انتخاب رشته تجربی

دفترچه کنکور پرستاری


دفترچه پرستاری
رشته پرستاری در حال حاضر به یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته های معرفی شده در گروه آزمایشی علوم تجربی تبدیل شده است. در حقیقت، پرستار از جمله اعضاء اصلی و کلیدی در گروه  انواع مراقبت های درمانی و بهداشتی محسوب می شود و نقش های مختلفی را در این تیم عهده دار است. در میان نقش های مختلف یک فرد پرستار می توان از وظایف تحقیقاتی، مشورتی، هماهنگی و همین طور نقش مدیریتی یاد کرد. در واقع، وجود یک پرستار ورزیده و کاردان در کنار یک پزشک جهت نگهداری و مراقبت از بیماران کاملاً ضروری به نظر می رسد. اگر به این رشته علاقه مند شده اید می‌توانید آخرین رتبه قبولی پرستاری آزاد را مشاهده کنید. باید اشاره کنیم که علی رغم وجود سختی هایی در حرفه پرستاری این شغل شریف از درآمدی عالی و مناسب برخوردار است. البته کمتر یا زیادتر بودن این درآمد بستگی مستقیمی به مواردی همچون موقعیت جغرافیایی محل زندگی فرد، ساعت های کاری و پست شغلی اختصاص داده شده به وی در بیمارستان دارد. همان گونه که مطلع هستید هر کدام از داوطلبان و متقاضیان ادامه تحصیل در رشته پرستاری پس از کسب اطلاع از رتبه کنکور سراسری خود باید برای انتخاب رشته مطابق علاقه و شرایط فردی خود اقدامات لازم را انجام دهند. سایت رسمی سازمانی سنجش آموزش کشور پس از اعلام و انتشار نتایج اولیه آزمون سراسری گروه علوم تجربی دفترچه پرستاری را برای داوطلبان منتشر می کنند. در این مقاله، قصد ذکر نکات و توضیحاتی را در رابطه با دفترچه پرستاری خدمت شما دوستان گرامی داریم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی را در رابطه با دفترچه پرستاری به دست آورید.
مندرجات دفترچه پرستاری
در ابتدای امر ضروری است که دفترچه رشته پرستاری منتشر شده برای داوطلبان و متقاضیان برای هر دو دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی آزاد و سراسری با عنایت به ادغام این دو دانشگاه در ایران کاملاً مشابه است. تنها تفاوت موجود در این میان صورت گرفتن انتخاب رشته پرستاری در دو سایت مختلف مخصوص دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری است. دفترچه کنکور پرستاری سراسری که در حقیقت همان دفترچه پرستاری می توان پاره ای توضیحات را راجع به کارنامه کنکور سراسری رشته پرستاری و همین طور عملیات مهم انتخاب رشته پرستاری را به وضوح مشاهده کرد. در دومین قسمت از دفترچه نام برده شده می توانید لیست کلیه دانشگاه های علوم پزشکی پذیرنده رشته پرستاری را ملاحظه بفرمایید. اما آخرین بخش از دفترچه کنکور پرستاری به ذکر آدرس کلیه دانشگاه های دارنده رشته محبوب پرستاری و محبوب پرستاری و توضیحات مربوط به آن ها را می توان مورد مطالعه قرار دارد. در ادامه به این مقاله جامع توضیحاتی کامل و مفصل را راجع به هر یک از بخش های نام برده شده و همچنین اعلام نتایج تیزهوشان را خدمت شما داوطلب و متقاضی عزیز بیان می کنیم.
وقت خود را برای مطالعه ی دفترچه هدر ندهید. برای آگاهی از مهم ترین نکات دفترچه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

دفترچه انتخاب رشته پرستاری: بخش اول
اولین قسمت از دفترچه کنکور پرستاری توضیحاتی را پیرامون شیوه تأثیر هر کدام از سهمیه های تعیین شده در کنکور سراسری پرستاری از جمله سهمیه رزمندگان، مناطق و خانواده شهداء می توان مطالعه بفرمایید. علاوه بر این، شروط کلی ادامه تحصیل در رشته پرستاری در انواع دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دوره غیرانتفاعی، نیمه حضوری، شبانه و روزانه نیز در این بخش به چشم می خورند حتی میتوانید برای پرستاری بدون کنکور هم اقدام کنید.
دفترچه انتخاب رشته پرستاری: بخش دوم
در ابتدای این بخش، اطلاعاتی مهم در قالب تعدادی جدول در اختیار شما قرار می گیرند. نخستین جدول به ذکر ضرایب دروس رشته پرستاری اختصاص دارد. اما جدول دوم مواردی همچون شیوه گزینش بومی دانشجویان در رشته پرستاری را شامل می شود. در جداول بعدی لیست دانشگاه های پذیرنده رشته پرستاری و همین طور ظرفیت پذیرش این رشته در دانشگاه های مختلف ذکر شده است.
دفترچه انتخاب رشته پرستاری: بخش سوم
در آخرین بخش از دفترچه انتخاب رشته پرستاری می توان سؤالات شمار زیادی از داوطلبان را در مورد امکانات رفاهی دانشگاه مورد علاقه برای ادامه تحصیل و آدرس های دقیق این مراکز دانشگاهی را مشاهده و مطالعه نمود.
در این مقاله به تحلیل و بررسی دفترچه کنکور پرستاری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته کنکور تجربی بزنید.
اگر سوالی در زمینه زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *