لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 

دانشگاه غیرانتفاعی از جمله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی است که بدون کنکور در رشته ها و گروه های آزمایشی پنج گانه از داوطلبان ثبت نام می کند. پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی آموزش عالی براساس سوابق تحصیلی است و تعدادی از رشته هایی که در بین متقاضیان ورود به دانشگاه طرفدار زیادی دارد هم جزو برنامه آموزشی این دانشگاه ها است. در مقاله لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 97 ، رشته هایی که در این دانشگاه در پنج گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی ارائه می شود را به داوطلبان عزیز ورود به دانشگاه معرفی می کنیم تا بتوانند با در دست داشتن اطلاعات کافی و جامع رشته موردنظر خود را انتخاب کنند.

برای اینکه فردا کاسه ی چه کنم چه کنم به دستتان نگیرید، امروز در انتخاب رشته تان دقت کنید. مشاوران آیدانیتو بهترین رشته ها را به شما معرفی می کنند

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

رشته های زیر مجموعه گروه های آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی، زبان و هنر در دانشگاه غیرانتفاعی پذیرش دارند. از آنجا که دانشگاه غیرانتفاعی در رشته های متعددی به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد، در این بخش از مقاله لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 97 ، شاخص ترین رشته های هر گروه را معرفی می کنیم.
برای آگاهی از کلیه ی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در گروه آزمایشی ریاضی و فنی

لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 97 در گروه ریاضی عبارت است از:

مهندسی برق

مهندسی کامپیوتر

مهندسی صنایع

مهندسی پزشکی

مهندسی معدن

مهندسی معماری

مهندسی عمران

مهندسی اپتیک و لیزر

معماری داخلی

مهندسی شهرسازی

مهندسی مکانیک

مهندسی هوافضا

مهندسی نقشه برداری

مهندسی انرژی

مهندسی مواد و متالورژی

مهندسی شیمی

مهندسی نفت

علوم کامپیوتر

ریاضیات و کاربردها

 

 

برای آگاهی از تمامی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در رشته ریاضی فیزیک، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 

رشته های بدون کنکور در گروه آزمایشی تجربی

لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 97 تجربی به ترتیب زیر است:

علوم و مهندسی محیط زیست

علوم و مهندسی جنگل

علوم و مهندسی شیلات

علوم و مهندسی صنایع غذایی

علوم و مهندسی خاک

علوم و مهندسی باغبانی

مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی

مهندسی فضای سبز

زیست شناسی سلولی و مولکولی

زیست شناسی جانوری

زیست شناسی گیاهی

زیست شناسی دریا

زیست فناوری

میکروبیولوژی

گیاه پزشکی

بهداشت مواد غذایی

زمین شناسی

 

برای آگاهی از تمامی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در رشته علوم تجربی، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 

رشته های بدون کنکورِ گروه آزمایشی علوم انسانی

حسابداری

مدیریت بازرگانی

مدیریت بیمه

مدیریت صنعتی

مدیریت مالی

اقتصاد

روانشناسی

پژوهشگری اجتماعی

زبان و ادبیات فارسی

زبان و ادبیات عربی

مترجمی زبان عربی

روابط عمومی

روزنامه نگاری

حقوق

فقه و حقوق اسلامی

فلسفه

جغرافیا

باستان شناسی

برای آگاهی از تمامی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در رشته علوم انسانی، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 

رشته های  بدون آزمون گروه آزمایشی هنر

لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی 97 هنر که داوطلبان می توانند انتخاب کنند

ادبیات نمایشی

صنایع دستی

طراحی صحنه

طراحی صنعتی

طراحی پارچه

کتابت و نگارگری

نمایشی عروسکی

هنراسلامی

طراحی صنعتی

مرمت و بناهای تاریخی

ارتباط تصویری

طراحی

بازیگری

عکاسی

تلویزیون و هنرهای دیجیتالی

کارگردانی تلویزیون

سینما

آهنگسازی

طراحی لباس

نقاشی

 

برای آگاهی از تمامی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در رشته هنر، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 

رشته های بدون آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی

آموزش زبان انگلیسی

مترجمی زبان انگلیسی

زبان و ادبیات انگلیسی

زبان و ادبیات آلمانی

 

 

برای آگاهی از تمامی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در رشته زبان، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. 

