محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98

در اینجا می خواهیم به بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98 بپردازیم. رشته داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار داوطلبین گروه تجربی است. بسیاری از دانش آموزان هدف خود را قبولی در رشته داروسازی می گذارند و بر اساس آن برای مطالعه خود برنامه ریزی می کنند.
همان طور که می دانید، داروسازی جزو علوم پزشکی محسوب می شود و در آن به تولید و ساخت دارو، بهبود دارو برای کاهش عوارض آن بر بدن، بررسی تأثیر دارو بر بدن انسان در سنین مختلف، بررسی و بهبود کیفیت دارو کشف دارو می پردازند. تأثیر دارو بر سلامت انسان و جامعه و روند بهبودی بیمار بسیار زیاد است. به همین دلیل وجود داروسازانی توانا و با انگیزه و پژوهشگر برای هر جامعه ای بسیار اهمیت دارد.

توانایی های لازم برای داروسازی

داروسازی ترکیب دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی است. بنابراین باید علاقه مند به این دروس باشید. همچنین باید در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی قوی و دارای اطلاعات کافی باشید. از آنجایی که بیشترین بازار کار داروسازان در داروخانه ها است باید صبر و حوصله برخورد و پاسخ گویی به بیماران را داشته باشید. همچنین برخی از فارغ التحصیلان داروسازی جذب صنایع داروسازی و آرایشی و بهداشتی می شوند. این افراد باید علاقه مند به پژوهش، سخت کوش و با پشتکار باشند.

نکات مهم برای قبولی در رشته داروسازی 98

دانشگاه سراسری و آزاد در رشته داروسازی دانشجو می گیرند. بعد از یکی شدن کنکور سراسری و آزاد، داوطلبین می توانند برای هر دو دانشگاه به صورت جداگانه در رشته داروسازی اقدام به انتخاب رشته کنند. برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری رتبه در زیرگروه حائز اهمیت است. داروسازی در زیرگروه 2 قرار گرفته است. لازم به یادآوری است که درس زمین شناسی در زیرگروه 2 دارای ضریب 1 است. این بدین معنی است که درصد درس زمین شناسی بر رتبه قبولی شما برای داروسازی تأثیرگذار است. پس بهتر است زمین شناسی را به خوبی مطالعه کنید. برای قبولی و انتخاب رشته داروسازی در دانشگاه آزاد تراز مؤثر یا همان تراز زیرگروه 2 اهمیت دارد.

دانشگاه های پذیرنده داروسازی

در اینجا به بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98 میپردازیم. رشته داروسازی در دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه و پردیس خودگردان اقدام به پذیرش دانشجو می کند. دانشگاهی که فاقد پردیس خودگردان هستند، می توانند مازاد بر ظرفیت دانشجو بپذیرند. داوطلبین پذیرفته شده به عنوان ظرفیت مازاد می بایست هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند.

تنها مخصوص داوطلبان بومی است و فارق التحصیلان متعهد به خدمت سه برابر دوره تحصیل خود هستند. این تعهد قابل خرید و جابجایی نیست

