دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر

دانشگاه آزاد اسلامی از جمله بهترین و بزرگ ترین مراکز دانشگاهی و علمی در جهان محسوب می شود. موسسه آموزش عالی که با بنا نهادن آن در سال 1361 هجری شمسی، دنیایی از آگاهی و علم به روی مردم و بالاخص جوانان باز شد. این  دانشگاه سرشناس در طول سال های فعالیت خود پیشرفت های قابل توجهی را تجربه کرده و چه بسیار نخبگانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل نشده اند. همان گونه که می دانید دانشگاه آزاد اسلامی در کلیه دوره ها همچون کاردانی، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویانی را از کل کشور پذیرش می کند. گفتنی است که دانشگاه آزاد اسلامی در دو دوره کاردانی و کارشناسی دانشجویان را به صورت بدون کنکور جذب می کند. در این مقاله، به بحث در مورد دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات جامع و دقیقی را در ارتباط با دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کامپیوتر در اختیار شما دوستان گرامی بگذاریم.

شرایط پذیرش دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر

هر کدام از دانشجویان مشغول به ادامه تحصیلات در دانشگاه آزاد اسلامی موظف به توجه به ضوابط و قوانین وضع شده در دانشگاه بوده و در غیر این صورت با آن ها برخورد می شود. در آغاز شروع هر یک از ترم های تحصیلی مبلغی به عنوان شهریه متغیر و ثابت از دانشجویان دریافت می شود. شایان ذکر است که هیچ  تعهدی بابت تهیه خوابگاه دانشجویی و کارمندی از طرف دانشگاه آزاد اسلامی داده نمی شود. البته حتی اگر خوابگاهی نیز در اختیار افراد گذاشته شود، آن فرد باید دانشجوی غیر بومی باشد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر

راجع به ظرفیت دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر باید بگوییم که این موسسه آموزش عالی، هرگز ظرفیت دقیق جذب دانشجو در کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر را در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته خود منتشر نمی کند. بنابراین، ارائه آمار دقیق و روشنی از ظرفیت پذیرش رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد اسلامی در دست نیست. ولی به طور متوسط در هر سال تحصیلی کمتر از 80 نفر در کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر قبول می شوند.

لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر

باید بگوییم که رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد به نام مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر شناخته می شود. در این جا، به ذکر دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر برای شما داوطلبان گرامی می پردازیم.

ردیف لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور کامپیوتر آزاد
1 استان آذربایجان شرقی مرکز سردرود
2 استان آذربایجان شرقی واحد اسکو
3 استان آذربایجان شرقی واحد ایلخچی
4 استان آذربایجان شرقی واحد آذرشهر
5 استان آذربایجان شرقی واحد بستان آباد
6 استان آذربایجان شرقی واحد بناب
7 استان آذربایجان شرقی واحد تبریز
8 استان آذربایجان شرقی واحد تسوج
9 استان آذربایجان شرقی واحد جلفا
10 استان آذربایجان شرقی واحد خامنه
11 استان آذربایجان شرقی واحد سراب
12 استان آذربایجان شرقی واحد صوفیان
13 استان آذربایجان شرقی واحد عجب شیر
14 استان آذربایجان شرقی واحد گوگان
15 استان آذربایجان شرقی واحد مهربان
ردیف لیست دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور کامپیوتر آزاد
1 استان اردبیل  واحد  اردبیل
2 استان اردبیل  واحد  پارس آباد مغان
3 استان اردبیل  واحد  خلخال
4 استان آذربایجان غربی  مرکز  پیران شهر
5 استان آذربایجان غربی  واحد  ارومیه
6 استان آذربایجان غربی  واحد  سردشت

رتبه بندی دانشگاه های آزاد پذیرنده بدون کنکور کامپیوتر آزاد

از بین دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر ، تعدادی از آن ها از نظر سطح علمی در رشته مهندسی کامپیوتر از بقیه بالاتر هستند. در زیر به رتبه بندی تعدادی از دانشگاه های برتر در این رشته می پردازیم:

ردیف دانشگاه های آزاد برتر بدون کنکور کامپیوتر آزاد
1 دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان واحد لنجان
2 دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان واحد شاهین شهر
3 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد تهران جنوب
4 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد تهران شمال
5 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد دماوند
6 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد رودهن
7 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد فیروزکوه
8 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد مرکز
9 دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد ورامین پیشوا

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی بیشتر سری هم به مقاله کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد 97 بپردازید. 

پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه ی نکات مرتبط با دانشگاه های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور آزاد کامپیوتر با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.