دانشگاه های غیرانتفاعی ارائه دهنده رشته های بدون کنکور

تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که در رشته های مختلف دانشجو می پذیرند بسیار زیاد است و تنها به چند دانشگاه شاخص در این گروه اشاره می کنیم: دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا، دانشگاه غیرانتفاعی امیرالمومنین، دانشگاه غیرانتفاعی چابهار، دانشگاه غیرانتفاعی خیام، دانشگاه غیرانتفاعی دانش البرز قزوین، دانشگاه غیر انتفاعی سوره تهران، دانشگاه غیرانتفاعی شمال واقع در آمل، دانشگاه های غیرانتفاعی اشرفی اصفهانی و شیخ بهایی اصفهان، دانشگاه غیرانتفاعی صنعتی سجاد مشهد، دانشگاه غیر انتفاعی علامه محدث نوری در شهرستان نور، دانشگاه های غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران و علم و هنر یزد و دانشگاه مفید قم و غیره.

 

به رشته ای علاقه دارم اما نمی دانم کدام واحد دانشگاهی بهتر است!

اگر رشته ای مد نظرتان است اما از واحدهای دانشگاهی اطلاع جامعی ندارید، به هیچ وجه اقدام به انتخاب رشته کنید. زیرا نتیجه ای جز آه و افسوس برایتان نخواهد داشت. آگاهی از واحدهای دانشگاهی به همان میزان رشته ها، با اهمیت است زیرا مدت تحصیل یک هفته نیست که بتوان آن را تحمل کرد. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از مناسب ترین واحد دانشگاهی غیرانتفاعی متناسب با موقعیت خود، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن جامع ترین اطلاعات را در زمینه کارشناسی ارشد بدون کنکور در اختیار شما قرار خواهند داد.
برای آگاهی از بهترین دانشگاه ها، شهریه ثبت نام و انتخاب رشته حرفه ای می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

چگونه بهترین رشته را انتخاب کنم؟

اگر شما هم گفت و گویی با فارغ التحصیلان داشته باشید، به اهمیت دقت در انتخاب رشته بیش از پیش پی خواهید برد. چه بسیار داوطلبانی که پس از اعلام نتایج اولیه، چون حوصله شرکت مجدد در کنکور را ندارند، به ناچار رشته هایی را انتخاب می کنند که نتیجه ای جز پشیمانی برایشان نخواهد داشت. انتخاب بهترین رشته یک تخصص است و نیاز به تجربه و آنالیز دقیق شرایط شما دارد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رشته با مشاوران تحصیلی مشورت کنید. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین رشته ها را به شما پیشنهاد می دهند.

حتی اگر لیست تمام رشته ها را از حفظ باشید، انتخاب بهترین رشته و دانشگاه نیازمند تجربه است. پیشنهاد می کنیم که حتما در زمینه انتخاب رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

رشته های طلایی که از چشم داوطلبان پنهان می مانند!

جامعه علاوه بر دکتر و مهندس، به بسیار از افراد با مشاغل دیگر نیاز دارد که چه بسا نقشی بسیار پر رنگ تر در پیشرفت خواهند داشت. علاوه بر این هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که تمامی دکترها و مهندسان یک جامعه، درآمد بالا و امکان پیشرفت در حرفه شان را داشته باشند. متاسفانه بسیاری از داوطلبان بخاطر عنوان “مهندس” یا ” دکتر” و بدون توجه به عوامل دیگر انتخاب رشته می کنند. بازار کار، موقعیت شغلی، امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور و بسیاری از موارد دیگر، از عواملی هستند که در هنگام انتخاب رشته حتما باید آن ها را در نظر بگیرید. رشته های بسیاری وجود دارند که هم امکان ادامه تحصیل (چه در داخل کشور و چه در خارج کشور) و هم بازار کاری بسیار مناسب تری دارند که داوطلبان آن ها را نمی شناسند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از بهترین رشته ها با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.
اگر هدفتان موفقیت است، باید بسیار ریزبینانه انتخاب رشته کنید. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از رشته هایی که بسیاری از داوطلبان به آن ها دقت نمی کنند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در پایان به داوطلبانی که قصد ثبت نام در دوره بدون کنکور را دارند پیشنهاد می کنیم برای مطالعه بیشتر در زمینه شرایط و مراحل ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه غیرانتفاعی به شرایط ثبت‌نام کارشناسی بدون کنکور غیرانتفاعی 97 سری بزنند و نکات مطرح شده در این مقاله را به دقت مطالعه کنند.
برای ثبت نام و اطلاع از رشته های بدون کنکور در در مقاطع مختلف در دانشگا های غیر انتفاعی با مشاوران مجرب آیدانیتو تماس بگیرید