پذیرش در دوره روزانه دارای گزینش کشوری، قطبی، استانی یا ناحیه است. برای رشته داروسازی نوع گزینش ناحیه ای می باشند. بنابراین بهتر است این نکته را در نظر بگرید. توضیح گزینش ناحیه ای: به رشته هایی گفته می شود که در برخی از استانها وجود دارند.
بنابراین چند استاد مجاور به عنوان یک ناحیه تلقی می شوند. محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98 در جدول زیر آمده است. دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 98 هنوز منتشر نشده است. اطلاعات جدول زیر بر اساس دفترچه سال 96 میباشد. در جدول زیر دانشگاه و دوره پذیرنده داروسازی بهمراه ظرفیت پذیرش آمده است.
دانشگاه دوره ظرفیت پذیرش نیمسال اول ظرفیت پذیرش نیمسال دوم جنسیت
علوم پزشکی اردبیل روزانه 66 زن و مرد
علوم پزشکی ارومیه روزانه 14 زن و مرد
علوم پزشکی ارومیه پردیس خودگردان 10 زن و مرد
علوم پزشکی اصفهان روزانه 56 زن و مرد
علوم پزشکی اصفهان پردیس خودگردان 26 زن و مرد
علوم پزشکی البرز – کرج روزانه 30 زن و مرد
علوم پزشکی بقیه الله (عج) – تهران روزانه 15 زن و مرد
علوم پزشکی بندر عباس روزانه 22 زن و مرد
علوم پزشکی بندر عباس ظرفیت مازاد 6 زن و مرد
علوم پزشکی تبریز روزانه 24 زن و مرد
علوم پزشکی تبریز پردیس خودگردان 13 زن و مرد
علوم پزشکی تبریز پردیس خودگردان 13 زن و مرد
علوم پزشکی تهران روزانه 82 زن و مرد
علوم پزشکی تهران پردیس خودگردان 22 زن و مرد
علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز روزانه 22 زن و مرد
علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز پردیس خودگردان 19 زن و مرد
علوم پزشکی زنجان روزانه 40 زن و مرد
علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران روزانه 44 زن و مرد
علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران پردیس خودگردان 2 زن و مرد
علوم پزشکی شیراز روزانه 56 زن و مرد
علوم پزشکی شیراز ظرفیت مازاد 10 زن و مرد
علوم پزشکی کرمان روزانه 36 زن و مرد
علوم پزشکی کرمان پردیس خودگردان 18 زن و مرد
علوم پزشکی کرمانشاه روزانه 22 زن و مرد
علوم پزشکی کرمانشاه پردیس خودگردان 10 زن و مرد
علوم پزشکی گیلان روزانه 30 زن و مرد
علوم پزشکی گیلان ظرفیت مازاد 12 زن و مرد
علوم پزشکی لرستان روزانه 20 زن و مرد
علوم پزشکی مازندران – ساری روزانه 44 زن و مرد
علوم پزشکی مازندران – ساری پردیس خودگردان 22 زن و مرد
علوم پزشکی مشهد روزانه 34 زن و مرد
علوم پزشکی مشهد پردیس خودگردان 20 زن و مرد
علوم پزشکی همدان روزانه 30 زن و مرد
علوم پزشکی همدان پردیس خودگردان 20 زن و مرد
علوم پزشکی یزد روزانه 34 زن و مرد
علوم پزشکی یزد پردیس خودگردان 16 زن و مرد

پذیرش دانشجویان بومی طبق قانون 30%

محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98 که در جدول زیر آمده است، تنها مخصوص افراد بومی استان نام برده است و فارغ التحصیلان متعهد به خدمت 3 برابر دوره تحصیلی خود هستند. این تعهد قابل خرید و جابجایی نیست. محل ارایه خدمت مناطق محروم استان خود دانش آموز میباشد محل خدمت پس از فارغ التحصیلی در مناطق محروم استان محل تحصیل است. 30% از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها به این گروه اختصاص می یابد. توجه داشته باشید برای ادامه تحصیل باید نیمی از طرح خود را بگذرانید.
دانشگاه ظرفیت پذیرش بومی استان
علوم پزشکی تبریز 10 آذربایجان شرقی
علوم پزشکی ارومیه 6 آذربایجان غربی
علوم پزشکی زابل 6 خراسان جنوبی
علوم پزشکی مشهد 8 خراسان رضوی
جندی شاپور – اهواز 2 خوزستان
علوم پزشکی زنجان 4 زنجان
علوم پزشکی زابل 6 زاهدان
علوم پزشکی شیراز 2 فارس
علوم پزشکی کرمانشاه 4 کردستان
علوم پزشکی کرمان 2 کرمان
علوم پزشکی کرمانشاه 6 کرمانشاه
علوم پزشکی گیلان 6 گیلان
علوم پزشکی لرستان – خرم آباد 10 لرستان
علوم پزشکی بندر عباس 8 هرمزگان
در این مقاله به بررسی محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98  پرداختیم. شما میتوانید مقاله اعلام نتایج کنکور 98 را نیز مطالعه کنید.
برای کسب آگاهی از محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری داروسازی 98 و دانشگاه هایی که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.