دیپلمم 17.62 شده. ایا در سوابق تحصیلی سال98 تاثیر مثبت داره یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید ، ضمنا بنده داوطلب گروه علوم انسانی هستم .
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز با توجه به اثر مثبت سوابق تحصیلی کنکور 98 ، معدل دیپلم به میزان 25 % و پیش دانشگاهی 5% در پذیرش شما نقش خواهد داشت. البته دقت کنید که تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 ذکر شده به شرطی است که داوطلب در رشته ی خود شرکت کند، در غیر این صورت تاثیر سوابق تحصیلی کمتر می شود.

 • user_default_pic سروش سهرابی
  توسط سروش سهرابی در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  باسلام چرا تاثیر سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ برای پایه دوازدهم (نظام جدید) فقط شامل معدل نیست؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز مطابق آخرین اخبار در زمینه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی نظام جدید ( 6,3,3) بر اساس معدل سال دوازدهم و برابر با 30 % است.

 • user_default_pic شادمهر
  توسط شادمهر در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  سلام. در مورد تاثیر سوابق تحیلی در کنکور ۹۸ برای من که سال ۹۷ دیپلممو گرفتم،منظورتون از اون ۱۰% که گفتید اگه تاثیر مثبت داشته باشه لحاظ میشه دقیقا چیه؟ممنون
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز مطابق آخرین اخبار مرتبط با تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 ، احتمال اینکه میزان تاثیر 20% قطعی و 10% مثبت اعمال شود (که به نوعی بی تاثیر خواهد بود)، وجود خواهد داشت.

 • user_default_pic Nadereziaee
  توسط Nadereziaee در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  سلام و وقت بخير تاثير سوابق تحصيلي در كنكور ٩٨ براي دانشگاه ازاد چطور محاسبه مي شود؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز، وقت شما هم بخیر مطابق آخرین اطلاعیه درباره ی سوابق تحصیلی کنکور 98 ، سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه آزاد تاثیری ندارد. برای دانشگاه آزاد سهمیه و تراز در زیر گروه و رتبه کشوری اهمیت می یابد.

 • user_default_pic Bozorgmehr
  توسط Bozorgmehr در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  سلام وقت بخیر ، معدل کل دیپلم در سوابق تحصیلی کنکور 98 چند درصد تاثیر داره؟ معدل من 17.62 است لطفا راهنمایی کنید . در ضمن من داوطلب گروه علوم انسانی هستم.
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام وقت شما نیز بخیر، میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم برابر 25% است، در صورتی که در گروه خودتان شرکت کرده باشید.

 • user_default_pic آوا
  توسط آوا در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  سلام. تاثير سوابق تحصيلى در كنكور 98 برای اون رشته های بدون کنکورم همین قدره؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام، میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 برای رشته های بدون کنکور در گروه آزمایشی داوطلب، به میزان 100% و در گروه های دیگر به میزان کمتر، خواهد بود.

 • user_default_pic مونا
  توسط مونا در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  پیش دانشگاهی تاثير سوابق تحصيلى در كنكور 98 را امسال اضافه کرده ؟؟؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز بله تاثیر سوابق تحصیلی کنکور 98 بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما دارد. میزان تاثیر پیش دانشگاهی در سوابق تحصیلی برابر 5% و میزان دیپلم برابر 25% است. البته به شرطی این میزان سوابق تحصیلی کنکور سراسری در نظر گرفته می شود که داوطلب در رشته امتحانی دیپلم خودش شرکت کند.در غیر اینصورت این میزان کمتر خواهد شد.

 • user_default_pic کنکوری ۹۸ :(
  توسط کنکوری ۹۸ :( در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ reply-button
  تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ برای من که معدل دیپلمم ۱۴ و پیشم ۱۳ هست ،در کل به ضررمه؟خیلی باید درصدام بالا باشه تا معدل کمم جبران شه؟ گیج شدم :(((((((
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۰۱ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، مطابق آخرین اخبار مرتبط با سوابق تحصیلی کنکور 98 ، میزان تاثیر دیپلم 25% و میزان تاثیر پیش دانشگاهی 5% است.