رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور

بعد از اتمام دوره تحصیلی در مدرسه و گرفتن مدرک دیپلم به مرحله حساس انتخاب رشته و دانشگاه می رسیم. انتخاب رشته و دانشگاه تاثیر بسیاری در مسیر آینده و پیش روی ما دارد. از این رو اگر تصمیم نادرستی بگیریم و رشته ای را انتخاب کنیم که علاقه کمی در آن داریم، ممکن است از آِینده خود رضایت کافی نداشته باشیم. بنابراین به شما توصیه می کنیم رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید و اگر در مرحله بدون کنکور آزاد موفق به قبولی در آن نشدید، در بین رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور به دنبال رشته خود باشید. در واقع اولین قدم این است که بتوانید رشته های مورد نظر خود را از بین لیست رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور انتخاب کنید. در این مقاله شما را با رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور آشنا می کنیم. همچنین می‎توانید مقاله رشته های بدون کنکور را مطالعه کنید.

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور

برای شرکت در تکمیل ظرفیت بدون کنکور آزاد در زمان در نظر گرفته شده توسط دانشگاه آزاد که برای نیم سال اول اواسط مهر و برای نیم سال دوم اواسط بهمن ماه است، بایستی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید. احتمال می رود در سال ،97 تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور برای نیم سال مهر ماه ارائه نشود.

در صورت ارائه نشدن تکمیل ظرفیت در نیم سال اول امید خود را از دست ندهید، زیرا دانشگاه آزاد نیم سال دوم نیز بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
شما عزیزان می‌توانید مقاله لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اهواز را مطالعه نمایید.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور

حال شما می توانید در جدول زیر لیست رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور را مشاهده کنید. این لیست رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور بر اساس دفترچه سال 96 تهیه شده است و ممکن است با لیست رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت سال 97 تفاوت اندکی داشته باشد.

در ضمن توجه داشته باشید که پذیرش در رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبین می باشد.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور
حقوق علوم تربیتی روان شناسی مدیریت مالی پلیمر
برق مکانیک شیمی مهندسی پزشکی نقشه برداری
معماری عمران مکانیک میکروبیولوژی فیزیک مهندسی
زبان و ادبیات فارسی حسابداری فیزیک زمین شناسی مدیریت دولتی
علوم ورزشی مترجمی زبان انگلیسی جغرافیا شیمی کاربردی مدیریت بازرگانی
مدیریت صنعتی صنایع هوا و فضا اپتیک و لیزر مهندسی برق
شهرسازی روابط عمومی روزنامه نگاری فقه و مبانی حقوق اسلام زبان و ادبیات فرانسه
علوم سیاسی مدیریت مالی برق فضای سبز مشاوره
مهندسی هسته ای تاریخ گردشگری اقتصاد علوم قضایی
جامعه شناسی آمار مهندسی نفت گیاه پزشکی مدیریت بیمه
محیط زیست صنایع غذایی ریاضیات و کاربردها معماری داخلی تولید وژنتیک گیاهی

حدود 85% رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجو می گیرند. اگر رشته خاصی یا واحد خاصی در نظرتان است با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

اگر رشته مورد علاقه شما در بین رشته های تکمیل ظرفیت آزاد بدون کنکور قرار نداشته است میتوانید مقاله لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی را نیز نگاهی بیندازید.