دندانپزشکی بدون کنکور تهران

در این مقاله به موضوع دندانپزشکی بدون کنکور تهران خواهیم پرداخت. رشته ای که تعداد زیادی از داوطلبان تمایل و علاقه به تحصیل در آن را دارند اما به دلیل رقابت بسیار زیاد بین داوطلبان گروه تجربی برای بسیاری از داوطلبان، تحصیل در رشته دندانپزشکی به رویا تبدیل شده است. اما آیا احتمال پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور تهران وجود دارد؟
تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در تهران
همان طور که می دانید شرایط پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی با سایر رشته ها متفاوت است و حتی در مرحله پذیرش بدون کنکور این رشته ها در دفترچه مشاهده نمی شوند. اما آیا پذیرش دندان پزشکی بدون کنکور به هیچ عنوان انجام نمی شود؟ در واقع باید بگوییم دندانپزشکی بدون کنکور انجام پذیر بوده است!اما مطابق آخرین قوانین در زمینه قانون انتقال دانشجویان خارج به داخل، در حال حاضر این امکان وجود ندارد. داوطلبان عزیز در ادامه مطالب از شرایط پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور تهران مطلع خواهید شد، همراه ما باشید.

شرایط دندانپزشکی بدون کنکور تهران
در این مبحث شرایط پذیرش در رشته دندانپزشکی بدون کنکور تهران در سال های قبل و قبل از تغییرات ایجاد شده در سال 2019 مورد بررسی قرار می گیرد، قوانین موجود در گذشته برای تحصیل در خارج از کشور به این صورت درج شده بود :
  • داوطلبان عزیزی که رشته مربوط به دیپلم و پیش آنها ریاضی فیزیک و یا علوم تجربی است، می توانند در این روش شرکت کنند. دانش آموزان سایر رشته مجاز به تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون هستند.
  • معدل کسب شده داوطبان را در دیپلم خود باید از 16 به بالا و در مدرک پیش دانشگاهی از 17 به بالا باشد.
  • تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر و مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم در خارج از کشور به میزان 72 واحد درسی که چارت درسی و دانشگاهی دندانپزشکی ایران باشد. 72 واحد درسی مورد بررسی قرار می گیرد که تمامی واحدها باید مورد تأیید این دو وزارت یعنی بهداشت و علوم باشد و معدل 72 واحد پاس شده باید از 15 به بالا باشد.
لازم به ذکر است، شرط سوم اهمیت بسیار زیادی داشت و داوطلبان عزیز باید در انتخاب دانشگاه مبدأ توجه می کردند. در هر سال لیستی جدید از طرف وزارت بهداشت و وزارت علوم به صورت مجزا در اختیار عمومی قرار می گرفت. در هر سال لیست دانشگاه ها مورد بازبینی قرار می گرفت و ممکن بود تغییراتی در دانشگاه ها ایجاد شود. به عنوان مثال برخی از دانشگاه ها که در سال های گذشته مورد تأیید وزارت بهداشت قرار گرفته بود، در سال های بعد به دلایل مختلف از جمله سیاست، مشکلات اقتصادی و تحصیلی و … از لیست تأیید وزارت بهداشت کنار گذاشته می شد.
نقش سوابق تحصیلی در پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور

زمانی که صحبت از پذیرش بدون کنکور می شود، معیار پذیرش نمره ی کنکور نیست، پس بایستی سایر موارد مانند سوابق تحصیلی، پرطرفداری یا کم طرفداری رشته، دانشگاه و … مد نظر قرار بگیرد. با توجه به اینکه میزان تاثیر سوابق تحصیلی در هر سال متفاوت است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از میزان اثر سوابق تحصیلی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از میزان تاثیر سوابق تحصیلی خود با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


درخواست پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در تهران
داوطلبانی که شرایط گفته شده را داشتند، قبل از قانون سال 2019 می توانستند درخواست پذیرش به یکی از دانشگاه های پذیرنده تهران ارسال کنند و با بررسی شرایط تحصیل، معدل، رتبه و اعتبار دانشگاه، با پذیرش در یکی از پردیس های خودگردان تهران و یا … موافقت می شد، داوطلبان عزیز می توانستند در دانشگاه های مختلف از جمله پردیس دانشگاه تهران، شهید بهشتی و … به تحصیل مشغول شوند. با شرایط و نحوه ی پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در تهران در سال های گذشته آشنا شدید، اما باید توجه کنید با تغییرات ایجاد شده این امکان حذف شده است و در واقع دانشجویانی که به قصد تحصیل و انتقالی به داخل کشور به خارج از کشور می روند دیگر نمی توانند در حین تحصیل بازگردند! پس در انتخاب مشاوران و افراد و سایت های ایجاد شده دقت کافی داشته باشید تا با اطلاعات اشتباه، از اهداف خود دور نشوید و یا به مشکل بر نخورید،
پیشنهاد می کنیم برای مشورت در خصوص دندانپزشکی بدون کنکور تهران و … با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
شرایط جدید انتقالی دانشجویان دندانپزشکی خارج کشور
در سال های گذشته برخی از داوطلبانی که می خواستند شانس خود را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی امتحان کنند، دندانپزشکی بدون کنکور را تنها راه پیش رو پس از قبول نشدن در کنکور می دیدند. مطابق شرایط آن زمان، داوطلبان پس از گذراندن 72 واحد درسی در کشوری خارجی که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران بود، می توانستند به ایران باز گردند و در یکی از پردیس های خودگردان ایران به ادامه تحصیل می پرداختند. اما در حال حاضر شرایط ادامه تحصیل در پردیس های خودگردان متفاوت شده است. مطابق شرایط جدید انتقال دانشجویان دندانپزشکی خارج از کشور، دانشجویان بایستی تمامی واحدها را در دانشگاه خارج از کشور با موفقیت سپری کنند و سپس به کشور بازگردند. با توجه به اینکه امکان تغییر این قانون در دوره های بعدی وجود دارد، پیشنهاد می کنیم جهت کسب آگاهی در زمینه ارشد بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از شرایط جدید انتقالی دانشجویان دندانپزشکی خارج از کشور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی از برترین دانشگاه های خارج کشور
با توجه به تغییر قوانین مرتبط با انتقال دانشجویان از خارج به داخل، به نظر می رسد که در سال جاری برای ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته دندانپزشکی بایستی از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور اقدام کرد. دانشگاه های متعددی در سراسر دنیا اقدام به پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی می نمایند، اما اگر قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور را دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی برای آگاهی از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران و رده بندی دانشگاه های دنیا با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از رده بندی دانشگاه های خارجی و انتخاب بهترین دانشگاه جهت اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
اخذ پذیرش دندانپزشکی و قانون عدم خروج از کشور سربازان
اگر تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور گرفته اید، بایستی از قوانین مرتبط با خروج از کشور سربازان آگاه باشید. به عبارتی با توجه به اینکه هر فرد ذکور بالای 18 سال موظف به گذراندن دوره ی سربازی است و اگر کارت معافیت یا پایان خدمت نداشته باشد، به نوعی متخلف شناخته می شود، توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی برای اخذ پذیرش، با مشاوران نظام وظیفه آیدانیتو مشورت کنید.
 
برای آگاهی از معافیت تحصیلی سربازی و شروط خروج از کشور با مشاورین متخصص نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.
پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه کامل دندانپزشکی بدون کنکور تهران مقاله ظرفیت پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور را مطالعه کنید.